Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Neviděl jsem ten film od začátku, takže jsem nevěděl, že je to od Tarantina. Navíc soubor se jmenoval pouze "death proof", takže jsem čekal něco úplně jiného, že to je součást projektu Grindhouse jsem zjistil až po shlédnutí. Takže zcela neovlivněn osobou a úmysly režiséra musím říct, že se mi to hodně líbilo. Paradoxně, kdybych věděl že je to od Tarantina, dám asi míň, protože budu mít pocit, že se děsně opakuje.

The Colbert Report (2005) (pořad)

Colbert report není lepší než TDS, je prostě jiný. Jon Stewart moderuje, Stephen Colbert hraje (Stephena Colbéra). Ale dělá to fakt dobře. Kdybych měl čas, tak sleduju oba, takhle dávám přednost informativnosti TDS. Taky mi vadí, že u CR mám ještě dlouho po skončení pořadu křeče ze smíchu.

The Daily Show (1996) (pořad)

Lahůdka. Záchvat smíchu zaručen v každém dílu, informační hodnota překvapivě vysoká. Jedinou slabinou jsou podle mě současní korespondenti, ale stejně 5*. [31.8.2013] John Oliver se snaží, ale absence Stewarta je zjevná...

Kolja (1996)

Overrated

Nezastavitelný (2010)

Tohle bylo hodně, hodně příjemné překvapení.

V kómatu (1978)

Viděl jsem to asi před 15 lety, ale ještě teď z toho mám hrůzu. Brrrrr

Dračí past (2009)

* za to, že si to na dobrý film ani nehraje.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Tenhle seriál není pro každého (ideální cílová skupina asi: muž, 18-30, AJ, pozitivní vztah k USA, zájem o jejich reálie, absence adornovské autoritářské osobnosti). Viděl jsem jeden díl z jedné z prvních sérií s českým dabingem a cca 8 let jsem se na to pak nekoukal. Ale pak jsem náhodou viděl originální znění nějakého pozdějšího dílu a naprosto mě to uchvátilo. Postupem času se do seriálu dostalo hodně satiry a referencí na současnou (americkou) kulturu a politiku, absurdní humor ale zůstal. Navzdory infantilnímu formátu se jednotlivé díly týkají dost závažných témat; v těch politických si přitom Stone a Parker zachovali zdravý rozum a tolik se nevyhranili jako třeba Jon Stewart. Dneska běží 15. série a tvůrci se už údajně chtějí věnovat něčemu jinému, ale aspoň seriál nikdy "neskočí přes žraloka".

Potraviny, a.s. (2008)

Možná, že můj vkus je ovlivněný tím, co běželo tak před 10 lety na ČT2, ale takhle podle mě dokument vypadat nemá. Prakticky chybí komentáře odborníků - většina rozhovorů je s lidmi osobně zainteresovanými v tématu a film je objjektivním dokumentem asi jako Der Ewige Jude. Film používá hodně širokou škálu manipulačních technik a dezinterpretací faktů. Dozvíme se, že v roce 1972 dělala americká obch, inspekce 50 000 kontrol ročně, zatímco dnes méně než 10 000. Hrůza, je sluhou korporací. Jenže pak je zmíněno, že např. počet jatek se zmenšil zhruba 100krát, takže počet kontrol na výrobnu pravděpodobně podstatně vzrostl. Ve filmu vystupuje matka dítěte, které ve 2 letech zemřelo na E Coli. To je smutné. V rozvojovém bez potravinářského průmyslu ovládaného korporacemi ročne umře na E coli 380 000 lidí, nejohroženější jsou děti okolo 2 let. V USA umřou ročně 2-3 lidé. Jako správný manipulační technika nechybí ani slippery slope: eko-farmář říká, že firma, která vidí v praseti jen kus masa bude špatně zacházet i s lidmi a jinými národy. Za prvních 85 minut nedávám teda ani hvězdičku. Ale na konci někteří aktéři uznají sílu "dolarových hlasů". Proto ostatně vznikl i tento příšerný film.

Nekonečná pařba (2003) odpad!

Nekonečná sračka. Jeden z nejtraumatičtějších zážitků mého života, když jsme se spolužáky vybrali podle "oficiálního textu distributora" tenhle film k projekci na jedné z posledních house party na gymplu, tedy v prostředí, které u podobných filmů hodnocení spíš zvyšuje. Ale ne, i při bonusu cca 20 bodů díky přiměřené nakalennosti to je odpad. Nezaregistroval jsem ani jeden vtip. Ne originální vtip, ne dobře zakomponovaný převzatý vtip, ale jakýkoliv vtip. Jediná věc nudnější než scénář jsou snad jsou výkony herců.