Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dráma
  • Krátkometrážny

Recenze (2 858)

Pro balík prachů (2020)

Mám rád Liama Neesona a veľmi mi sedí, keď na staré kolena hraje drsňáka. No poslednú dobu zisťujem, že keď ho nerežíruje Jaume Collet-Serra za veľa to nestojí a vlastne ma to ani toľko nebaví. Príbeh fajn, postavy zaujímavé, dobrý herci tiež nechýbajú (Robert Patrick, Jai Courtney), akcia v norme. Jediné čo mu k tomu chýbalo bola strhujúcejšia réžia, ktorá pri iných akčných Neesonovkách nechýbala (Unknown, Non-Stop, Commuter). 60% - 3*

Mortal Kombat (2021)

Niečo s Mortal Kombatu už mám napozerané a pár hodín už nahratých, možno aj preto ma to bavilo viac ako som čakal. Pretože som fanúšik tejto video hernej bojovky. Nie že, by to bolo podstatne, ale hodnotenie je od niekoho, kto ma aspoň trošku prehlaď v tomto svete a kto si tie žmurknutia na fanúšikov všimol. V prvom rade je tu hromada známych postav, ktoré nie jedného fanúšika dokážu potešiť. Obzvlášť Sub-Zero a Scorpion dokážu zaujať už hneď v úvode, aj keď škoda, že na menšom priestore, keďže film ma iba niečo cez hoďku a pol a postav je tu hromada. Na druhu stranu, každý je tu aspoň trošku predstavený a dostane svoj priestor. Oceňujem výpravu, kostýmy, kameru, fatality, známe hlášky (Get over here!), eastereggy (Nightwolf, Johny Cage), hudbu, efekty, výber kladných aj záporných postav a dokonca aj casting sa mi prekvapivo dosť páčil. No úplne najväčším ťahákom sú bez debaty výborne akčné scény! Akcii je skutočne veľa, snáď každý si to tu s niekým rozdá a krvou sa tiež nešetrilo. Toľko k plusom. Mínus je vlastne slabý príbeh, ktorý na tak krátkej dĺžke ani nič pútavé neponúkne a väčšinou ideme od bitky k bitke. Niektoré postavy sú slabšie zahrané (Liu Kang), iné zas super (Kano, Hanzo Hasashi) ale moc sa o nich nedozvieme okrem stručného zhrnutia. Nováčik Cole Young ma nenudil, ale ani nenadchol. Taktiež aj výraznejšia chémia, či tímová práca chýba, aj keď to by mohlo lepšie fungovať v pokračovaní. Dialógy sú chabé, miestami skoro až trápne a pri niektorých scénach som sa chytal za hlavu, ale tak šejkspíra čakať nemôžme. Na oko to vyzerá pekne, ale ako celok to úplne nefunguje. Filmu by určite pomohlo, ak by bol dlhší, lepšie dovysvetľoval a predstavil postavy a pozadie a neponáhľal sa iba za akciou. Animovaný Scorpion’s Revenge bol lepší, no tak či tak ma to bavilo a teším sa na pokračovanie. 80% - 4*

plakát

Pacific Rim: Země nikoho (2021) (TV seriál)

Prvý Pacific od del Tora žeriem, ten druhý s názvom Uprising mi prišiel strašne nevyužitý a hlavne odflaknutý, hlavne čo sa týka postav. A Pacific Rim: The Black, ktorý ma iba sedem dielov a je hlavne animovaný, ma nie len bavil oveľa viac ako filmová dvojka, ale nečakane prekvapil. Nejako zasadne sa nenapája na filmy a iba voľne nadväzuje, no príbeh a hlavne postavy majú čo ponúknuť. Nie je to rozprávka pre deti akoby si niekto mohol myslieť, dočkáme sa tu aj celkom drsných úmrtí, no hlavným ťahákom sú postavy, dvaja súrodenci, ktorý sa snažia nájsť stratených rodičov, no v ceste im samozrejme stojí niekoľko Kaijuov. 80% - 4*

plakát

Deathstroke: Knights & Dragons (2020)

Deathstroke je podľa mňa jedna s najlepších postav s DC komiiks a tento animák to pekne dokazuje. Predovšetkým to nie je žiadna rozprávka, ktorú pustíte deťom ako večerníček. Akcii je tu dosť, krvou sa tiež nešetrilo, príbeh dokáže zaujať a postava Sladea Wilsona vás vtiahne zo sebou na drsnú a krvavú cestu, aby ste spolu sním napravili hriechy minulosti. Spokojnosť. Odporúčam. 80% - 4*

plakát

Atlantis: Milo se vrací (2003)

Stratenú ríšu mám veľmi rád, už od čias kedy prišla, no toto je slabé. Predovšetkým je to rozdelené na niekoľko menších príbehov, kde sa rieši nejaká záhada. Ta úvodná ma dosť bavilo, tie zvyšné už toľko nie. Určite sa to da pozrieť, postavy sú opäť zábavne napísané, ale s Atlantídou to už nemá takmer nič spoločné. 65% - 3*

Raya a drak (2021)

Klasický príbeh, ktorý čerpá s rôznych kultúr sa tu stretáva s nádherne spracovanou animáciou a dobrou hudbou. Veľké plus patrí práve animácii alebo už práve spomínanej hudbe, tradične spoľahlivého J.N Howarda, ktorý tu ako jediný ponúkne strhujúcejšiu dávku akcii, či emócii. Hudba totižto pekne bičuje film vpred, dobre funguje aj v emotívnych scénach, no to isté sa nedá povedať o postavách či príbehu, ktorý nedokážu strhnúť, tak ako napríklad Ľadové kráľovstvo, alebo zaujať ako v animáku Na vlásku. Tak či tak sa jedná o pekne natočenú rozprávku, ktorá zaujme spracovaním. Obľúbený soundtrack: Return. 70% - 3*

Spojenec (2006)

Buď to trvalo mne alebo tomu filmu, kým sa rozbehol, ale zo začiatku som sa doňho nejako nevedel vžiť. Príbehom to pripomínalo obyčajnú bankovú lúpež, ktorá vlastne ani nie je nejako strhujúca, no bavil ma tu Denzel, ktorý to ako drsný policajt robil aspoň trošku zaujímavé. No neskôr to začne naberať na obrátkach, začnú sa tu diať zaujímavé veci (hádanka, tajný sejf, chladnokrvný teroristi, záhadná minulosť) a záver je takmer fantastický rozuzlený. Dokonca aj dialogy majú celkom šťavu a poteší aj casting. Jeden s tých filmov, ktorý sa tvári nenápadne, no nakoniec je príjemným prefíkaným prekvapením. 80% - 4*

plakát

Batman: Soul of the Dragon (2021)

Batmana mám veľmi rád, ale tato čínska verzia šmrcnutá Bruce Leem ma moc nebavil. Navyše Batman sa tu ani dlho nedrží a príde až na koniec filmu. Ani prostredie filmu mi k tomu nesedelo. Každopádne na akčnú stránku sa dobre pozerá. Predsa len to režíroval už skúsený Sam Liu, ktorý ma toho už s DC natočeného hromadu. 40% - 2*