Matrix Revolutions (2003)

Podle mě lepší než Reloaded, vše nekompromisně směřuje ke konečné bitvě, bez zbytečných odboček a podobných věcí. Malinko to připomíná přímočarost jedničky, Neo je prostě boží a jeho bitka z agentem Smithem nemá chybu! Jednoznačně skvělé ukončení této nezapomenutelné série.

Apollo 13 (1995)

Apollo 13 je dokonalá ukázka toho jak má podobný film vypadat. Obsazení v čele z Tom Hanks je nejen vyrovnané ale každý odvádí více než slušný výkon. Nepodařená mise na měsíc a strhující záchranná akce a to celé v dokonalém zpracování. Apollo 13 patří k jednomu z nejpůsobivějších filmů, první půlky devadesátých let.

To, co dýchám (2007)

Co dodat? Skvělé obsazení, děj, režie, zpracování, prostě všechno! Sarah je opět skvělá (jak jinak) a ostatní rovněž odvádí solidní výkony. Příběhy jednotlivých postav jsou neuvěřitelně emotivní a když vše skončí, máte pocit jako kdyby jste zažili něco neuvěřitelného, klidně přehlédnete všechny nedostatky a rádi si to zase zopakujete, protože vám to jednoduše schází a tak si jejich osudy prožijete zase znovu. To že jsme něco podobného už jinde viděli není podstatné protože To, co dýchám, je i přes to stále jedinečný.

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Jediný seriál novy který se mi opravdu líbí, děj jednotlivých epizod neztrácí tempo a postavy jsou všechny nejen snesitelné ale dokonce i sympatické. Je dobře že se zde neřeší rodinné či osobní záležitosti jednotlivých postav a děj se zaměřuje jen na jednotlivé případy. Celé je to natočené rovněž velice slušně a tak musím jednoznačně říct že jsem mile překvapen a docela se těším na další díly.

Vyprávěj (2009) (seriál)

Ubohá snaha o pobavení tím jak to tenkrát bylo strašné ale vlastně ne tak úplně, tak jak tedy? Neustále nám někdo v médiích vykládá že v té "totalitě" to bylo hrozně moc ošklivé ale přesto nostalgicky vzpomínáme na staré dobré časy, tento seriál my víc něž reálná sonda do života tehdejší doby připadá jako, předvídatelná snůška klišé a karikatur a to ještě k tomu v nezábavné, veřejnoprávní podobě.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Celkem nuda ale je vidět že se nova zlepšuje, tak za deset, patnáct let by mohla přinést skutečně hodnotný seriál.

Dokonalý svět (2010) (seriál)

Po technické stránce je zde vidět jistý posun nahoru, ve srovnání ze staršími seriály TV nova. Obsahově je to ale stejně otřesné jako skvosty typu Ulice a další podobné, dialogy katastrofa, scénář taky, postavy napsané tak ploše a nezajímavě a herci z nich díky svému přehrávání dělají doslova karikatury, jediný kdo trochu vybočuje je snad Vojtěch Dyk, jehož arogantní spratek je docela uvěřitelný. Ostatní jsou naprosto příšerní, nejhorší je asi Čvančarová která je tak otravná že by si zasloužila deportovat spět na Slovensko a už ji sem nepustit! EDIT: Tak musím přehodnotit své hodnocení, jestliže jsem tvrdil, že je to po prvním dílu obsahově katastrofa, tak najednou nastal nečekaný a pro mě nepochopitelný obrat k lepšímu. Já osobně jsem se na tento seriál už dívat nechtěl ale díky ženské části naší domácnosti jsem neměl navybranou, kupodivu mé obavy že zažiji další příval něčeho děsivého se nenaplnily, naopak od smrti postavy Vojty Dyka se vše výrazně zlepšilo (kdo by to byl čekal), díl z pohřbem neměl po humorné stránce chybu! Není to sice můj šálek čaje a řada věcí zůstala i přes jisté zlepšení ve stejných kolejích (Norisová převzala žezlo nejstrašnější a nejotravnější postavy, od najedou celkem snesitelné Čvančarové) ale i přesto si tento seriál tři hvězdičky zaslouží.

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Nádherný film z dokonalou Sarah Michelle Gellar, vše je tak strhující a jasně směřující k nezadržitelnému konci, že i v jakékoliv šťastné chvíli nemůžete přestat myslet na to co se blíží, závěr mě jednoznačně šokoval a musím říct, že patří mezi nejkrásnější, které jsem kdy viděl. Neopakovatelně sugestivní zpracování dodává tomuto filmu něco co jiné podobné nemají, a to lidský rozměr který každého alespoň trochu citlivějšího člověka dokonale pohltí. Tím nejdůležitějším je, jak skvělé obsazení tak i vše ostatní, od scénáře po režii. Tento film je jednoznačně naprosto nezapomenutelná záležitost.

Komando (1985)

Není to Arnoldův nejlepší film, ale i tak je to klasika.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Podle mě je Edward Norton rozhodně o moc lepší Hulk než jeho nevýrazní předchůdce Eric Bana, na straně druhé my více seděla Jennifer Connelly než Liv Tyler ale to není za tak podstatné. Co se děje týká není to žádná velká katastrofa ani nuda, ve srovnání z jeho předchůdcem jistě krok dobrým směrem. Hlavním problémem je jisté přešlapování na místě a absence skutečného protivníky, Tim Roth je sice charismatický a jeho mutantí podoba zábavná ale jen jako vedlejší padouch. Nejlepší by bylo kdyby Hulk pořádně zašlápl otce své milé (vypatlaný generál) do země a začal se věnovat něčemu užitečnějšímu než, sice svižnému, neustálému utíkání ale naprosto zbytečnému! Jinak, akce dobrá ale bez vývoje příběhu, celé to skončilo tam kde to začalo.