Poznáš muže svých snů (2010)

Všichni,kteří si stěžovali na Užívej si,co to jde,by si měli zajít na tohle,protože právě Poznáš muže svých snů je Woodyho nejslabší film od Melinda a Melinda.Vachrlaté tři hvězdičky zachraňuje jen a pouze silné obsazení.

Predátoři (2010)

Příjemně nostalgické zavzpomínání na doby, kdy Predátoři byli ti největší machři a skolit jednoho znamenalo pořádnou makačku. Zapomeňte na tupé hromadné zabíjení typu Vetřelec vs. Predátor, tohle je mnohem výš.

Přepadení (2010)

Divácky velice výživná rekonstrukce skutečných událostí,která je napínavá od začátku do konce.Zase jednou důstojný francouzský film.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Ech... Tohle je drsný.Anderson nikdy nebyl dobrý režisér,ale vždy dokázal svému filmu vtisknout určitý styl a udělat z něj alespoň průměrnou zábavu.Ale v Afterlife se mu podařilo akorát zprasit potenciál,který tu po výborné trojce byl a udělat obstojnou reklamu na 3D,které ale nemá žádné větší opodstatnění.Zatím nejhorší film roku.

Rychlejší (2010)

Já bych to neviděl zas tak černě.Ukázky lhaly,to je jasný,místo akčního nářezu jsme dostali skoro až přemýšlivý revenge-movie,což mi vůbec nevadí,naopak jsem si užíval pomalejší tempo a sympatický výkon Dwaynea Johnsona,který si svou roli užil měrou vrchovatou.K tomu božská dvojka Maggie Grace a Moon Bloodgood.Zklamaných diváků je koukám hodně,já jsem příjemně překvapený a to možná hlavně proto,že jsem Faster nijak toužebně neočekával.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Lepší než trojka,ale vzhledem k mému vztahu ke 3D animákům nad dvě rozhodně nepůjdu. 5/10

Smrt v Šanghaji (2010)

Naprosto nezasloužený propadák,na který se ale aprosto nezaslouženě hází špína.Přitom je to atmosférická a velmi dobře zahraná žánrovka,která mě hodně bavila a zanechala chut podívat se podruhé.Nevím,proč ten film tak pohořel,ale já sám ho můžu jen doporučit.

Sociální síť (2010)

Spolu se Scorseseho Prokletým ostrovem jasný film roku,ve kterém David Fincher opět dokazuje,že jako jeden z mála současných režisérů umí točit filmy tak,aby byly moderní a originální.Jestli byl Klub rváčů na konci 90. let tzv. generačním filmem,Social Network je tím samým pro začátek druhé dekády 21. století.

Tamara Drewe (2010)

Mnohým stačí pohled na ultrasexy Gemmu v krátkých šortkách a přidávají nějakou tu hvězdičku,ale já si nemůžu pomoct,Tamara je naprosto zbytečným a nudícím filmem,u něhož nechápu,proč se do něj pustil zrovna Stephen Frears.Kýčovité,předvídatelné,utahané,líbit se to bude maximálně nadrženým puberťákům.

TRON: Legacy 3D (2010)

Přeplácaná,šíleně drahá nuda.Prvního Trona jsem viděl taky takhle,ale tam se ještě dal přičíst k dobru velmi zajímavý a hlavně originální nápad,který jen nebyl moc zajímavě využit.Čekal jsem,že Legacy to napraví,že přinese skvostnou sci-fi jízdu s nadupaným vizuálem,protože právě TRON je film,ke kterému 3D a nejmodernější trikové technologie neodmyslitelně patří.Jenže film prostě nebaví,je předvídatelný až běda a jestli má být právě on vrcholem letošního filmového roku,tak jsme na tom docela bídně.Na ploše traileru se toho dá hodně schovat,ale nakonec stejně musíte přijít s celým filmem.A to se právě TRON: Legacy nemělo stát.