Ad Astra (2019)

Ty vole von to je asi posledních 5 let trend, že o co hezčí zpracování vesmíru ve sci-fi filmu vidíme, tím pomalejší a debilnější děj ve filmu máme. Tyhle ty pózy - o jak je vesmír veliký a člověk je jen mravenec nám odstartovala Gravitace a už je to docela dlouho, kdy jsme se dvě hodiny filmu nemuseli dívat na jednoho člověka jak si pluje časoprostorem. Tady nám Pitt pluje k Neptunu, jak kdyby jel šalinou na konečnou na prygl a na smyčce potkal bezdomovce, doběhl jinou šalinu a jel zpět. To je scénář na dvě hodiny filmu, v němž opravdu stojí za zmínku jen půlminutová scéna startu rakety (na Pluto) a pár scén z vesmíru, které ve 4K vypadají opravdu luxusně. To je opravdu málo - a pokud to už někoho opravdu frustruje, co nám Bullock, Damon, Gosling i Pitt za posledních pár let ukázali, pustte si The Expanse, protože TOHLE je seriál, které hravě strčí všechny tyhle mnohamilionové blockbustery s přehledem do kapsy - UPLNĚ VE VŠECH SMĚRECH (I PO VIZUÁLNÍ A FYZIKÁLNÍ STRÁNCE). P.S. může mi někdo vysvětlit kam se poděla posádka ze stanice co vysílala SOS ? Tu jako pilotovali ty opice ??).

Experiment Belko (2016)

Snad nebudu spojlerovat, když řeknu - že tyhle filmy, na který se díváte dvě hodiny a ono to skončí hned potom, jak skončí čistka aniž by to vysvětlilo jedinou otázku (a že jich máte po shlédnutí hned několik) - mě už přestávaj bavit (Cube, EscapeRoom). Jinak gore tak akorád, bylo by zbytečné aby se tlačilo víc na pilu. Slušné 4.

Joker (2019)

Špičkově natočeno i zahráno. Že nad tím někdo aspon trochu přemýšlel, je vidět z každého záběru. Vše by bylo v pohodě, kdyby ve mě po shlédnutí nedřímal ten trpký pocit, že to měli trošku prostříhat a přidat hodinu a půl děje, kdy se Joker opravdu utrhne ze řetězu a začne likvidovat smetánku Gothemu za podpory demonstrujicích v maskách. Hezky v Rku. Tohle životní etapu jsem chtěl vidět, tuhle jsem nedostal.. Pokud se v druhém díle dočkám, zvednu tohle na 5. P.S. když srovnám všechny opravdové psycháče - co kdy film stvořil, tak pokud Joker ještě trochu nepřitvrdí, tak králem mezi záporáky zůstane jednoznačně Cigoš z filmu Říkali mi Džigu.

Conviction (2019)

Blomkampovi bych hrozně přál, aby mu přiklepli HALO. On tyhle emzáky, robotický obleky, vesmírné lodě, postapo světy i vyspělé civilizace točit umí. Se zajímavým dějem by to byla určitě pecka. Klidně i celé universum. Škoda, že za poslední roky zamrzli v těchto kratkometrážkách....

Zaklínač (2019) (seriál)

1 díl - vypadá to hezky na konci Cavil dokázal, že s mečem mu to opravdu jde, řezby vypadají zajímavě.. 2 díl - absolutní nuda zrod i motivace čarodějky jsou podány jak pro 13tiletý děcka. Tohle se Hře o trůny nemůže rovnat. Na hrbatku mě nebaví se dívat. 3 díl - změna do hororové atmosféry tomu pomohla, konečně se něco děje. 4. Konečně to začíná dávat trochu smysl, kdo a proč a kvůli čemu. Královna mě je sympatická. Hrbatka ukáže kozy a konečně odstranili ten hrb. Časové linky mě nelogické nepřipadají.... 5 díl - Džin v láhvi ? To jako fakt ? Ty epizodní monsrtra jsou docela trapný. Navíc to není ani moc akční.... Začínám si myslet, že je to ztráta času. 6 díl - předtitulková scéna vás navnadí na souboj s drakem - no drak je spíš k smíchu navíc nechápu proč se vůbec trmácí pěšky, když hrbatka umí vytvářet teleporty - snad jen proto, aby se povedl závěrečný twist který je k smíchu. A tak celou tuhle epizodu zachraňuje vůdce trpaslíků s jeho slovníkem. Začínám si myslet, že tohle nebude můj oblíbený seriál.7-8 dodíváno na jeden zátah, konečně se seriál pokouší rozvinout tu nejzajímavější dějovou linii, nicméně obléhání i obrana tvrzi je jak z laciného Béčka. Nevím nevím zda se mi někdy bude chtít na druhou serii podívat. Čekal jsem to daleko akčnější, zajímavější a dospělejší.

Co jsme komu udělali? (2014)

Sice jsem absolutně proti jakémukoliv míchání ras, národů a vyznání a ze slova MULTIKULTURNÍ mě vstávají chlupy hrůzou i na zádech, ale frantíci tyto nenáročné komedie prostě umí.

Úhoři mají nabito (2019)

Ale jo ono to nakonec nějakej příběh mělo, ale není to nic, co by člověk vyloženě měl za svůj život vidět.

Doom: Annihilation (2019)

Ty jo tohle musí zahřát u srdíčka všechny ty co v 90kách pařili Dooma dvojku jako já. Máme tu dvojhlavňovou brokárnu, scénu s motorovou pilou, Plasmagun i ty vopičáky s ohnivýma koulema a cestu do tajné labiny posetou mrtvolama. To potěší. A nástavba v pekle, přinesla aspoň něco zajímavého. Na druhou stranu film trpí opravdu nízkým rozpočtem (slabé monstra), absolutně nezajímavými charaktery vojáků (velkej černoch - noční můra příšer - skončil po první přestřelce) a nevysvětleným EM pulsem, co jim odstavil lod. Nebýt nostalgie byly by to 2.

Psí kusy (2019)

Jo tak tady humor vůbec nehledejte. Škoda..

Jsem matka (2019)

Ty jo po Wyrmwoodu a Upgradu tu máme další zajímavé Sci-fíčko z Austrálie. A ejhle ono to je opět "skoro" na výbornou. Jo no - není to úplně originální, ale atmosféra tu je, robůtci nakonec taky, a ta nejistota dcery - komu věřit a komu ne, to zvedá o level výš. Mě to bavilo.