Angelic-77

Angelic-77

okres České Budějovice

20 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Mulholland Drive (2001)

  Originálně a netradičně pojatý film o lásce, snech a zoufalství. I když mnoho z vás jistě tenhle film na poprvý nepobere a nebude absolutně tušit, o co že tu vlastně jde, věřím, že i přesto si najdete k tomuto veledílu cestu a zapůsobí na vás stejně tak silně, jako na mě. David Lynch stvořil epickou a kultovní záležitost, které se v mých očích nemůže nic jiného ani zdaleka rovnat. Zážitek ze sledování zcela vystihuje Roger Ebert ve své recenzi pro Chicago Sun-Times: ,,Jedná se o film, kterému se odevzdáte. Požadujete-li logiku, podívejte se na něco jiného. Mulholland drive působí přímo na naše emoce, tak jako třeba hudba." Pro mě osobně nejlepší film všech dob.

 • poster

  Lost Highway (1997)

  Strhující a ve všech směrech propracovaný do posledního detailu, zkrátka Lynch jako vyšitý. V Lost highway byl položen základní stavební kámen pro Mulholland drive, kde téma prolínání snu s realitou David dovedl k úplné dokonalosti. Druhá nejlepší věc od Lynche.

 • poster

  Noční zvířata (2016)

  Film i knižní předloha (Tony and Susan od Austina Wrighta) mě oslovily naprosto stejně, film možná paradoxně o trochu víc. Tom Ford a jeho styl, kterým je film natočen a jenž bych označil jako "beautiful but cold" mnozí zdejší uživatelé hodnotí jako snobský, mě osobně skvěle sednul a je to podle mě právě TO, co dělá atmosféru snímku jedinečnou a přitažlivou. Krásný vizuál Toma Forda a vynikající příběh z pera Austina Wrighta rovná se tenhle film. Dokonalost :) 5/5

 • poster

  Donnie Darko (2001)

  Jeden z nejsilnějších "WTF?" filmů v tom pozitivním slova smyslu. Avantgardní příběh superhrdiny ve zcela jiném provedení, než na jaké jste byli až dosud všichni zvyklí.

 • poster

  Hodina vlků (1968)

  Velmi stručně shrnuto, Hodina vlků zachycuje vztah psychicky nemocného malíře, jenž se stále hlouběji propadá do nejtemnějších zákoutí svého podvědomí a jeho oddané milující ženy, schopné udělat cokoliv pro to, aby mu porozuměla. Konec zůstává otevřený a je pouze na divákovi, jak si ve finále celý příběh vyloží. Rozhodně můj nejoblíbenější film od Bergmana.

 • poster

  Osvícení (1980)

  Jack Nicholson vypadá sice jako šílenec od samého začátku, což byl jeden z důvodů, proč Stephen King nesouhlasil s jeho obsazením do hlavní role, jelikož v knižní předloze se má tato postava měnit v blázna až postupem času, ale i přesto nezklamal a podal jako vždy skvělý a (ne)uvěřitelný herecký výkon. Celých 119 minut (v director´s cutu 146min.) by se dala tísnivá atmosféra krájet a divák je sužován napětím a okamžiky, ve kterých lze sotva dýchat. Brilantní režie Stanleyho Kubricka tomu jen nasazuje korunu.

 • poster

  Život Adèle (2013)

  Někdy slova zkrátka nestačí a tohle je přesně ten případ. Nádherný, emotivní film. Tímto také děkuji své přítelkyni za skvělý filmový tip :).

 • poster

  Posedlost (1981)

  Posedlost mi naprosto vyrazila dech. Dokonalé propojení dramatu s hororem s mimořádně silnou atmosférou. Nejsilnější moment filmu - hysterická scéna Isabelle Adjani v tunelu metra, větší a lépe zahrané psycho jsem nikdy neviděl.

 • poster

  Nymfomanka, část II. (2013)

  První díl Nymfomanky nesplnil má divácká očekávání tak, jak jsem si původně představoval a po přečtení řady recenzí na díl druhý jsem se už doopravdy trochu bál, co mě v kině čeká, ale naštěstí se žádná z mých obav nenaplnila, ba právě naopak. Druhá část mi ubíhala mnohem svižněji a přišla mi celkově o dost zajímavější, poetičtější a tak nějak niternější než jednička. Je teprve polovina ledna 2014 a už teď si troufnu říct, že Nymfomanka, část II., bude rozhodně patřit mezi top filmy tohoto roku.

 • poster

  Neon Demon (2016)

  Podle komentářů a zdejších hodnocení jsem čekal skutečně to nejhorší, nicméně jsem v tento okamžik rád, že jsem se nenechal odradit. Film se mi moc líbil, po celou dobu jsem s každou ubíhající vteřinou se zatajeným dechem čekal, co přinesou další okamžiky filmu. Elle Fanning je zde naprosto dokonalá a nemohl jsem z ní celou dobu spustit oči, i kdyby vám snímek nesedl, tak co by heterosexuálnímu muži by mi stačilo dívat se jenom na ni. Elle zde představuje étericky krásnou dívku Jesse a já jí to po celou dobu stoprocentně věřil. Celkově jsem si z Neon Demona odnesl silný zážitek, tak jako už dlouho z ničeho jiného.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace