vikino1

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 8.1.2021  17:01
    Tenet (2020)

Tohle se mělo jmenovat Tenet:Nolanovy hrátky s časem. Určitě je to orginální (už v Počátktu jsem čuměl s otevřenou hubou u scény se změnou gravitace, tady mě nejvíc uchvátila scéna, při které se člověk mlátí sám se sebou, přičemž poprvé jsem fandil prvnímu a podruhé tomu druhému). Bohužel mezi těma tokama času Nolan tak trochu zapomněl na charaktery postav, jejich vývoj a motivace. V půlce jsem se přistihl, že vlastně není moc komu fandit, protože film se stává akčněmonotoním a když opadne ten wau efekt z obou realit, tak příběh samotnej je "jen" stokrát ohranej příběh o zničení světa. Taky mě trochu mrzí, že Nolan úplně vypustil vysvětlení, jak lidi z budoucnosti kontaktovali toho teroristu z přítomnosti. Ještě bych se zastavil nad fámou, že film, aby se pochopil, tak je nutná druhá projekce. NENÍ !!! Já to pochopil hned napoprvé.

• 7.1.2021  13:38
    Smrt do roku 2020 (TV film) (2020)

Parodie miluju, ale tohle doslova uráželo, když jsem po půl hodině vlastně zjistil o čem to je. Nikdy nic podobnýho nechci vidět. FUJ !

• 7.1.2021  08:29
    Sladký domove! (TV seriál) (2020)

Jelikož jsem zastánce Zombie apokalypsy, všech démonů i monster tak jsem byl moc zvědvej, co nám ti kluci Korejští nabídly. Při sledování jsem se bavil, ale po posledním dílu ve mě zůstala jen hořká pachuť. S touto sérií mám hlavní problém v tom, že ani ona sama neví čím má být. Nabídne divákovi spoustu otázek a žádné odpovědi. Kdo to vlastně mluví s hlavním monstrčlověkem a proč, kde se ty monstra vzaly, proč je v tom baráku ten hlídač zamkl, jak je možný, že ta bublanina může měnit hostiele a ovládat auta, co mělo znamenat to embrio v bytu 1408, jak probíhal a dopadl výzkum blogera z hasičárny, co bylo v tom kufru od vojáku atd atd. Navíc hlavní střet mezi armádou a klaďákem (první scéna z první epizody), na kterou čekáte deset dílů, na konci ani není. Škoda

• 3.1.2021  19:59

Stejně nudné a uspávající jak Clooneyho Solaris. Ty dvě zajímavé scény dvě hodiny nudy nezachrání..

• 29.12.2020  19:22
    Svět mimozemšťanů (TV seriál) (2020)

Ty jo mě to bavilo. Myslím, že jsem pochopil, o čem to bylo a co nám chtěl dokument sdělit. Poslední díl je top!

• 12.12.2020  13:35
    Star Trek: Discovery (TV seriál) (2017)

Fenomén Star Trek mě nikdy moc nebral (snad krom filmu 2009), a když už se nebylo na co dívat, řekl jsem si, že zkusím Discovery. První díl mě docela bavil, když se na scéně poprvé objevila želvuška jsem byl mile překvapen. Bohužel pak se na scéně ukázal víceméně k ději úplně zbytečnej homosexuální vztah "želvušky 2.0" s hlavním medikem a mezidruhový sex klingona a člověka. To už jsem dal ještě pár dílů více méně z povinnosti. Pak mě to nedalo, a dočetl jsem se, že druhá série je snad ještě horší jak první tak jsem to vypl a už to nikdy nezapnu. Což o to, že se na to hezky dívá, když dějově je to pro fanoušky Stargate Hluboký vesmír.

• 2.12.2020  17:29
    Nightflyers (TV seriál) (2018)

No je to teda dospělejší jak nedávno viděný Another Life, ale doprdele to se ten Netflix úplně posral ? Snaží se mi namluvit, že v daleké budoucnosti bude moct člověk do vesmíru jen pokud je transka, lesba, černá, gay, šmírák, labilní otec co přišel o dceru, telepat, napůl hologram nebo nebo vědomí již zemřelého člověka ? Tam je to samej odolnej jedinec, co se nenechá dvakrát přemlouvat k sexuálnímu styku s kýmkoliv, kdekoliv nehledě na věk, postavení, národnost, barvu pleti a pohlaví. Tohle mě už na Netflixu docela sere. Sem po 4 dílu, uvidíme kam se to posune. EDIT - ona je to spíš taková nelogická nuda teda až do posledního dílu - tam se o dost zlepší, bohužel vše sráží poslední dvě minuty celé série, protože když konečně přijde na kontakt tak se stane tisíckrát omletej twist viděnej třeba v Contakt, Intelstellar atd.

• 2.12.2020  16:59

Tohle je cílovka tak 10 let. Tohle nee. Zlatej Den nezávislosti ...

