Souboj s rodinou (2019)

Ak by som bol Američan, alebo Brit žijúci v Norwichi, určite by ma to bavilo viac, pretože Wrestling zrovna nie je môj obľúbený šport. Tak na čo si to pozeral ? Zrejme si hovoríte. No však kvôli Dwaynovi, kdeže je na plagáte a na imdb písaný na prvom mieste, akoby hral hlavnú rolu. No a on tu ma rolu, ktorá je niečo medzi cameom a vedľajšou úlohou. Jeho scény ma bavili, ale je ich tu fakt poskromne. Za to Vince Vaughn je asi najväčší ťahák, ten si toho trénera pekne vychutnal. Čo sa týka samotnej hrdinky, tak je to také, čo ja viem. Kukáte to, ale nejako je vám to šuma fuk ako sa jej darí. Proste to nie je žensky Rocky, ktorému by ste fandili a boxovali s ním pred telkou. Keď si to zhrniem ako celkom tak to nie je zlé a určite sa to dá pozrieť a pokiaľ nebude čakať, že tu hrá Dwayne hlavnú rolu, určite s toho budete mať lepší zážitok. 60% - 3*

Pacifik - Gloucester/Pavuvu/Banika (2010) (epizoda)

Úvodná dvadsať minútovka je ešte celkom zaujímavá, kým sa brodíme lesom, dažďom a blatom. Potom nám zvyšok dielu servíruje zúfalstvo a zdravie vojakov a odnesie si to aj Bob Leckie. Asi najslabší diel, kedže sa tu každý tvári, že ho ta vojna nebaví, mňa zas nebavilo pozerať sa na ich znudene xsichty. Ale ako celok sa to dalo. 75% - 4*

Pacifik - Melbourne (2010) (epizoda)

Po drsných bojov na Guadalcanale si vojaci idú oddýchnuť do Australie v Melbourne. Keďže Nový Zéland a Austrália bojujú proti Rommelovi v Afrike, miestne dievčiny majú o zábavu postarané. Žiadna akcia sa tu nekoná, len chľast a sex, no aj tak som sa nenudil. James Badge Dale je sympaťák, ktorý utiahol tento diel na toľko, aby ma nenudil. 90% - 5*

Pacifik - Basilone (2010) (epizoda)

Druhý diel je dohrávka s prvého kola a pokračujeme stále na ostrove Guadalcanal. 1. divizi námornej pechoty, prichádza na pomoc 7. pluk kde Basilone zohraje rolu hrdinu. O chlp lepšie, drsnejšie a akčnejšie ako predošlý diel. 95% - 5*

The Making of 'Indiana Jones and the Temple of Doom' (1984) (TV film)

Lucas a ani Spielberg nechceli ďalšiu stratenú archu a tak prišli s príbehom, ktorý bol o dosť temnejší. Nakoniec to dopadlo, tak, že Spielberg hľadal vždy miesto na vtipnejšiu scénu, aby to nebolo také hororové. A to je presne kombinácia čo mi moc nesedí. Každopádne dokument ma bavil viac ako film. Navyše si tu Spielberg našiel svoju manželku. 90% - 5*

The Making of 'Raiders of the Lost Ark' (1981) (TV film)

Jeden s tých lepších Making of. Velku zásluhu na tom majú predovšetkým hady, brilantné kulisy a samozrejme ako sa tento legendárny film formoval - Spielberrg chcel točiť bondovku, no Lucas mu ukázal príbeh o dobrodruhovi, ktorý zažíva po ceste za nadprirodzenými artefaktmi plno akčných kúskov. Pôvodne tu Harrison hrať ani nemal, ale kamoš (Lucas) kamošovi (Spielberg) odporučil Forda. A hlavne tu je vidieť Spielbergov zápal a jeho nápady, no občas pustil za kameru aj svojho kamoša Georga. 95% - 5*

Pacifik - Guadalcanal/Leckie (2010) (epizoda)

V prvom diely sa zoznámime s jednou s hlavných postáv, ktorú hraje James Badge Dale. Okrem toho nás čaká výsadok na ostrov Guadalcanal. Namiesto tuhých bojov nás v prvej epizóde čaká skôr boj so záhadným nepriateľom. 90% - 5*

Bratrstvo neohrožených - Body (2001) (epizoda)

Perfektné zavŕšenie plné nádherných scén - Orlie hniezdo, Göringova skrýša plná chľastu, Rakúsko, či obrovské armády, ktoré sa vzdali. Perfektné zavŕšenie seriálu, kde sa dozvieme kto je kto a kam to po vojne dotiahol. Navyše výpovede vojakov a brilantná hudba tomu dava nádych niečoho jedinečného. Klenot medzi seriálmi. 100% - 5*

Bratrstvo neohrožených - Proč bojujeme? (2001) (epizoda)

Asi najlepší diel v rámci "šokujúcich" scén a napätia. Žiadne strhujúce výbuchy ani nič brutálne sa tam síce neobjaví, no koncentračné tábory sú veľmi pôsobivo a pútavo natočené. Aj ked Easy Company na nich nenarazila, nevadí mi to, pretože iné spojenecké jednotky áno. 100% - 5*

Bratrstvo neohrožených - Poslední hlídka (2001) (epizoda)

Diel, v ktorom dostanú priestor absolventi školy, nováčikovia a menej skúsený. Vojna sa blíži ku koncu a každý by si chcel pred skončením ešte zastrieť. No ako to býva niečo sa zvrtne a zomiera sa bez väčších dôvodov a hlavne zbytočne. 100% - 5*