Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krátkometrážní

Recenze (2 864)

plakát

Akta X (1993) (TV seriál)

Truth Is Out There. Spomínam si na časy, keď tento seriál vtrhol na televízne obrazovky a každý o ňom hovoril. Záhadne prípady, mrazivá atmosféra, strašidelná zvučka z intra a hlavne perfektný herci, Duchovny ako Líšák Mulder a Gillian Anderson ako Scullyova, zdobia tento seriál. 1. séria - 85%. Prvá séria mi nepríde taká výživná na prípady ako tie neskoršie. Samozrejme sa tu nájdu luxusne epizódy, ktoré dokážu zaujať a posadiť na zadok Darkness Falls (E20), či finálny diel prvej série The Erlenmeyer Flask (E24). Taktiež za zmienku stojí  dvoj diel Squeeze (E03) a Tooms (E21).

plakát

Akta X - Série 1 (1993) (série)

1. séria - 85%. Prvá séria mi nepríde taká výživná na prípady ako tie neskoršie. Samozrejme sa tu nájdu luxusne epizódy, ktoré dokážu zaujať a posadiť na zadok Darkness Falls (E20), či finálny diel prvej série The Erlenmeyer Flask (E24). Taktiež za zmienku stojí  dvoj diel Squeeze (E03) a Tooms (E21).

plakát

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Priatelia sú jeden s mojich obľúbených seriálov. Koho nie, že ? Tešil som sa na stretnutie po rokoch a aj som bavil s úsmevom na tvári. Akurát mi k tomu niečo chýbalo. Tak tajne som dúfam, že uvidíme nejakú novú epizódku po rokoch, len tak for fun, alebo kludne aj starú epizódku, len s hercami po päťdesiatke. Nedočkal som sa, ale namiesto toho tu bolo čítanie scenára s kultových dielov.  Škoda, radšej by som si dal takú hranu desať minútovú jednohubku, ako sedenie za stolom. Každopádne pekný prierez seriálom, fanúšikov určite poteší hromada informácii zo zákulisia. 85% - 4*

Armáda mrtvých (2021)

Filmy o zombíkoch ma nikdy moc nebrali, až do kým som nevidel od Zacka Snydera Úsvit mŕtvych. Ten film do dnes považujem za najlepší film, kde mŕtvy žijú, chodia, kušu a dostavajú headshoty. Armáda mŕtvych ma bavila. Určite to nie je najlepší film s touto háveďou, ale to nikto ani pred tým netvrdil, že bude. A aký je výsledok ? Za mňa spokojnost. Dostal som niečo čo som si dosť užil, nenudilo ma to, bavil som sa a hlavne ma zaujal netradičný príbeh. Veľké plus sú aj zombíci, ktorý nie sú úplne obyčajný a ich šéfa jednoducho nechcete nasrať.  Okrem príbehu, zombíkov či prostredia filmu, mi veľmi sadol aj casting s Bautistom na čele. Nepamätám si, že by hral v lepšom filme (Strážcov galaxie nerátam, pretože tam nehral hlavnú rolu). Efekty, kamera, strih, hudba, Cranberies a ich Zombie, všetko mi tu prišlo v pohode a ako som už hovoril na začiatku veľmi som si to užil, až tak, že sa divím tomu nízkemu hodnoteniu. Buď som videl iný film, alebo ľudia Zacka po DC komiksoch nemajú radi. 80% - 4*

plakát

Flash - Série 5 (2018) (série)

5. séria - 55%. Prvé serie boli naozaj fajn, ale toto je vo väčšine dielov veľká nuda. Kludne keď vynecháte zopár dielov, nič podstate vám neujde. Stále sa motáme v kruhu, riešia sa tie isté problémy, zaporáci sú miestami až smiešny a pár kvalitných dielov sa dostaví iba na koniec. Veľa postav ma tu nudilo, hlavne nevýrazná Nora a Iris, za to Tom Cavanagh je snáď jediné veľké plus, na tejto sérii.

plakát

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Ric Roman Waugh je režisér, od ktorého mi veľa filmov sedí. Predovšetkým ma baví jeho drsný prístup. Tu v Greenlade som ho nedostal a mal som pocit, ako keby niekto v štúdiu nasadil Ricovi obojok. Čo sa týka samotného filmu, tak musím povedať, že to je to taká klasika v rámci príbehu, ale herecké obsadenie je celkom slušné a navyše to nie je blbé ako Emerichové filmy. Úvod a záver ma bavil asi najviac, no stredná časť ma celkom nudila. Možno aj preto, že som čakal niečo velkolepšie, ale ničoho som sa nedočkal. Záver bol pekne natočený a v úvode to spadalo to komornejšieho, ale atmosferickejšie katastrofického filmu, no k dokonalosti a lepšiemu zážitku mi tu chýbala nejaká strhujúcejšia scéna. Keď to zhrniem ako celok, tak ma to bavilo. Nie je to veľkolepe ako filmy od Rolanda a viac sa tu vsádza na postavy a ich prežitie, no v rámci žánru dobrý film. 65% - 3*

plakát

The Falcon and the Winter Soldier (2021) (TV seriál)

