Šílenci z Manhattanu (2007) (seriál)

Tentokrát to trvalo velice rychle, ani ne deset minut, a byl jsem totálně uchvácen. Je to úplně jinej svět, člověk si říká, že za padesát let se toho nemohlo tolik změnit, ale opak je pravdou. Jen je třeba počítat s tím, že je nutné seriálu věnovat celou pozornost, protože detaily zde hrají hlavní roli. Tedy žádná polotrapná kulisa, ale super drama.

Screen Play (1992)

Asi i závidím lidem, kteří jsou schopni podstoupit neuvěřitelně precizní a zdlouhavou práci s cílem vytvořit něco fantastického. Tenhle film je naprosto krystalickou ukázkou nekonečné kreativity. Bravo!

Nedotknutelní (2011)

Nečekaná událost, jsem z toho upřímně nadšenej, je to nenápadný, žádná bombastičnost. Přesto naprostá senzace. Narozdíl od jiných tady si myslím, že to do první stovky, ne-li desítky rozhodně patří.

Vlasy (1979)

Můj nejoblíbenější Formanův film. Ze spojení skvělýho režiséra, vynikající hudby, nápaditých choreografií a výborných herců snad ani nic jiného, než skvělý film nemohlo vzejít. Pustil jsem si k mistrovým narozeninám a jsem velice spokojenej.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Ach ta atmosféra, ta je dokonalá, šaty, interiéry a ten Buscemi.... Po shlédnutí první půle první série si troufnu tvrdit, že seriál je naprostá pecka. Vivat HBO!

Alois Nebel (2011)

Pokud jsem po celou dobu trvání filmu fascinován, je to dobře. U Nebela jsem facinován byl. Je mi jedno, jestli to bylo rozvláčněné, jestli se tam málo mluvilo. Forma a styl vyprávění prostě u mě zapadly dokonale do sebe a vznikl výtečný film.

Strom života (2011)

Naplno mě dostalo kouzlo nevyřčeného. Pokud váženému divákovi nestačí k zážitku dokovalý obraz, citlivá hudba a perfektně zpracovaný pohled na vztah mezi otcem a syny, nevím, co by už bylo nutné k uspokojení. Dost mě dostala Smetanova Vltava, kterou jsem až do posavaď viděl vždy spojenou s bublající vodou.

Králova řeč (2010)

Byl jsem dojat, ačkoliv k slzám nedošlo. Perfektní kamera, atmosféra, herecké výkony.

Černá labuť (2010)

Jakýkoliv film, který mě přinutí nevěřícně koukat do plátna ještě minutu po rozsvícení sálu asi stojí za to. Černá labuť, tohle dokázala - okouzlila mě! Je to perfektní příběh boje vnitřních běsů, inspirací můz s touhou po dokonalosti, ideálnímu stvárnění, boje přirozenosti s tvrdou prací. Pro mě osobně je Černá labuť doposud nejpřístupnější Aronofského film.

Legenda od Bobří přehrady (2010)

Tento kraťas mě rozesmál způsobem jako nic jinýho v posledním půl roce. Tarantino - jsi mrtev!