Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Dokumentární

Recenze (3 352)

plakát

The Walking Dead: Daryl Dixon - Season 1 (2023) (série)

1. séria - 75%. Tak teda nekončíme a po skončení hlavného seriálu ideme ďalej. V prvom rade som rád, že ma tento Darylov seriál iba 6 dielov, ďalšie peklo rozťahané na 20 dielov by som asi nevydržal. A veľké plus je výmena prostredia - Amerika za Francúzsko. Prvá séria zatiaľ fajn dalo sa to pozrieť, rýchlo to odsýpa, ma to niekoľko dobrých akcii a nápadov a Daryl je stále sympaťák, za mňa spokojnosť. Som zvedavý čo dostaneme ďalej. Po dlhej dobe Walking Dead príbeh, ktorý ma baví.

plakát

The Walking Dead: Daryl Dixon (2023) (seriál)

Saw X (2023)

Kevin Greutert je v tejto sérii namočený od samého začiatku. Okrem toho, že režíroval Saw 6 a 7, strihal snáď každý diel, s výnimkou 6 a 7, ktoré režíroval a tak je aj dobre, že natočil aj tento diel. Za sebou mal znova osvedčené duo producentov (Wan/ Whannell), ktorý produkovali všetky diely a tak sa zdá, že je 10tka v dobrých rukách. A veru, že aj je. Ak vynechám prvý diel, tak s kludom môžem povedať, že toto je najlepšia časť od Wanovej jednotky. Priznám sa, že aj keď mám rád tuto sériu a každý diel ma niečo do seba, tie posledné spin-offy ma už toľko nebrali. Preto som rád, že sme sa vrátili na začiatok (medzi prvý a druhý diel), kde vlastne zisťujeme, že starý John je vlastne dobrák, hajzli sú tí druhí a tak Johnovi vlastne aj fandíme. No a práve preto je to od jednotky najlepší diel. Návrat niekoľkých postav sa tiež ponúkal a okrem Amandy sa dočkáme na konci za titulkami ešte jedného prekvapenia. 75% - 4*

plakát

The Hobbit: An Unexpected Journey Production Diaries (2012) (seriál)

Peter Jackson počas nakrúcania trilógie Hobit, poslal do sveta zhruba každý mesiac 10 minútové video zo zákulisia. A ja ako fanúšik, Tolkiena a Jacksonových filmov, som to vtedy neskutočne žral. Navyše, ktorý režisér vezme divákov a fanúšikov do svojej kuchyne a dá im nakuknúť pod pokrievku ešte pred premiérou ? Za mňa perfektný nápad. Pre pozretie videa klikni sem. 100% - 5*

plakát

Mizerové: Na život a na smrt (2024)

Možno o jeden čierny fúz lepšie ako predošlí diel.  Som fanúšikom tejto série a tak sa pochopiteľne teším s každého návratu Smitha a Lawrenca do ich rolí Lowreyho a Burnetta. Trojka po 17 rokoch bol celkom slušný návrat do Miami, no štvorka ako som spomínal vyššie je o trošku lepšia, hlavne v druhej časti. Najväčšie mínus filmu je pomaly nastúp, kde sa dlho nič moc nedeje a nejaká prestrelka to len tak nezáchranní. Tak isto ani vtipy sa úplne nepodarili a že ich bolo požehnane, Lawrence to tam sypal ako s guľometu, no veľa z nich bolo skôr trápnych ako vtipných. Našťastie to zachraňuje druha polka filmu, ktorá je oveľa zábavnejšia, vtipnejšia, ale predovšetkým oveľa akčnejšia a strhujúcejšia (aj keď druhý Bayov vymakaný záver to neprekoná). Veľký podiel ma na tom skvela kamera, hudba, ktorá bičuje film vpred a choreografia akčných scén. Tam kde starí nestíhajú, mlada krv potiahne (Jacob Scipio ako Lowrey jr. je oveľa lepší a aj sympatickejší ako v predošlej časti a to isté platí aj o Reggiem, ktorý nafasoval parádne soličko v baraku). A cameo rolička pre Michaela Baya sa tu tiež nájde. Čo dodať, ja som sa znova dobre bavil. Miamské mrakodrapy a pláže s motívom Marka Mancini v sprievode Smitha a Lawrenca stále dobre fungujú. 85% - 4*

