Nesmiřitelní (1992)

Kvalitní western , ale bohužel se zde vedou stále nekonečné rozhovory a i zápletka se mě nezdá až tak oscarová . Ale dominuje zde suverénní Gene Hackman .

Pravda a lež (1997)

Je to solidní kruťárna o magorovi , který kolem sebe všechno likviduje . Má to spád, napětí - prostě budete se dobře bavit . Kief Sutheland je zde mimořádně přesvědčivý .

Slepá zuřivost (1985)

Je to pěkná nakládačka , která stále stupňuje tempo a nemá hluchá místa . Pro milovníky akčních flmů chutný bonbonek. A zaujme mladičký Charlie Sheen.

Edith Piaf (2007)

Je to velkolepá životopisná podívaná , která milovníky a znalce Edith Piaf zamrazí do křesla . Před shlédnutím jsem ale tento skvělý životopis četl a musím přece jen hvězdičku ubrat.

Mrtvá hlídka (2002)

Krutý film . Po celou dobu jsme v zákopech plných bláta , krys a rozkládajících se mrtvol . A vojáci , decimovaní neznámým zlem , se psychicky rozkládají až k sebezničení . Je to drsné hororové drama , žádná selanka .

P2 (2007)

Pěkně krvavá podívaná , která patřičně graduje . Celé to drama se odehrává vlastně jen mezi dvěma lidmi , ale upoutá to . Kdo má takové masakry rád , nebude zklamán .

Svědkem zločinu (2008)

Probudil se ve mě kruťas a po celou dobu jsem si úpěnlivě přál , aby hrdinka zabila ty čtyři pobudy , kteří ji pronásledují . A k mé spokojenosti se tak i stalo . Je to vynikající napínavá podívaná s přesvědčivou Kim Basingerovou . Jen autoři filmu jaksi nedotáhli do konce závěr , proto jsem jednu hvězdičku ubral .

Tulák z širých plání (1973)

Typický western s jedním hrdinou , třemi lumpy a zbabělým městečkem . Je to téměř opsaná zápletka fimu V pravé poledne . Jen je o mnoho akční . Clint Eastwood se tu s kamennou tváří a přimhouřenýma očima předvádí po celou dobu bez oddechu - jak jinak , než vítězně . Však si to také zrežíroval .

Red (2008)

Kdo má rád psy a je starší ročník , tak toho to mohutně osloví . Urputnost starého člověka , který se bije za pravdu a nenechává se odradit zákeřnými praktikami Vás mimořádně zaujme . Právem zdejší hodnocení nejdou pod 3 hvězdičky . K úplnému hvězdněmu ohodnocení chybí jen poněkud pomalejší tempo vyprávění .

Andersonovy nahrávky (1971)

Sean Conery má ještě svoje vlasy , milenka je platinová , na stěně visí Nixon a vrcholem techniky je magnetofon . Tedy správný film pro pamětníky . Je to klasické loupežnické téma . Polovinu filmu tvoří příprava na akci , ve druhé polovině lupiči řádí . Nakonec jsou pachatelé zlikvidování - což je na filmu to nejméně sympatické .