Ať žijí duchové! (1977)

Tato pohádka je pro mě jedna z nejlepších která byla kdy natočena, krásné písničky, úžasná atmosféra a hlavně sympatičtí, jak dětští tak jejich zkušenější starší herečtí kolegové. Zároveň je zde patrný příjemný nadhled a humor. Tento film je i dnes jednoznačně nadčasová záležitost, jako ostatně každá podařená pohádka či film pro děti a nejen pro ně.

TACHO (2010)

Landovy písničky mám rád a ten film není taky úplně špatnej.

All My Children (1970) (seriál)

Celkem zajímavé, první velká role Sarah Michelle Gellar.

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

Další důkaz geniality Josse Whedona! Dr. Horrible's celkově je to naprosto skvělá záležitost bez jediné chyby, jednoznačně dokonalé obsazení, scénář a režie. prostě a jednoduše, celkově výjimečné dílo.

Critters (1986)

Tento film je další má vzpomínka na dětství nejen, že je to pořádně ujeté a zábavné ale celkově jednoduše, pro mě nostalgické.

Gremlini (1984)

Jako dítě jsem tento film doslova miloval a i dnes si ho občas rád připomenu. Gizmo je jednoznačně super a jeho zlí potomci zase dostatečně odporní a zábavní.

Planeta opic (1968)

Tento film patří dnes jednoznačně ke klasice žánru a je smutné, že jeho pokračování a následně i reamek Tima Burtona byli jen slabým odvarem originálu. Nečekanou pointu snímku dodnes nikdo nepřekonal.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Před pár dny, jsem si konečně našel čas a zašel do kina na nového Harryho Potter a popravdě musím se přiznat, že jsem byl celkem mile překvapen. I přesto, že jsem se obával dlouhé stopáže a toho, že se budu nudit, nestalo se tak, naopak jsem se docela dobře bavil a některé okamžiky mě opravdu hodně zasáhli (Hermiona od krve Rona), tísnivá atmosféra filmu a stupňující se napětí mezi hlavní trojicí bylo skutečně silné. Ať se to někomu líbí nebo ne, tak musím skoro ve všem souhlasit s první recenzí KarelR na Moviezone, ale i přesto se pár věcí dalo udělat lépe, hudba není špatná ale trochu více té údernosti a burácivých tonů by jistě neškodilo, stejně tak i o něco razantnější a naturalističtější podání akčních scén by neškodilo (krve mohlo být o hodně více), nově tu máme jisté citové až sexuální napětí mezi hlavní trojicí, s toho se také dalo dostat více než jen letmé náznaky a pár vyhrocenějších momentu, snad příště. Ale i tak je dobré si uvědomit to zásadní, naši hrdinové konečně dospěli (těch pár pubertálně komických momentů byly pro mě, jistým způsobem, jako připomenutí starých časů tak určitým příjemným odlehčením) a i když neradi, tak postupně všichni tři přijímají svůj díl odpovědnosti, každý z nich se z nastalou situací musí vypořádat po svém. Představitelé hlavní trojce dospěli nejen věkově ale hlavně herecky, mě osobně si s vím projevem nejvíce získala představitelka Hermiony, Emma Watson, ale ani ostatní za ní nijak výrazně nezaostávají. Osobně jsem přesvědčen, že první část sedmého Pottera dopadla jak nejlépe mohla a i když jsem toho názoru, jak jsem již zmínil, že řada věcí by šla udělat lépe, tak i přesto buďme zato jak se tento díl povedl rádi, už se moc těším na závěrečné finále. PS: Po opakovaném zhlédnutí musím hodnocení zvýšit na plný počet. S jistým odstupem a těsně před premiérou poslední části sedmého dílu , mě při sledování té první, zasáhla taková nostalgie, že na mě její emoce a veškeré klady zapůsobily natolik intenzivně, že i těch pár nedostatku jsem schopen mu odpustit. Věřím, že finále mě nezklame a budu mu moci dát rovněž plný počet.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Ve srovnání z předchozím dílem je noví Rezident Evil výrazně slabší, ale určitě to není taková katastrofa jak někteří tvrdí. Bavil jsem se celkem solidně, čekal jsem sice více ale mohlo to dopadnout o hodně hůř. Technická stránka filmu je absolutně podřízena obsahové což je největším problémem snímku a to je veliká škoda.

Serenity (2005)

Serenity je naprosto skvělá záležitost která dokonale navazuje na doslova legendární Firefly. Všechno v něm do sebe jednoznačně zapadá, děj je natolik hutný a kompaktní, že jsem při sledování filmu byl doslova nadšený! Postavy ani herci nezklamaly, scénář a režie Josse Whedona mě přesvědčili o jeho genialitě a strašně moc bych si přál aby dostal šanci, ještě někdy natočit pokračování!