Pacifik - Basilone (2010) (epizoda)

Druhý diel je dohrávka s prvého kola a pokračujeme stále na ostrove Guadalcanal. 1. divizi námornej pechoty, prichádza na pomoc 7. pluk kde Basilone zohraje rolu hrdinu. O chlp lepšie, drsnejšie a akčnejšie ako predošlý diel. 95% - 5*

Making of 'Indiana Jones and the Temple of Doom', The (1984) (TV film)

Lucas a ani Spielberg nechceli ďalšiu stratenú archu a tak prišli s príbehom, ktorý bol o dosť temnejší. Nakoniec to dopadlo, tak, že Spielberg hľadal vždy miesto na vtipnejšiu scénu, aby to nebolo také hororové. A to je presne kombinácia čo mi moc nesedí. Každopádne dokument ma bavil viac ako film. Navyše si tu Spielberg našiel svoju manželku. 90% - 5*

The Making of 'Raiders of the Lost Ark' (1981) (TV film)

Jeden s tých lepších Making of. Velku zásluhu na tom majú predovšetkým hady, brilantné kulisy a samozrejme ako sa tento legendárny film formoval - Spielberrg chcel točiť bondovku, no Lucas mu ukázal príbeh o dobrodruhovi, ktorý zažíva po ceste za nadprirodzenými artefaktmi plno akčných kúskov. Pôvodne tu Harrison hrať ani nemal, ale kamoš (Lucas) kamošovi (Spielberg) odporučil Forda. A hlavne tu je vidieť Spielbergov zápal a jeho nápady, no občas pustil za kameru aj svojho kamoša Georga. 95% - 5*

Pacifik - Guadalcanal/Leckie (2010) (epizoda)

V prvom diely sa zoznámime s jednou s hlavných postáv, ktorú hraje James Badge Dale. Okrem toho nás čaká výsadok na ostrov Guadalcanal. Namiesto tuhých bojov nás v prvej epizóde čaká skôr boj so záhadným nepriateľom. 90% - 5*

Bratrstvo neohrožených - Body (2001) (epizoda)

Perfektné zavŕšenie plné nádherných scén - Orlie hniezdo, Göringova skrýša plná chľastu, Rakúsko, či obrovské armády, ktoré sa vzdali. Perfektné zavŕšenie seriálu, kde sa dozvieme kto je kto a kam to po vojne dotiahol. Navyše výpovede vojakov a brilantná hudba tomu dava nádych niečoho jedinečného. Klenot medzi seriálmi. 100% - 5*

Bratrstvo neohrožených - Proč bojujeme? (2001) (epizoda)

Asi najlepší diel v rámci "šokujúcich" scén a napätia. Žiadne strhujúce výbuchy ani nič brutálne sa tam síce neobjaví, no koncentračné tábory sú veľmi pôsobivo a pútavo natočené. Aj ked Easy Company na nich nenarazila, nevadí mi to, pretože iné spojenecké jednotky áno. 100% - 5*

Bratrstvo neohrožených - Poslední hlídka (2001) (epizoda)

Diel, v ktorom dostanú priestor absolventi školy, nováčikovia a menej skúsený. Vojna sa blíži ku koncu a každý by si chcel pred skončením ešte zastrieť. No ako to býva niečo sa zvrtne a zomiera sa bez väčších dôvodov a hlavne zbytočne. 100% - 5*

Bratrstvo neohrožených - Bod zlomu (2001) (epizoda)

Pár mesiacov pred skončením vojny v belgických lesoch Easy Company čelí nie len delostrelectvu nemcov a ich húževnatosti, ktorý bránia mestečko Foy, ale predovšetkým mrazivej zime, neschopnému veliteľovi a aj veľkým stratám vo vlastných radách. Diel, v ktorom je stredobodom pozornosti sympaťák Lipton, ale vynikne aj cigaretový poručík Speirs a samozrejme brilantná akcia. 100% - 5*

Bratrstvo neohrožených - Bastogne (2001) (epizoda)

Bastogne toho priniesol veľa nového oproti iným dielom. Predovšetkým priniesol mrazivú zimu, ale tento diel je podaný hlavne s pohľadu medika a to je niečo, čo by som nechcel robiť, ani keby som mal dostať čokoládu od tej francúzskej kočky. 100% - 5*

Bratrstvo neohrožených - Křižovatky (2001) (epizoda)

Tom Hanks okrem toho, že celý seriál produkoval, na prvom diely sa podieľal ako scenárista, tak tento piaty, si natočil. Dokonca si tam strihol aj malililinku roličku v dave ako britský vojak. Čo sa týka tohto dielu, tak tu už akcia nemá také silné slovo, napriek tomu je to veľmi dobre natočené a zostrihané a celý diel stojí predovšetkým na Wintersovi, ktorého čaká povýšenie. 100% - 5*