• Krátkometrážní

Persepolis (2007)

Satrapiovej silne subjektívny pohľad na Iránsku kultúru a spôsob života, ktorý vás dotiahne k tomu, že budete s hlavnou hrdinkou sympatizovať, radovať a smiať sa s ňou smútiť tiež. Štýl rozprávania vás však nenechá na jednom mieste pridlho pretože postupuje rýchlo dopredu.

Upír Nosferatu (1922)

Po toľkých rokoch možno už nie je taký desivý ale na druhú stranu, čím je starší tým je pútavejší, aspoň pre mňa. Pre mňa najpeknejšou vlastnosťou tohto filmu je fakt, že aj keď si ho pozriem 10 krát tak ma bude baviť stále rovnako.

Secondhand Sureshots (2008)

Nobody, Ras-g, Daedalus, J-Rocc týtok štyria kúlový maníci sa vrhli na ochranu životného prostredia a preto recyklujú, z 20 treťo-triednych brakov vytvoria štyri megagigaextra kúlové mixy.

Potomci lidí (2006)

Na tomto filme sa mi ľúbi, najmä jeho strihová skladba kde počas neakčných scén strih funguje prakticky normálne ale počas akčných scén sa strihu nedočkáme žiadneho.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Účtovníci celého sveta, využite svojho intelektuálne-umeleckého obdobia a spojte sa v boji proti ľudskej debilite!

Hard Boiled (1992)

tak si chlapci troška zastrielali.

Avatar: The Way of Water (2022)

Potreba pozrieť v 3D HFR verzii, niektoré scény sú sekavé a doslova rozmazané. Nesedia do filmu. Na filme je vidieť vyústenie pre ďalšie dojenie.

Médea (1988) (TV film)

Brehy Severného mora, chlad a dážď. Tieto faktory pomáhajú preniesť ťažobu na sledujúceho, tak ako by sa to nepodarilo na papieri a ani na doskách. Tento film bol spočiatku náročný na ponorenie sa do príbehu a atmosféry, musel som sa odpútať od naučených resp. napozeraných skúseností a prijímať scény a obrazy také aké sú. Na vek filmu sa nedá vyhovoriť, je proste iný. Na obrazovku premietané vnútorné podobenstvá stavu duše a mysle sú vybrúsené aj pomocou zrnitosti obrazu a farebnej škály, úvodné vlny sa mi páčili asi najviac. Trierove filmy nepozerám práve v chronologickom poradí, ale už tu si všímam tú jeho neuveriteľnú schopnosť nasvietiť scénu tak, že vytvára dojem 3D efektu. (Predošlý film, ktorý som od neho videl bola Melanchólia a v nej tak predstavil obrazy/zábery ako úvod pre jednotlivé kapitoly filmu).

Zákon gangu (2008) (seriál)

Tento seriál je vlastne sfilmované GTAčko.