Defendor (2009)

Přesto, že jsem čekal akční komedii ve stylu Kick-ass, kterou jsem nedostal, jsem spokojený. Mělo to všechno - super Woodyho, dostatek vtipu a solidní děj. Především jde ale o vztahy a soucit, který Arthur perfektně vzbuzuje. Stejně jako jeho přátelům, tak i mě na něm záleželo a hned jsem si ho zamiloval.

8 MM (1999)

Depresivní temná atmosféra, s tím jak se noříme hlouběji do té špinavé stoky všelijakých úchyláků stále houstne, skoro až připomíná Fincherovy depresivky. Nicolas Cage bezproblémů táhne celý film, Stormare a Phoenix taky super. Při finální scéně v domě za zvuku přerušeného gramofonu by se dalo napětí krájet, stejně tak dobrá je i bitka na krchově. Mám pochopení pro motiv Cageovi postavy, ale ten problém se mě nedokázal víc dotknout, proto 7/10.

Ghost Rider (2007)

Příšerná kravina, ale když člověk vypne mozek (což by mělo být nevyhnutelnou podmínkou!) a nečeká nic jiného hrozně tupou zábavu, dá se na to dívat. Ty strašidla - dredař, albín, skinhead a mokrej - jsou absolutně na nic, takže jsem se nejvíc polekal, když na nás Nick Cage vybafnul před zrcadlem :)

Jménem krále (2009)

Nezáživná kriminálka oděná do středověkého hávu, tedy do špinané, zaplivaná a násilné doby, ale i tak se na hradě kdoví jakém mluví slušně jako v pohádce pro děti. Jedině úplně poslední věta stojí za něco, jestli to měla být myšlenka nebo poselství, které chtěli tvůrci zdělit měli s tím začít dřív pracovat. Takhle film na 90% působí zbytečně a ten večer strávený před televizí v naději, že bych mohl vidět kvalitní historický film, byl absolutně ztracený.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Konečně se ke mě dostal onen slavný kubrickův filmový klenot. Jeho zhlédnutí mi dělalo menší problémy, protože přes všechny ty prvotřídní vizuální kouzla (1968!!!) a fantazii, s kterou Stanley vytvořil vesmírné cestování, byl film skoro bez děje a proto hodně utahaný. Kubrick si ale jednoduše zaslouží obdiv znalců a teoretiků, ale jako fanoušek s hodnocením nemůžu pohnout směrem nahoru. Odysea neni horší než Osvícení nebo Mechanický pomeranč, je prostě jenom mnohem náročnější a méně zábavná.

To byl zítra flám (2010)

Komedie postavená na ztřeštěném nápadu, která je ale dost předvídatelná a to jí hodně ubírá na vtipnosti. Film jsem si sehnal kvůli nevázané nenáročné zábavě, ale nebavil jsem se podle očekávání, 4/10.

96 hodin (2008)

Naštěstí Morel zvládnul akci skvěle a Liam Neeson byla trefa do černého, tahle kombinace dělí film od dalších béček z bessonovy fabriky na čím dál tupější lejna. Je to film (jak řekl kámoš) s perfektním tahem na branku, kde je potřeba vykosit pěknou část pařížské špíny, aby to skončilo tak, jak všichni čekáme ještě před úvodními titulky. Akce je perfektně dynamická, hlavní hrdina super, ale i přesto srovnání s Bournovkami nepřipouštím (srovnání se nabízí, ale byl by to tvrdý knock-out, Jason diváka prostě chytne za srdce a nepustí), a proto tady nechám jakž takž spokojených 7/10 a nebudu se k tomu vracet.

Černá kniha (2006)

Něco takového jsem po formální stránce od Verhoevena čekal. Když se k tomu ještě přidá perfetkně odvyprávěný příběh, kde se toho děje tolik, že neni čas na nějaké klišé nebo dlouhé němé chvilky, nemůže to zklamat. Těch 140 minut uteče jako nic a hned první vyvražďovací scéna nás připraví na to co nás ještě čeká. Jako plus musím zmínit skvělé neokoukané herecké tváře. Děj je skvěle vystavěný, ale chybí mi v něm víc emocí a napětí, jinak by se Černá kniha mohla postavit mezi nejlepší válečné filmy.

Slzy slunce (2003)

Nebýt Bruce Willise a Monicy Bellucci ani bych o tenhle film nezavadil. Bruce je klasicky skvělý, ale připadlo mi, že Monica zůstala dost nevyužitá a neměla moc co hrát. O nějakých hluběji propracovaných charakterech se nedá ani moc mluvit, to se opravdu nedá vyčarovat dlouhými pohledy do očí. Závěrečná akce neni vůbec špatná, bohužel je zakončená výstupem raněných vojáků z mlhy a působí to tak stupidně, jak to zní, 5/10.

Princ a pruďas (2011)

Čekal jsem mnohem víc. Nejvtipnější momenty byly dost očekávané hlavně kvůli traileru a mimo nich se jim žádný jiný vtip nedokázal vyrovnat a to ani nemluvím o tom minotaurovi. Celkově je to takové pohodové, sprosté (a to pořád do kola) a s dostatkem krve, ale nijak zvlášť nepobaví a bohužel ani akce nenadchne. Herci skoro do jednoho super a jen ti to zachraňují na 5/10.