Rychlejší (2010)

Já bych to neviděl zas tak černě.Ukázky lhaly,to je jasný,místo akčního nářezu jsme dostali skoro až přemýšlivý revenge-movie,což mi vůbec nevadí,naopak jsem si užíval pomalejší tempo a sympatický výkon Dwaynea Johnsona,který si svou roli užil měrou vrchovatou.K tomu božská dvojka Maggie Grace a Moon Bloodgood.Zklamaných diváků je koukám hodně,já jsem příjemně překvapený a to možná hlavně proto,že jsem Faster nijak toužebně neočekával.

Bezmocná (1995)

Strašně příjemná a pohodová záležitost,která ve svém žánru představuje v podstatě nedoceněnou perlu.Stejně jako sama režisérka Amy Heckerling,která natočila několik filmů,které si můžu pouštět hodně často a nepřestanou mě bavit.Tohle je jednoznačně jeden z nich.

Nestanu se tvojí ženou (2007)

Průměrný námět v mých očích silně pozdvihuje strašlivě sympatická ústřední dvojice,pro kterou bych dal sebevětší sračce solidní hodnocení.A tohle není vůbec sračka,ale příjemná komedie,u které se nelze nebavit.

Kainova výchova (1992)

Hororová lahůdka,která překvapuje po celou stopáž,fascinuje vypilovanými kamerovými fintami,zpomalovačkami a dalšími režijními vychytávkami.Velké překvapení.

Černá Dahlia (2006)

Velmi slušný noir,ve kterém hraje prim vizuální stránka,překvapivě dobří herci a De Palmova zkušená režie.Film má své nemalé mouchy,ale já jako fanoušek žánru musím hodnotit nadprůměrně už jen za odvahu zkusit ho zase trochu nakopnout.

Hadí oči (1998)

Co se týká příběhu a herců,tak jde sotva o průměr.Ale to vše bez problémů vynahradí skvostná režie Briana De Palmy,který opravdu UMÍ točit.Je jen otázka,jestli si jeho mistrovský dohled zaslouží příběh jako je tento.

Brubaker (1980)

Brubaker nedosahuje kvalit Frajera Luka,kterým si Rosenberg nasadil nepřekonatelnou laťku.Ale i tak j to film silně nadprůměrný,skvěle zahraný (Redford válí!) a možná není na úplné špičce žánru,ale kdyby bylo víc takhle kvalitních věcí,svět filmu by tím rozhodně neutrpěl.

Podezření (1990)

Výborně zrežírovaný a zahraný thriller,kterému k dokonalosti přebývá pár minut.Prostříhání by výrazně pomohlo tempu a z Podezření by se hned stala jasná klasika.

Brutální Nikita (1990)

Do precizního Leona zbývalo Bessonovi ještě pár kroků,ale i Nikita má své kouzlo.Lehký noir mixnutý sondou do duše stroje na zabíjení,ve kterém se probudí emoce.Velmi vydařené,jen poněkud žánrově rozhárané.