• 2.12.2020  16:56
    Jiný život (TV seriál) (2019)

Jako sory Starbuck, ale máš na víc. Když nad tím tak přemýšlím, tak ani nevím, pro jakou cílovku je tohle děláno, protože pro děcka se to tváří hrozně dospěle a pro dospělé je to moc teplé trans a vlastně úplně debilní. Zajímavou atmošku měl snad jen čtvrtej díl, dokud byl (no spíš nebyl) na scéně stopař. Dále bych chtěl vyzkoušet onen míchaný salát, protože sjetí byli teda vostře. Ale jinak z celé první série je zajímavých jen pár zvratů na konci snad dvou dílů - a samozřejmě toho posledního- a to jen proto, že mě zajímá jak vlastně ti mimozemšťani vypadaj. Zbytek vata o posádce, kde každý souloží s každým - nezávisle na věku pohlaví druhu či umělé inteligenci....

• 24.11.2020  08:52
    Barbaři (TV seriál) (2020)

Trochu pomalejší rozjed vyústil v docela zajímavé finále. I když jsem teda germánům moc nefandil, za to z armády Říma šel opravdu respekt. Jinak klasická středověká řezba. Těžkej a hlavně nebezpečnej to život.

• 12.11.2020  07:59
    Poslední království (TV seriál) (2015)

Kdo nadával na draky, zombíky a celkově na fantasy ve Hře o trůny, a libila se mu politika, intriky, muži cti, intrikáni a středověký brutal tak tohle je jasná volba (dokonce se tady klade důraz i na strategii středověkých bitev - což mě u většiny podobných seriálů doteď dost chybělo). Všechny 4 série ve dvou týdnech jedním dechem. 10 z 10. Dejte mi další

• 3.11.2020  07:30

Začátek vypadal slibně, ale před půlkou se z toho vyklubala lehce podprůměrná "komedie" plná nesmyslů. Film není (kromě té luxusní jachty) ničím vyjmečný. Na nože, nebo Vražda v orient expresu jsou o 4 levely výš.

• 14.10.2020  10:09

Nejsem žádnej eko-terorista, ale tohle je hodně na zamyšlení. Nauka o vývoji lidstva a planety by se měla zařadit mezi předměty na druhém stupni základní školy stejně jako finanční gramotnost. Tohle by měli kina pouštět zdarma po masivní reklamě, jakou měl třeba Avatar. Každý si sedl z jeho vizuálu na prdel, tenhle dokument je daleko krásnější než Cameronovo dílo. Attenborougha ještě doplňuje tento dokument https://www.youtube.com/watch?v=LQRAfJyEsko. Já to říkám furt, že člověk je největší parazit této planety.

• 7.10.2020  13:06
    Manyeo (2018)

Krásně krvané, jen škoda, že si s tím nevyhráli o něco víc. První půlka zbytečně nudná a natahovaná jen proto, aby se povedl závěrečný twist. Z to já si do trenek necvrkl, protože jsem pár lepší twistů už v životě viděl.

• 28.9.2020  21:40

Těch amerických ultraspravňaku tam bylo až moc, ale to mi nezabrání dat s klidným svědomím 5.

• 22.9.2020  08:51

Tři s odřenýma ušima. Chyba ve filmu - u první vraždy ustřelí mobil oběti i s rukou. Zároveň prostřelí okénko auta. Pak ho zabije. Vyleze z auta, sedne za volant a auto odjíždí (je naprosto v pořádku).

• 17.9.2020  14:08
    Peninsula (2020)

Tak tohle bylo zklamání. Po vynikající jedničce je dvojka první zombie film pro děcka, který jsem kdy viděl. Ty dvě hvězdy jsou hlavně za vizuál, protože aposvět je hezky barevnej a dobře se na něj dívá a zombie jsou celkem hezky udělány. Ale to je tak vše. Příběh je jednoduchý, gore tam prakticky nebylo, postavy mě nebavili a řídící desetiletá holka mě přišla k smíchu (kde by se to za ty 4 roky naučila, když všude jsou nonstop zombie). Zombie musí vypadat realisticky, aby z ní šel strach. Tohle místy dost připomínalo nějakou vidohru než horor. Jo a ten konec ten to zazdil úplně. Nedávno viděné Yummy je daleko kvalitnější zombie film.

• 17.9.2020  10:03
    Kokuhaku (2010)

Ty kráso tak to byl nářez. Tak přesně pro takovejhle zážitek sleduju filmy. A že těch zážitků za rok moc není. Už dlouho mě nic takhle emočně nezežvejkalo a na konci nevyfluslo. Chvíli trvá, než vás chytne děj, ono vyznat se mezi těma japončíkama bude pro našince vždycky trošku oříšek, ale pokud si na film uděláte čas a chytnete začátek, tak zjistíte, že se za 20 minut staně něco hroznýho, ale ne ono se to stupňuje a stupňuje a stupňuje až se to vystupňuje do takových obrátek, že si řeknete že už to víc nejde a ono vás to přesvědčí že to jde. Takhle promakanej scénář jsem neviděl snad dva roky. Parazit je proti tomuhle tříhvězdičková záležitost. Prostě film, od kterýho nic nečekáte, a on vám neskutečně sedne. Perfekně natočeno i zahráno. Nejlepší koronavirovej filmovej zážitek.

