Doktorka Susan Wheeler (Genevieve Bujold) sa po smrti svojho najlepšieho priateľa v bostonskej nemocnici, kde vykonáva prax, rozhodne dopátrať, čo bolo príčinou jeho smrti. Zistí, že až príliš veľa hospitalizovaných mladých a zdravých ľudí upadá do kómy, z ktorej sa už nikdy nepreberú. Pri svojej snahe zistiť, prečo k tomu dochádza, naráža na nepochopenie svojich nadriadených i milenca, kolegu Marka Bellowsa (Michael Douglas), ktorý by nerád ohrozil svoju sľubnú kariéru

V poradí len druhá kniha s názvom Kóma a už bestseller od Robina Cooka bola predlohou pre tento film. (Yoss)

Gilmour93

Boston Memorial Hospital má vcelku problém s kómatickými stavy pacientů a já se tomu ani nedivím, když je šéfchirurgem Jirka Korn! Paranoia měla v amerických sedmdesátkových thrillerech žně a Crichton u toho nemohl chybět. Nejdřív soukromé vyšetřování v lehce misogynním prostředí a následně přesun na pole sci-fi a boje o život, kdy se konečně můžou utrhnout ze řetězu Goldsmith a brutalistická budova regionálního ředitelství Xeroxu v Lexingtonu, MA (toho času Jeffersonův pěstírenský institut). Není se co divit, že byli lidé po tomto o kapánek víc vyděšení z nemocnic a ty pak na stížnost pacientů odstraňovaly číslo 8 ze dveří operačních sálů.. ()

Anderton

Výborný triler s geniálnou atmosférou. Jeffersonov inštitút je jedno z najstrašidelnejších a najodosobnenejších miest, aké som vo filme kedy videl. 70-roky a krájanie mozgov ako šunky v supermarkete, mrtvoly ako pomocné nástroje pri obrane, zaujímalo by ma, aký to malo rating. Otvorený záver sa mi páčil, nevieme, čo bolo potom, dnes by nabehla polícia a film by mal dovetok, že záporák dostal doživotie. Nepáčil sa mi ale slovenský dabing Widmarka. ()

Kangax

Dobre scenáristicky vystavaný (knižná predloha bola cítiť)a kvalitný "sci-fi" thriller s kvalitnými hercami, a s dobrými nezabudnuteľnými scénami : napr.: útočník zasypaný hromadou zmrznutých mŕtvol v pitevni..brr. Páčil sa mi pomalší rozbeh, tie časté a niekedy dosť odborné rozhovory ma nenudili, skôr naopak dobre uviedli do deja a do lekárskej vedy. Navyše stále viselo vo vzduchu čosi hrozivé, a hlavná hrdinka bola na pokraji paranoje aj keď sa navonok nič dlho nedialo.. Práve toto na filmoch (špeciálne thrilleroch ) milujem. Doktorka Susan Wheeler (Genevieve Bujold) bola síce trochu suverénna, a ja moc takéto príliš zvedavé ženy nemusím ani v reálu, ale tu výnimočne som jej držal palce. Tlieskam tvorcom za viaceré odvážnejšie morbídne scény z mŕtvolami a za skvelú, skutočne obludne a zvláštne pôsobiacu obrovskú budovu. Finále je riadne napínavé a do poslednej chvíle som nevedel ako to skončí... A to u moderných thrilleroch nehrozí ani náhodou... ... ()

AntonG.

Výborný lékařský thriller, jako šitý Crichtonovi (jako vystudovanému lékaři) na míru. A nezklamal, příjemné rozkrývání konspirace s tradiční špetkou paranoii, pozvolně rostoucím napětím a závěrečným odhalením (které už ale v dnešní době těžko někoho překvapí). A ani stáří filmu mi nijak zásadně nevadilo, i když v dnešní době mobilů a podobných technik by asi celá druhá půlka filmu byla zbytečná. Už tak mi vadilo chování hlavní hrdinky, která i po rozpletení záhad místo aby zavolala policii, tak stále jednala na vlastní pěst. Tohle, spolu s hereckým výkonem hlavní hrdinky, který mi místy poněkud neseděl, bych viděl snad jako jediné mínusy. ()

honajz2

Námět je celkem dobrý, herecké výkony docela taky a kamera mi taky přišla dost slušná, protože se z toho snažila dostat maximum. Jenže i tak to je strašně průměrný thriller, kterému úplně nejvíc škodí ta přehnaná stopáž. Ono se tu totiž pár zajímavých scén objeví, ale v té vší utahanosti prostě nevyniknou. A kvůli tomu nevynikne pak i celý ten film. A je to škoda, protože nějaký potenciál to má, ale bohužel se ho nepodařilo naplnit, takže pro mě V kómatu asi bude jedním z těch filmů, na které časem zapomenu. Mrzí mě to, protože jsem od toho fakt očekával víc. Slabé 3* ()

• Pri lekárskej vizite v Jefferson Institute jasne vidno, že všetky pacientky majú odhalené prsia. Keď o pár minút neskôr prechádzajú cez miestnosť strážnici, pacientky majú prsia zahalené. V nasledujúcej scéne, keď strážnici hľadajú Susan Wheeler (Geneviève Bujold), ich majú opäť odhalené. (Jayem)