Tajemné okno (2004)

Priemerný scenár k známemu príbehu od S. Kinga. Herecky veľmi dobre zahraný (J. Depp a J. Turturro), ale na pointu sa dá prísť pred záverom. Osobné hodnotenie: 71% (***)

Pompeje (2014)

Film o Pompeji asi ani nemôže existovať bez poriadnej dávky PC efektov a trikov, hlavne v dnešnom modernom období. Na druhej strane však je za ním aj celkom slušný scenár, ktorý však veľa kopíruje už z existujúcich a dobre známych príbehov. Kvôli tomu sa stáva len ďalším „obyčajným“ filmom vo svojom žánru. PS: E. Browning je stále krásna! Osobné hodnotenie: 70% (***)

Gunman: Muž na odstřel (2015)

Film „The Gunman“ je zaujímavý kvôli S. Pennovi, pretože scenár filmu je založený na obecných motívov a bez žiadnych prekvapivejších momentov. Malá využiteľnosť J. Bardema. Bolo by zaujímavé vidieť v podobnom filme dvojicu L. Neeson s S. Penn. Osobné hodnotenie: 73% (***)

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Pokračovanie tohto príbehu je pre mňa trošku slabší ako prvý diel. V prvom diele takmer všetky vtipy a momenty boli bezchybné. V druhom diele niektoré veci už považujem za trošku prehnané. Čiastočne za to môže aj samotný príbeh. Celkovo však je to stále slušná komédia, ktorá dokáže vyčariť veľký úsmev na tvári. Osobné hodnotenie: 79% (***)

Můj týden s Marilyn (2011)

Zahrať postavu M. Monroe nie je jednoduchá vec. Avšak, M. Williams to zvládla na jednotku (zaslúžená nominácia na Oskara). Na druhej strane, príbeh je príliš statický. Osobné hodnotenie: 71% (***)

Čachtická paní (2009)

Celovečerný film, ktorý nemá veľké ambície. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Spící agent (2015)

Popcorn film, ktorý v sebe nemá žiadnu veľkú novinku a ani sa nesnaží už známe veci zobraziť z iného pohľadu. Osobné hodnotenie: 71% (***)

Carrie (2013)

Moderné spracovanie kultovej knižky od S. Kinga. Samotný film sa viac kloní k modernému trendu. To, čo to celé zachráni sú práve herecké výkony. Príjemne ma prekvapila Ch. G. Moretz, ktorá celkom dobre zvládla svoju úlohu. Pozornosť však takisto patrí fantastickej J. Moore, ktorá v úlohe matky nekompromisne dominuje. Príbeh samozrejme miestami sa odlišuje od knižky (hlavne so záverom nesúhlasím), ale to už je akýsi trend pri sfilmovaných príbehov od S.K. Každopádne však odporúčam si prečítať knižku, ktorá v porovnaní s ostatnými knižkami od S.K. je pomerne krátka. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Dáma ve zlatém (2015)

Herecky dobre zahrané, ale vo svojom žánru neprináša žiadnu prevratnú vec. Neboli využité všetky potenciály príbehu. Osobné hodnotenie: 73% (***)

Zvrácený (2002)

Film, ktorého príbeh sa začne od konca a skončí sa na začiatku. Hra hercov a herečky dobrá a najsilnejšia scéna filmu je fakt tak silná, že aj teraz ma trasie zima. Osobné hodnotenie: 71% (***)