Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Je tam snad všechno co mohl člověk chtít staré postavy, které člověk vidí strašně rád + nováčci, kteří jsou skvěle vybráni. Trikově hodně vypiplané nemá smysl se bavit o něčem jiném a 3D v kině je opravdové žádná konverze.Jen mě mrzelo úmrtí známé postavy ale víc nebudu prozrazovat. Hned bych si to dal znova.

Jessica Jones (2015) (seriál)

Hodně dlouho jsem už neviděl tak podařený seriál, který vychází na základě komiksu v poslední době snad jen Daredevil. Tady to není o té akci o tom to není tady je to spíš o psychologii postav a jejích setkávání se s realitou. Výborné castingové obsazení ať už jde o Jessicu nebo Kilgravea tohle se hodně podařilo dlouho už nebyl takový psychopat ve filmu. Jestli bude druhá řada jdu okamžitě do toho.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Naprosto nebývale nadšeni od režiséra, který už měl skvělou Zmizelou. A jak si poradil s tímhle obdivuhodné byly chvíle kdy člověk ani nedýchal myslím, že film od reálného světa se skoro neliší narkomafie v Mexiku jsou dokonale zobrazeny. I nebývala brutalita není naškodu ale i odkazuje jak to opravdu je. Naprosto úžasný zážitek, který by si člověk neměl nechat ujít.

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Svým způsobem geniální seriál o tom jak se postupně vyvíjela věda lékařská. Je to i dost drsné což určitě i doba byla a úmrtnost byla celkem vysoká. Velice dobré obsazení a skvělé výkony. Už se těším na druhou řadu.

Hannibal (2013) (seriál)

Podle mě naprosto vynikající ztvárněni Hannibala v jeho začátcích. Casting se povedl nad míru dobře a Mads je prostě neskutečný hajzl a naprosto klidně působí, ale to je jen poza. Co bylo naprosto extrémní a šokující byla jednotlivé vraždy zde tvůrci našli neskutečnou fantazii a chvílemi se mi až obracel žaludek. Škoda, že jsem seriál objevil až teď.

Daredevil (2015) (seriál)

Pro mě hodně velké překvapení byl jsem skeptický jak bude latka na TV uchopena ale bylo to zbytečné.Temná spíš než komiksovka tak krimi. Vynikající casting jak už hlavních postav tak vedlejších. Fisk je hnusně demonicky a jeho exploze od klidase k magorovi jsou skvělé. Akce je taky skvělá a nebojí se přidat krve a ukazuje že i hlavní hrdina může krvácet. Těším se na druhou řadu.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Hodně těžko se mi píše tyto řádky už jen kvůli tomu,že Paul tu byl s námi naposled. Teď už bude závodit jen v nebi. Žezlo tu po Linovi převzal Wan a nakopl tuhle sérii na naprostý horní level záměrně říkám akčního filmu protože to je akční film s auty. Nebudu tu nic říkat o scénáři to v téhle serii není to hlavní. Akce tu je nejvíc ze všech dílů a je prostě parádní. Paul tu má po Vinovi druhou největší roli a je minimum scén kde jsou místo něho brachove a nebo je digitální. Můžu prozradit posledních deset minut je prostě dojemnych a měl jsem slzy na krajicku. Děkuji Wanovi a všem jak se s Paulem rozloučili.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Sezona 1: Tak tady zavládlo naprosto neskutečně překvapeni zvraty tu jsou jako na běžícím páse napětí by se dalo krájet a mě celkově strašidelný dům, který je tak trochu jinak prokletý hodně na mě zapůsobil tady snad není co vytknout díl od dílů se dozvídáte více a postupně si složíte mozaiku. Sezona 2: Blázinec mě takřka moc nezaujal dal jsem tomu šanci asi dva díly a pak už jsem nepokračoval. Sezona 3: Jo čarodejnice to opět byla jiná káva opět sem byl připoutaný do sedačky a hltal díl od dílu a krvavýma a scénama, kde docházelo k mučeni a různé flashbacky toho tady bylo požehnaně. Sezona 4: Je až u mě s podivem, že mě zatím zaujali jenom liché řady tak snad 5.série .

Úsvit planety opic (2014)

Pro mě jeden z nejlepších letošních blockbusteru zatím. Nejde tu jen o triky ale hlavní roli zde hrají emoce jednotlivých postav ať už lidí a nebo opic, které prostě vytvořili emočně a lidský nabité osudy. A ještě bych vyzdvihnul triky kde opice jsou ještě lepší a Cesar má viditelný snad každý chloupek na těle.

Zátah 2 (2014)

Tak tohle se sakra povedlo už z jedničky jsem byl dost odvařeny a nechápal jak může film v indonesii tohle natočit. Souboje tu jsou naprosto neskutečne každý se tu valí hlava nehlava a neni to jak v jiných filmech kde hlavni hrdina nemá ani škrábanec tady hrdina trpí a je to prostě reálne každá modřína a krev. Zaporaci jsou sakra hnusni a nechtěli by jste s ními příjít do styku. Závěrečný souboj v kuchyni která je bíla a vidíte jak se postupně zabarví krví obou akterů a jejich rubačka skoro 10 minut trvající to nemá chybu. Sakra se těším na 3 díl za pár let jak se to všechno úzavře. Jasných 5 hvězd a kdyby šlo dám i šestou.