LordBeeDoO

LordBeeDoO

Tom BeeDoO

okres Ostrava

9 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

 • poster

  Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho (1983)

 • poster

  Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

 • poster

  Strážci - Watchmen (2009)

  I když jsem komiks jako takový nikdy nečetl, tento film je upoutal a zasáhl. Pokud člověk čeká akci a souboje superhrdinů, tak toho dostane jen pomálu. Čím je ovšem film naplněn, jsou psychologicky propracované postavy podané perfektními hereckýmy výkony. A společně s hlubokou a temnou atmosférou je tak vybudován zážitek, na jaký divák jen tak nezapomene. A navíc je se stále i na co dívat - přestože film není postaven na efektech, prezentuje se perfektním audiovizuálním zpracováním včetně působivého a trefného hudebního doprovodu. Konečně jedno sci-fi, u kterého se nejenom člověk nebojí zapnout mozek, ale dokonce ho s radostí vytočí na plné obrátky !

 • poster

  Vetřelci (1986)

 • poster

  Vlákna (TV film) (1984)

  Působivá dokumentární studie o tom, jak by to mohlo dopadnout, kdyby bylo došlo k jaderné válce. Film od začátku krok po kroku buduje atmosféru strachu komentáři v rádiu a televizi na pozadí příběhu několika obyvatel města. První jaderný výbuch je ovšem jen začátkem opravdého zděšení ze zničujících důsledků pro všechny hlavní protagonisty. A doplnění čísly a fakty tento zážitek ještě umocňuje. Provedení je naprosto důvěryhodné a naturalistické a každé opětovné shlédnutí filmu přináší další náměty k zamyšlení a další důvody proč se bát. Celkově jeden z nejlešpích filmů, jaké jsem kdy viděl.

 • poster

  Věc (1982)

  Jeden z nejpropracovanějších a nejzajimávějších hororových sci-fi, jaké jsem měl možnost vidět, nenechává diváka v klidu ani vteřinu díky perfektně vystižené atmosféře odlehlé antarktické základny a temnému hudebnímu doprovodu. Děj se neustále hýbe dopředu a přelévá divákovo podezření na různé postavy, z nichž přímo čiší jejich strach a myšlenky. Bonusem je potom vynikající vizuální zpracování, které předčí i o 20 let novější filmy. Navíc celý film je postaven velmi reálně a nutí diváka přemýšlet na téma "Co kdyby se to opravdu stalo ?" Prostě film, který každý milovník sci-fi hororů musí vidět.

 • poster

  Misery nechce zemřít (1990)

 • poster

  Predátor (1987)

 • poster

  Volný pád (1993)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace