Trhlina (2019)

Ergeletta * mi zobrala slová z pier. Z tohto dôvodu som schválne knihu nečítal pred zhliadnutím filmu - sklamanie z nespracovaných pasáží. Keďže mám prečítané všetky Karikove knihy okrem Trhliny, hlavne Strach napomáha lepšiemu pochopeniu filmu a cíteniu postáv. Kto nečítal žiadnu z Karikových kníh a nemá fantáziu, neužije si ani film. Pán Bebjak výber hercov úplne geniálny. Maštalír s fúzami a vypleštenými očami nemá chybu, výborne zahrali všetci, úplná spokojnosť. Pre vysvetlenie pôvodne mala byť Trhlina sfilmovaná ako seriál, potom skrsol nápad celovečerného filmu, v kine bol zážitok sledovať tento mysteriózny kúsok. Na nízky rozpočet veľmi dobre spracované na Slovenské pomery. Prečo štát nepodporuje Slovenskú kinematografiu!!!! ws(29.01.2019)__Po zhltnutí knihy by som pridal ešte jednu hviezdu za filmové spracovanie, kde p.Bebjak niektoré scény by som povedal, že zvládol lepšie ako Karika, napriek niektorým odbočeniam od knihy. Samozrejme niektoré scény z knihy by som ešte doplnil do filmu takých 15min. navyše, napr.scéna ako Dávid nastrašil partičku pri prvej výprave na Tribeč a tiež prestrihy z blúdenia, kde sa všetci nachádzali zrazu 20km na opačnej strane lesa ako pred hodinou...detail na maringotku, kde zmizla záclonka a niekto sa z nej díva,....naopak nočná scéna na psychiatrii, pri počúvaní platní, pri trezore a v kaviarni a celkovo nápad prepadnutia spisovateľa filmovo lepšie zvládnutá-strašidelnejšia. Výborná práca páni!(11.04.2019)

Ledově ostří (2007)

Má to všetko, čo úspešný film má mať: humor, zápletku, podraz uzmierenie, ufňukaný snílek, ktorého Chazz Michael nakopne tým správnym spôsobom a ufňukanec zase zanechá niečo zo súdržnosti aj Michaelovi a spolu vytvoria dokonalý kamarátsky pár krasokorčuliarov a úspešne odolávajú zlomyselníkom. Najlepšia scéna keď Chazz vykopne korčulu z jazera - to nemalo chybu.

Resident Evil: Zánik (2007)

Vtiahnuť Millu Jovovich do tohto zombie kolotoča bol vinikajúci nápad, veľakrát sama jej osobnosť zachraňuje film ako taký. Elis v sexi červených šatočkách blúdi zariadením Umbrelly až končí na skládke jej vlastných tiel začali ju asi klonovať. Objaví sa v drsných handrách a kabáte pripravená do púšte s brokajdou z minulého dielu a pribudli jej dve smrteľné mačety. Svoje nadprorodzené schopnosti posilnené Tvírusom zaženú mor zombie vrán, škoda, že neskoro. Celý diel sa odohráva v púšti miesto pre zombie ako stvorené. Zásoby však dochádzajú, preto musí celý konvoj s Humrom, cisternou autobusom napadnúť umbrellu, kde nás čaká posledný súboj s napadnutým profesorom Isacom. Záverečnú scénu si zapamätajte, od nej sa odvíja ďalšia časť. ws

Byl jednou jeden král... (1954)

"Chce se mi spát, spát se mi chce, chce se mi co spát, spát se mi co chce.." "Já že jsem tajtrlik? Za 1.nevím co to je a za 2.mně to uráží.. " Česká verzia rozprávky Soľ nad zlato s Werichom a Burianom, vtipnými ale aj poučnými dialógmi starou Babičkou - kořenárkou, ktorá nad celým kráľovstvom drží ochrannú ruku, hrdá vdova ktorá sa vzoprie aj kráľovi, keď vie, že má ona pravdu a nie ako všetci ostatní ako ovce, panstvo hoduje, chudoba hladuje - ono vlastne za 64 rokov sa nič nezmenilo, až na to že tu si kráľ svoju chybu priznal a napravil. Princovia hľadiaci iba na seba a záhradník s hudobníkom sa neboja povedať kritické pravdivé slovo ani princeznej. Jediné čo mi tu liezlo na nervy je piskot princezny Spěvanky, niektoré časti zbytočne dlhé a prehnané. Celkovo však príjemná pohoda s dobrým koncom, na tú dobu fakt perfektný výkon.

