Ashby (2015)

Základ príbehu neobsahuje žiadne prekvapivé momenty. Herecky priemerne zahraný, film patriaci do TV na piatkový večer. PS. E. Roberts stále v skvelej forme! Osobné hodnotenie: 70% (***)

Jednoruký šermíř 2 (1971)

Spomínam si, že tento film som ešte videl, keď mi bolo zhruba 12 rokov. Vtedy som ešte niektoré veci videl inak, ako dneska. Scenár v podstate má len malé chybičky, ale najviac mi asi vadí prehnanosť niektorých scén. A áno, pri niektorých jed vidieť, že aj režisér mal slabšie dni. Osobné hodnotenie: 74% (***)

Doba ledová: Velikonoční překvapení (2016) (TV film)

Obľúbené postavičky (na čele s obľúbeným Scratt) z Ice Age a ich honba za „Veľkonočnými“ vajíčkami. Ničím neprekvapí, ale stále sa na to dobre pozerá. Osobné hodnotenie: 74% (***)

Obřad (2011)

Film „The Rite“ je založený na známych základoch. Vo svojom žánru žiadne veľké inovácie neprinesie, ale každopádne po dlhšom čase je jeden z tých lepších. Dvojitý Hopkinsov výkon je nadpriemerný.

Sametové ráno (2013)

„Divadelný“ film, „príbeh v príbehu“ a jedna skvelá dvojica A. Eve a S. Tucci. Keby ten scenár bol trošku lepšie napísaný... Osobné hodnotenie: 71% (***)

Tajemné okno (2004)

Priemerný scenár k známemu príbehu od S. Kinga. Herecky veľmi dobre zahraný (J. Depp a J. Turturro), ale na pointu sa dá prísť pred záverom. Osobné hodnotenie: 71% (***)

Pompeje (2014)

Film o Pompeji asi ani nemôže existovať bez poriadnej dávky PC efektov a trikov, hlavne v dnešnom modernom období. Na druhej strane však je za ním aj celkom slušný scenár, ktorý však veľa kopíruje už z existujúcich a dobre známych príbehov. Kvôli tomu sa stáva len ďalším „obyčajným“ filmom vo svojom žánru. PS: E. Browning je stále krásna! Osobné hodnotenie: 70% (***)

Gunman: Muž na odstřel (2015)

Film „The Gunman“ je zaujímavý kvôli S. Pennovi, pretože scenár filmu je založený na obecných motívov a bez žiadnych prekvapivejších momentov. Malá využiteľnosť J. Bardema. Bolo by zaujímavé vidieť v podobnom filme dvojicu L. Neeson s S. Penn. Osobné hodnotenie: 73% (***)

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Pokračovanie tohto príbehu je pre mňa trošku slabší ako prvý diel. V prvom diele takmer všetky vtipy a momenty boli bezchybné. V druhom diele niektoré veci už považujem za trošku prehnané. Čiastočne za to môže aj samotný príbeh. Celkovo však je to stále slušná komédia, ktorá dokáže vyčariť veľký úsmev na tvári. Osobné hodnotenie: 79% (***)

Můj týden s Marilyn (2011)

Zahrať postavu M. Monroe nie je jednoduchá vec. Avšak, M. Williams to zvládla na jednotku (zaslúžená nominácia na Oskara). Na druhej strane, príbeh je príliš statický. Osobné hodnotenie: 71% (***)