Prosíme přetočte (2008)

Příjemná komedie s poměrně neotřelým námětem. Ze scénáře vyzařuje určitá infantilnost, která přidává na zajímavosti celého příběhu. Jako by film byl dílem studenta čtvrtého ročníku FAMU. Takový pohodový nízkorozpočtový snímek.

Tenká červená linie (1998)

Četl jsem pár komentářů a napadlo mě jediné. Není možné porovnávat filmy Zachraňte vojína Ryana a Tenká červená linie. Jsou to dva naprosto rozdílné snímky. Zatímco první dílo mi předložilo jednoduchý příbeh (typický americký happyend - hurá naši vyhráli!) zabalený do vychytaných akčních scén jedinečným a geniálním Stevenem Spielbergem, ten druhý se mi snažil dát něco víc. Věřím, že tak nějak vypadala skutečná válka. Žádný hrdinský kusy jen proto, že na mě zrovna míří kamera, ale luxusně namíchaný mix odvahy, strachu, přátelství, pocitu sounáležitosti a mnohem víc dalších vlastnosti. Výkony herců jsou téměř za hranicí mého chápání. Hudební doprovod byl také na jedničku. Film byl opravdu trochu delší, zato dokumentární intermezza, která se občas dala vidět, byla úchvatná.

Líbáš jako Bůh (2009)

Pokus o natočení komedie, podle mého názoru nevyšel. "Na to ti sere bílej tesák", "Na týhle rodině mám ráda tu rozmanitost. Vždycky tě nasere někdo jinej", jsou asi jediný hlášky hodný zapamatování. A potom vtipy, který zazněly v průběhu filmu. A tím celá komedie končí. V příběhu jsem se začal ztrácet po hodině a ke konci jsem ani nenašel pointu filmu. Herecké výkony taky nebyly bůh ví jak oslnivý. Ale to bylo dáno šíleně chaotickým scénářem. Snad jenom Bartoška předvedl výkon, za který by se nemusel stydět. Tak tenhle film už vidět nemusím. Díky.

Divočáci (2007)

Náramná podívaná. Čekal jsem, že Macy, Lawrence a Allen budou hrát Travoltovi druhé housle. Naštěstí se žádná tragedie nekonala a já dostal čtyři porce luxusní zábavy a růžovoučkýho poldu jako dezert:-D

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Velmi, velmi originální! Zajímavý příběh a slušné herecké výkony. Tak nějak možá vypadá reinkarnace.

Slzy slunce (2003)

Willis je akční hrdina, není voják! Celý film točen formou reklamy na americkou armádu, soucit a způsob života. Všemu dává korunu tak trapný happyend. 40% jen proto, že tak nějak možná vypadala a vypadá válka v Africe. A navíc jsem v hloubi duše doufal, že se jim podaří domorodce zachránit, a ejhle podařilo;-)

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Výtečný díl. Stalone si nehraje na mladíčka a ani tak nevypadá. I přes make-up mu jsou vidět vrásky, což přidává filmu na důvěryhodnosti. Některý záběry, obzvlášť ty při hře na probíhání minovým polem tam a zpět bez ztráty končetiny, jsou hodně krvavý. Vidím to tak - pivko, chipsy a pohodovej večer je jistej.

Avatar (2009)

Pohádka. První slovo, který mě napadlo při odchodu z kina. Dobro zvítězilo nad zlem. Bohužel pro nás bylo tím zlem lidstvo, přesněji lidská bezohlednost vůči svému okolí. I planeta Pandora byla vykresléná jako taková malá řiše divů. Do posledního detailu nádherně zpracovaná. Vážně mi párkrát proletěl mráz po zádech. Příběh samotný byl napsán s obdivuhodnou jednoduchostí a čistou linií. Tak si sedíte v kině, mimoděk mrknete na hodinky a ejhle, hodina a půl filmu je pryč. Juknete na plátno a oni tytule. A závěr? Samozřejmě dávám pět hvězdiček. Každopádně ve 2D zobrazení by to asi taková pecka nebyla:-(

Hanebný pancharti (2009)

Tarantino je geniální režisér. Jinak by ani nemohl natočit Pulp Fiction. Hanebný pancharti je dobrý film (když Pitt vyříznul hákový kříž tomu vojákovi SS na čelo, tak jsem si řekl, že tohle měli dělat za války) a je jasný, že je to Tarantinův film. Mistrná hra s charaktery postav. Naturalisticky propracovaný přestřelky, hodně krve a ta neustálá výměna praznejch zásobníků:-). Spíš než žánr drama/válečný bych ho pasoval na hořká, černá komedie. Jenže film mohl být o něco kratší, navíc jsem se v první půlce přistihl, jak se snad i trochu nudím. Tři a půl hvězdy, a víc ani ťuk!

Zkrocená hora (2005)

To zase jednou borci od Oscarů nevěděli co se soškama. Herecké výkony hlavních hrdinů byly dost kvalitní na to, aby si zasloužili lépe napsané role. Oslaben nudou jsem dokoukal film, abych byl na konci osvícen jedinou pravdou - "Chcete natočit úspěšný film? Vezměte naprosto, absloutně a totálně průměrný scénář romantického filmu a místo hlavních hrdinů Harryho a Sally (žena) tam dostaďte Harryho a Tomyho (muž)". Získat ocenění jen proto, že se film zabývá homosexualitou je podle mého názoru heterosexuální alibismus. Jen to ukazuje, že se naše společnost stále dívá na homosexuály skrz prsty. Kdybychom je brali takové, jací jsou, z tohoto filmu by se rázem stal ten průměrný romantický film o dvou zamilovaných LIDECH a Oscara by nedostal žádného. Na konec budu citovat Djkomu - "Jsem rád, že jsem tento film viděl a už ho nikdy vidět nechci."