Vězeňská klinika (2008)

Velmi poutavá road - mowie se zajímavou dvojicí . Sexuální aberace " hrdiny " není po celý film vlastně zjevná a až závěr vše překvapivě ukáže . Vůbec je celý film překvapivý .Jak svým holandským původem , tak zápletkou . Na celých 88 minut Vás to zaujme.

Uvnitř (2007)

Slabší a citlivější povahy by tento film vůbec neměly vidět ! Tolik brutálního násiilí , krve a hrůz je napěchováno do 80 minut . Závěr je pak korunován na schodech - laicky prováděným císařským řezem krejčovskými nůžkami . Pěkná podívaná .

Střet (2007)

Velká krvavá podívaná . Souboj viníka autonehody se svojí obětí zde graduje až do šokujícího finále . Jestli je toto dle skutečné události , tak zůstává rozum stát . Na tento film jen tak nezapomenete !

Zmije (2006)

Osvědčená francouzská škola ! Velmi zajímavý akční začátek , pak film zvolní , ale stále udržuje vysoké napětí. Zajímavá je dramatická role dnes již postaršího Pierra Richarda . V závěru tato skvělá podívaná opět akčně graduje do poněkud očekávaného finále. Nedivil bych se , kdyby Holywood natočil remake .

Krvavá volba (2000)

Tak toto je velká podívaná . Už krutě akční začátek upoutá a dramatická soudní síň nenudí . Film uspokojí milovníky akce a upoutá logickými argumenty při justičním sporu. Doporučuju ! Nebudete se nudit .

Cotton Club (1984)

Skvělé retro. Pro mě, jako pro muzikanta, velmi blízké. Výborný Gere a zajímavý mladý Cage. Film má sice pomalý rytmus, ale dobrou zápletku a výstižné dobovém prostředí. Bavil jsem se.

Ochránce (2012)

64 procent je podle mne zde nízké hodnocení. Ale jsem možná ovlivněný Jasonem Stathamem, kterého obdivuju. Safe je akční klasika vyplněná ruskými gangy a mafiánským podsvětím a Statham zde kraluje. Milovníci akcí nebudou zklamáni.

Romeo, Julie a tma (1959)

Skvělé drama z doby okupace. Viděl jsem ho jako student a kromě Ivana Mistríka mě v paměti nejvíce utkvěla skvělá a půvabna Dana Smutná. Film je to ale pochmurný a depresivní.

Strašáci (1971)

Pomalý rozjezd, zpočátku nudný Dustin Hoffman a jako by se nic nedělo. Jenže postupně film nabírá na obrátkách, zápletka se dramatizuje, začne přibývat násilí a krve a končí to masakrem. Mrazivá podívaná.

Kennedyové (2011) (seriál)

Je to sice poněkud zdlouhavý seriál, ale historii kopíruje celkem věrně, výběr a stylizace herců je na výbornou a celé to má spád a gradaci. Výborný zážitek, který překvapuje. Rozhodně Vás upoutá.