Země ztracených (2009)

Trikově sice až překvapivě zdařilé,ovšem komedie má být především vtipná a to se Zemi ztracených naprosto zoufalým způsobem nedaří.Will Ferrell upadá...

2012 (2009)

Emmerich už asi definitivně zapomněl,jak točit blockbustery,které budou nejen velkolepé,ale i zábavné.2012 je zbytečně přetažený a nudný úlet,ve kterém je všech těch demoličních lákadel,které sliboval trailer,mnohem méně než jsem čekal.A jen proto,že je to lepší než 10 000 př.n.l. tady víc jak dvě dávat nebudu.

3 sezóny v pekle (2009)

Výtečně zahrané,emoce nepostrádající a technicky skvěle ošetřené 3 sezóny v pekle mají jen jediný nedostatek.Nejsou tak osobité a pohlcující jako vrchol domácí tvorby posledních let,tedy Protektor.Jinak ale nemám výhrad.

Appaloosa (2008)

Sice jen pozvolna ubíhající,ale nesmírně atmosférický a brilantně zahraný western.Takové filmy se už dnes moc netočí,o to více bychom za něj měli být edu Harrisovi vděční.

Ať vejde ten pravý (2008)

Je moc dobře,že se kromě ubohého Stmívání najde v žánru i film,který má poetiku a vnitřní sílu.Byla by totiž škoda,kdyby se upíři smrskli jen na partičku bledých anorektiků,kteří rádi hrají baseball.Skutečně skvělý film.

Austrálie (2008)

Paralela s Jacksonovým King Kongem se vyloženě nabízí.Režisér,který je vynášen do nebes za své poslední filmy,se rozhodne natočit svůj vysněný snímek,dostane na to spoustu peněz a špičkové herecké obsazení a nakonec z něj vypadne monstrózní tříhodinový velkofilm,který je obecně přijímán nepříliš kladně,ale jistý uživatel Wolvie výská nadšením! U Austrálie sice ne tak jako u opičkáka,ale i tak jsem si ji maximálně užil,jako zástupce už skoro vymřelého žánru epických tomantických velkofilmů,kde je dost místa jak pro patos a kýč,tak pro skutečné emoce a opulentní záběry.Austrálie je dokonalým příkladem všeho zde zmíněného a já si ji určitě rád dám ještě párkrát znovu.

Čistá práce (2008)

Akční rychlokvaška,která ovšem baví až nečekaně dobře a Jason Statham znovu dokazuje,že je ideálním akčním hrdinou nového milénia.Namakaný hubeňour,který zvládá dobře kontaktní bitky i moderní akční honičky a přestřelky tady dlouho chyběl.Velmi příjemné old school překvapení.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Jako obrovský fanda Wiseova originálu jsem se tohoto remaku hodně obával,nakonec z toho ale nebyl průser roku.Jen trikově solidně udělaná,myšlenkově dosti hloupoučká a ve výsledku vlastně neškodně průměrná zábava.Což nakonec není zase tak málo,jak to vypadá.Mohlo to totiž dopadnout mnohem hůř.

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Suverénně nejlepší ze všech bondovských parafrází,která Austina Powerse překonává hlavně v kvalitě nahravačů hlavního hrdiny.Jestli do pár let nepřijde dvojka,budu se moc zlobit!

Gran Torino (2008)

Gran Torinu nedávám pět hvězdiček ani tak za jeho filmařské kvality,i když i ty jsou samozřejmě značné.Spíš je dávám za jeho hodnotu Clintovi rozlučky,díky které se na něj narozdíl od mnohých jednorázovek bude vzpomínat ještě hodně dlouho po jeho premiéře.Naprosto upřímný a krystalicky čistý film,ve kterém se jeden velký herec a režisér ohlíží za svou kariérou a dává nám jistým krásným způsobem své sbohem.Byla to krásná éra,Clinte.A jsem rád,že končí tímhle způsobem.