Johnny English znovu zasahuje (2018)

88 minút zábavy, zaujímavé stále sa udržiava dej, žiadne nudné pasáže. Málokedy je tretia časť lepšia ako predošlé dve. Blbeček English so svojim pomocníkom aj bez moderných technológií dokážu napredovať postupom pokus omyl :) dokonca s ostrielanou agentkou Olgou Kurylenko. kino mirage za

V písku - Příslib svobody (2015)

Silný prepracovaný príbeh mladých neplnoletých Nemeckých vojnových zajatcov ktorí dospeli veľmi rýchlo. Na pláži je mínové pole so 45 000 nemeckými mínami, ktoré treba deaktivovať a vyčistiť pláž kúsok po kúsku ručne bez jedla a vody za pomoci polmetrovej palice a holých rúk. Keď mína roztrhá prvé nevinné telo srdce vám zovrie nad všetkou tou bolesťou akou vojna je v skutočnosti podľa skutočných udalostí, nie akú ju prezentujú američania, kde prídu, ženy sa im vrhajú do náručia, nepriatelia ich hostia najlepším čo doma majú, tu uvidíte ako to naozaj bolo, a že vždy sa nájde správny chlap, pokiaľ nepríde o to najdrahšie. Tí ktorí splietajú niečo o strese v dnešnej spoločnosti,nech si to pozrú celé!ws

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Veľmi slušný špionážny film z prostredia Berlína a pádu Berlínskeho múru a boj britskej ruskej nemeckej francúzskej a americkej kontrarozviedky na tému studenej vojny, ktorý sa odohráva na pozadí. Výborná Charlize Theron hlavne v lesbickej scéne na hoteli so Sofia Boutella :), ale celkovo výborne odohraté ako aj zo strany americkeho špiona James McAvoy, film má grády, tajomstvo, šťavu, samozrejme si usa nenechala ujsť ukázať rozdiel medzi západom a východom v tom čase, kde na východe nebolo nič, len pankáči, feťáci a sperjmi zohyzdené budovy - páni omyl! toto sme tu nemali, až po príchode úžasného západu. Príbeh dosť narúšalo prelínanie s vypočúvaním hlavnej hrdinky na ústredí výzvednej služby.

Postav dom, zasaď strom (1979)

Jakubiskov film plný Slovenskej prírody, ktorá vás chytí za srdce, klasický komunistický film s vtipnými scénami a nenúteným morálnym odkazom. Za srdce ma chytila TATRA 148 a šofér Matúš ako aj láska k miestnej dievčine, ktorej sa rozhodol postaviť dom avšak z "premiestnených" materiálov zo stavieb a ako sa tento materiál snažil vyniesť, "zohnať" a zúričiť ako aj rôzne naháňačky s VB(verejná bezpečnosť)

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Niečo nové a svetové - príbeh o pirátoch a hviezdny kapitán Jack Sparrow ktorého geniálne stvárnil Johny Depp so svojimi vtipnými únikmi a vtípkami,pri krádeži královskej lode: "Nekradem,rekvírujem",...Postavu mylady Elizabeth Swan výborne vykreslila Keira Knightley, ktorá sa vďaka tomuto filmu zviditelnila. Odkaz pirátskeho kapitána Barbosy Elizabeth:"Budete večeret s kapitánem a máte si oblíct tohle. "Múžete říct kapitánovi že nemýním vyslyšet jeho žádost", Tu odpoved on čekal, pak ma tedy pro vás rozkaz: budete večer s posádkou a úplne nahá, hehe",Nemrtvý Kapitán Barbosa hovorí Elizabeth: "Nic necítím ani vítr ve tváři ani kapky morské vody, ani teplo ženského tela" Samozrejme ako inak nasleduje pirátsky poklad a velká mela, kde vlastne nikto nevie kto je proti komu....a..pozrite si celé titulky....

Čára (2017)

Po 38mich rokoch (Postav dom zasaď strom - Tatra 148, Brajla T138,...) konečne kvalitný slovenský film s výpomocou ukrajinskych hercov, zvuk a obraz v CineMAX nadherny, pocujeme tu aj zopar nadavok, to ale k prevadzačom a tvrdym chlapom na hranici patri. Napr. pri schodzi jeden z party sa opiera chrbatom o stenu, kde je zvoncek, po tretom raze mu hovori predak:"čo si už kokot?" alebo 10 ročna dcerka žaluje otcovi (Maštalírovi) : "sestra povedala 3x doriti a jedenkrat dopiči,..."Ako celok velmi dobre herecky zvladnute, najdeme tu lasku, zápletku, rozne zvraty v deji ako aj vážne rozhodovanie nad existenciou zivota a cloveka co je v mafii dost tazko ustriehnut teda sa rozhodne nenudíte. Okorenene dvoma postelnymi scenami a humoru tu je tiez dost, oplatí sa vidieť. Podotýkam, že k filmu sme sa dostali vďaka zvučnej piesni: "Hej Sokoly!" IMT Smile a Kandráč - (Skopírovaná od Kolárovcov-ich prevedenie podla mna lepšie)