Mizerové navždy (2020)

Michael Bay v prvých dvoch dieloch priniesol okrem štýlových spomalovačiek, aj kvalitnú zábavu plnú výbuchov. Priznám sa, že som neveril, že by mohol niekto kvalitne nadviazať na predošlé diely. A som veľmi rád a zároveň milo prekvapení, že sa tak stalo. Smith, Lawrence aj Bruckheimer sú späť, aby nám dali poslednú jazdu a je veľmi vidno, že si to užívajú. Ale prejdem k detailom a hlavnému dôvodu, prečo sa mi tento diel tak ľúbi aj bez režiséra mojich obľúbených prvých dvoch dieloch. Je vidno, že rozpočet a ani akcie nie sú také aké v dvojke, ale to ani humor a vlastne ani celý film. Bad Boys for Life hlásia síce comeback, ale príbehom sa veľmi dobre posúvajú vpred a tým pádom sa to porovnať moc nedá, pretože trojka je vlastne úplne iný film. Nie len príbeh ma čo ponúknuť, ale aj samotne scény veľa krát vyrazia dych svojim nekompromisným prístupom. Fanúšikov potešia aj príjemne camea s predošlých dielov a dostavy sa na party aj samotný Bay! Bad Boys sú späť, síce v inom štýle, no za to stále zábavný. 80% - 4*

Creed III (2023)

Tak sa nám Creed osamostatnil od Rockyho a hneď na úvod vravím, že mi tam Rockyho postava chýbala, predošlé diely mali práve v tomto navrch. Tu ta rola mentora chýbala a v závere to bolo cítiť. Prejdem ale k filmu. Rovnako ako Sly, tak aj Michael B. Jordan sa postavil vo svojej boxerskej sérii za kameru. A nie je to zlé. Príbeh rozhodne má čo ponúknuť, Jonathan Majors ako protivník je fantastický, výmena pästných súbojov sa v ringu tiež podarila, tak isto aj kamera. Naopak chýbala mi tam hudba Ludwiga Göranssona, ktorý to vedel cez noty pekne vygradovať. Tým, že ide o najkratší diel série, tak tu veľa nudných pasáží nie je a celkom dobre to plynie. Aj tretí diel sa podaril, no s Rockym a lepšou hudbou, to mohlo byť ešte o jeden boxerský uder lepšie. 80% - 4*

plakát

Star Wars: Příběhy z Impéria (2024) (seriál)

Som rád, za každý prírastok do univerza SW, obzvlášť od Filoniho, no Tales of the Jedi ponúkol lepšie príbehy. Prvé tri diely sú o Morgan Elsbeth a zvyšné tri, tie lepšie o Barriss Offee, ktorá nedostala v Clone Wars priestor na uzavretie jej príbehu. Je to krátke rovnako ako aj minule, no bavil som sa a kludne by som si dal ešte nejaké mini príbehy od Davea, ak ma niečo skladom. 75% - 4*

plakát

Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška (2024)

Prvý diel mi prišiel zábavnejší a zaujímavejší, no aj keď mám rád Snyderové spomalovačky, tu toho už na mňa bolo priveľa. Navyše ten príbeh a postavy sa od minulého dielu vôbec nezlepšili a cele je to nemastné neslané. Zbytočne to tu rozpisovať, žiadna tragédia ako to tu na čsfd vyzerá to nie je, no treba uznať, že toto Snyderovi nevyšlo. Pár pekných scén a akcii to nezáchranní. Prečo teda 3* ? Pretože som sa moc nenudil a celom rýchlo to ubehlo. 55% - 3*