Vrtěti psem (1997)

Právě jsem viděl tenhle film a je jedním slovem "uvěřitelnej". Vážně. Kdo ho neviděl, ať se podívá. Vždyť to píšu na webu, kterej denně čtou tisíce lidí, tak proč by to neměla bejt pravda. Má 77%, tak to bude opravdu dobrej kus. V tom filmu je všechno. Pravda, lež, zrada, nenávist, láska, válka ba dokonce i hrdina. I když hrdina je ve skutečnosti vězeň, kterej znásilnil jeptišku a chystá se na sto kilovou machnu (Woody Harrelson - malá role, ale hodně dobře zahraná, řekl bych "uvěřitelně"). A na konci na vás čeká i tajemství. Nebo mi chce někdo namluvit, že lžu?

Za tajemstvím jménem Ferrari (2006)

Od malička miluju Porsche 911. Více či méně všechny jeho modelové řady. Jediné, co mě zklamalo bylo u verze 996 upuštění od kulatých světlometů. Vše zpravila verze 997. Nejúžasnější je 911 GT3 RS. Černá s oranžovými nápisy a límci kol. Aú. Ale. Když jsem se díval na dokument o výrobě Ferrari 399 GTB (dokument mapoval celý postup od syrového kovu až po rychlost 300 km/h), tak jediné co mě napadlo bylo, jestli je legální bigamie v lásce k automobilům. Pánové z Maranella nám názorně předvedli, jak se tvoří umění.

2Bobule (2009)

První díl je lepší. Původně jsem chtěl dát jen tři hvězdy. I když se to zdá být neuvěřitelné, tak jsem seděl v kině, kde bylo jen málo sucharů, a tak jsem se náramně bavil, ba dokonce smál (občas i na celý kolo). Ta čtvrtá hvězda je za obsazení. Neokoukaní herci byli velmi příjemné zpestření Dobrého zážitku.

Muž na Měsíci (1999)

Po dlouhý době jsem se na tenhle film podíval znovu. Připoměl jsem si, jak je výbornej, nápaditej a originální. Jak napsal kolega Enšpígl o pár řádků výš "...já jsem Andyho Kaufmana neznal, ale po tomto filmu na něj nikdy nezapomenu...". Miloš forman umí. Jim Carrey umí. A za to ode mně mají pět hvězd.

Skála (1996)

Co udělá z naprosto průměrnýho hollywoodskýho akčňáku naprosto nadprůměrnej hollywoodskej akčňák? Slušnej scénář, výbornej řežisér, geniální výběr herců a vymazlenej soundtrack. To úplně stačí.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Zrovna se přiznám. Jsem filmový břídil. Nedal jsem dvě hvězdy jen proto, že mám strach o svůj život:-D. První díl - po hodině a půl jsem zaslechl, jak táta chrápe. Já usnul za dalších patnáct minut. Zbytečně dlouhej film. Dlouhej dlouhej dlouhej dlouhej dlouhej dlouhej dlouhej dlouhej dlouhej dlouhej dlouhej. Už spíte? Druhý díl - Sorry, už si ani nevzpomínám, co v něm bylo. Třetí díl - exkluzivní bitva, ale celkově zbytečně dlouhej film. Dlouhej dlouhej ... A dál to znáte.