• 16.9.2020  12:32
    Konference ve Wannsee (TV film) (2001)

Film o tom, jak naložit s 11 miliony židů po obsazení celé Evropy a Ruska. Přece jenom někdo to musel vymyslet a někdo to musel oznámit všem hlavounům nacistického Německa. Plán to byl takřka "geniální" jen se jim nepovedl jeden detail - prohráli válku - naštěstí..

• 15.9.2020  08:48

Takovej trošku inteligentnější Kameňák jedna.

• 10.9.2020  15:03
    Filosofové (2013)

Je to přesně ten film, který se vám od začátku snaží nalhat, že je něčím víc, na jehož konci zjistíte, že je to jen nafouknutá prázdná bublina. Líbí se mi představa vyjmečně nadaných lidí, řešící vzniklou situací hlavou. Dokud se jede na vlně logiky tak mě film bavil bohužel konec to celé zazdil a hlavní myšlenku nechal vyprchat. Škoda promarněného potenciálu... Rozehráno to bylo fakt dobře.

• 8.9.2020  15:02
    Yummy (2019)

Ty kráso tohle je jednoznačně 4,5. Ne ne a ne, Zombie žánr rozhodně není za zenitem a pokud se povede udělat aspon něčím zajímavý děj, tak je z toho taková pecka jako tohle. Královsky jsem se bavil a scéna s ptákem absolutně nemá chybu. Gore bylo absurdno taky - zombie humor mě baví. Když to tak shrnu, tohle se nemůže jmenovat jinak než Yummy.

• 1.9.2020  12:05

Ty jo co by si ti kluci šikmoocí vlastně počali, kdyby IP Mana neměli. Vždyť kromě IPmana dostal na držku každej, koho jakejkoliv soupeř za všechny čtyři díly vyzval. Tak na co jim to kung-fu vlastně je ? Jinak finální souboj Yen Adkins je perfekně natočen i sestříhán (Adkins nácek a rasista válí - ty jeho údery vypadají, že opravdu bolí).. Radost se dívat. Za mě tam chtělo víc Bruce, to jeho kočkování se sportovci jsem nebral nijak vážně a když se šlo na vojenskou základnu, tak zůstal radši doma..

• 30.8.2020  17:19
    Neviditelný (2020)

Leigh Whannell opět válí. Kdo by to byl řekl, že v tolikrát ohraném námětu s neviditelným mužem se může vymyslet něco nového. A ono to jde. A at mě nidko nevykládá, že nejde natočit novej zajímavej neviditelnej Predátor.

• 30.8.2020  09:35
    High Life (2018)

Ta jedna syrová scéna film určitě nevytrhne. Ono je to dofakto o tom, jak to dopadne, když do vesmíru pošlete bandu kreténů navíc s bandou debilek.

• 29.8.2020  16:11

Ta černoška byla dost hnusná a blbá. Moc hodných černochů se zlejma bílýma. To je ztráta času.

• 11.8.2020  07:28
    Pepa (2018)

Ale jo mě se to líbilo. Teda až na posledních 10 minut. Suchoš s jeho vyzáží prostě nemůže hrát normálního člověka a mě tahle sonda do jeho looserského života líbila. Mám prostě černej humor rád. Navíc jsem se dozvěděl, že když vyšňupu krabici kakaa tak budu mít plíce jak pravej tuberák. A to prostě chceš :-)

• 5.8.2020  11:28

Tak a máme to tady. Pokud se budou točit filmy v nastoleném multikulturním trendu, kde z pětice hlavních je první bílá lezba (jež miluje mrtvou lesbu asiatku), druhá správnácká ještě pohlavně nevyhraněná feministická černoška, třetí homosexuální muslim, čtvtej homosexuá bělochl a pátej hetero běloch co je nakonec zradí, s hlavním heterosexálním bílým záporákem, tak se přestávám na filmy dívat. A to nepočítám to, že ten, ve kterém se nakonec hne svědomí a všechny zachrání je ultrasprávňáckej černoch. Už chyběla jen podprahová reklama na UNITED COLORS OF BENETON ! Ted si musím přečíst komenty všech čtyř a pětihvězdičkářů, abych zjistil, co dobrýho vlastně na filmu bylo, protože, když to shrnu já, tak mě to vychází na odpad.

• 3.8.2020  17:58

Jak psali už určitě ostatní - přílet Emzáka dost dobrý. Lovestory i sociální agytku bych komplet vynechal. Military dobrý, jen velmi poskromnu. Návštěva technoparty sice hezká a s dobrou hubou, ale do zasazené situace se nehodí. Prostě by jednou Ruský scifi mohlo mít "koule" a konečně přitvrdit. Tohle je Twillight a toho já nejsem cílovka. Jo a taky by mě zajímalo jak se při pádu dostala z lodi ta svítící koule. Nejdůležitější součást navigace a ona jim jen tak upadne z lodi.

• 3.8.2020  10:49

Ale jo nenáročná, svižná, místy i překvapivá (ty rozžhavený kleště kolem krku - to by sakra bolelo) podívaná s charismatickým hrdinou i záporákem. Jen tu medvědí past na konci si mohli kluci odpustit.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21