Nebolo to zlé, určite lepšie ako WandaVision. No nakoniec mi tento seriál aj tak príde zbytočný a rovnako ako v prípade vyššie spomenutého seriálu, si myslím, že to bolo úplne zbytočné, aby s tohto príbehu, bol tak dlhý seriál. Samotný príbeh nebol zlý, aj Falcon a Bucky to utiahli v pohode aj bez Capa (aj keď to úplne nie je ono), no seriál ma niečo vyše 5tích hodín (čo sú dokopy dva diely kapitána) a to je dosť veľa na takýto pomalý príbeh s nevýraznými záporakmi. Poteší pekne prepojenie na filmy, návrat známych vedľajších postav, akcia tiež ujde, hudba, či efekty sú tiež fajn, ale určite by bolo lepšie, ak by to malo iba 2 hodiny a hlavne lepších zloduchov, ktorí v MCU nikdy neboli bohviečo, no zrazu sú čoraz slabší a nudnejší. 70% - 3*

Pro balík prachů (2020)

Mám rád Liama Neesona a veľmi mi sedí, keď na staré kolena hraje drsňáka. No poslednú dobu zisťujem, že keď ho nerežíruje Jaume Collet-Serra za veľa to nestojí a vlastne ma to ani toľko nebaví. Príbeh fajn, postavy zaujímavé, dobrý herci tiež nechýbajú (Robert Patrick, Jai Courtney), akcia v norme. Jediné čo mu k tomu chýbalo bola strhujúcejšia réžia, ktorá pri iných akčných Neesonovkách nechýbala (Unknown, Non-Stop, Commuter). 60% - 3*

Mortal Kombat (2021)

Niečo s Mortal Kombatu už mám napozerané a pár hodín už nahratých, možno aj preto ma to bavilo viac ako som čakal. Pretože som fanúšik tejto video hernej bojovky. Nie že, by to bolo podstatne, ale hodnotenie je od niekoho, kto ma aspoň trošku prehlaď v tomto svete a kto si tie žmurknutia na fanúšikov všimol. V prvom rade je tu hromada známych postav, ktoré nie jedného fanúšika dokážu potešiť. Obzvlášť Sub-Zero a Scorpion dokážu zaujať už hneď v úvode, aj keď škoda, že na menšom priestore, keďže film ma iba niečo cez hoďku a pol a postav je tu hromada. Na druhu stranu, každý je tu aspoň trošku predstavený a dostane svoj priestor. Oceňujem výpravu, kostýmy, kameru, fatality, známe hlášky (Get over here!), eastereggy (Nightwolf, Johny Cage), hudbu, efekty, výber kladných aj záporných postav a dokonca aj casting sa mi prekvapivo dosť páčil. No úplne najväčším ťahákom sú bez debaty výborne akčné scény! Akcii je skutočne veľa, snáď každý si to tu s niekým rozdá a krvou sa tiež nešetrilo. Toľko k plusom. Mínus je vlastne slabý príbeh, ktorý na tak krátkej dĺžke ani nič pútavé neponúkne a väčšinou ideme od bitky k bitke. Niektoré postavy sú slabšie zahrané (Liu Kang), iné zas super (Kano, Hanzo Hasashi) ale moc sa o nich nedozvieme okrem stručného zhrnutia. Nováčik Cole Young ma nenudil, ale ani nenadchol. Taktiež aj výraznejšia chémia, či tímová práca chýba, aj keď to by mohlo lepšie fungovať v pokračovaní. Dialógy sú chabé, miestami skoro až trápne a pri niektorých scénach som sa chytal za hlavu, ale tak šejkspíra čakať nemôžme. Na oko to vyzerá pekne, ale ako celok to úplne nefunguje. Filmu by určite pomohlo, ak by bol dlhší, lepšie dovysvetľoval a predstavil postavy a pozadie a neponáhľal sa iba za akciou. Animovaný Scorpion’s Revenge bol lepší, no tak či tak ma to bavilo a teším sa na pokračovanie. 80% - 4*