Dalur (2006)

Pre mňa asi najúchvatnejší snímok celej série. Svet detí zasadený do post-apo reality. Fanúšik falloutu si príde na svoje :)

Slečna Marplová - Zapomenutá vražda (2006) (epizoda)

Skvelá adaptácia románu od Agathy Chriestie, celý štab si dal velmi záležat, niektoré vychytávky boli super, ale boli aj také klasické, ale čo ma najviac teší : pri týchto anglických krimi nikdy si nie som istý kto je vrah :)

Slepá důvěra (2006) (TV film)

typický nenáročný film o štátnej zastupkyni, ktorá rieši svoj prvý prípad, v ktorom je zapletený je snúbenec. Pekní herci(herečky), celkom slušne spracovaný, ale inak ma ničim novým nezaujal.

Zima kúzelníkov (2006) (TV film)

nový SLOVENSKÝ FILM , veľmi pekné spracovanie, ktoré prináša príbeh „o posledných šancách“ v živote hrdinov. Na prvý pohľad tam zbadáte typické slovenské črty filmu, prinajmenšom tú povestnú slovenskú poetiku :)

Found (2005) (TV film)

Podľa mňa film, ktorý stojí iba na scenári, ten je síce klasický ako keby z pásovej výroby, detektív s bombajskou košeľou, zákerný manžel a nájdená dcéra, s podvodným milencom...

I for India (2005)

Neskutočné pôsobivé. 40 rokov neustáleho "kontaktu" syna so svojou rodinou prostredníctvom jeho super 8. Zachytené spomienky, myšlienky, bolesti aj radosti. A ako plus dostaneme iný pohľad na problematiku začleňovania sa do spoločnosti, ktorá nám nie je vlastná. Pri pozeraní, a najmä teraz, keď si to už dávam ako tak do súvisu s inými myšlienkami o generáciách rodiny, ako sa vyvíjajú, sledujem, že to čo nedosiahne jedná, nutne bude hlavným cieľom druhej. Nápodobne, to čo už dosiahla skoršia generácia, je automatický prenášané na ďalšie. Istým spôsobom, základ všetkého.

Match Point - Hra osudu (2005)

Klamal by som , keby som povedal, že som film s takým motívom ešte nevidel. Videl. Ale aj tak som si ho pozrel s nadšením, pretože Woody vie napísať skvelý film, najmä ma očarili premyslené odpovede vedľajších a menej "dôležitých postav" , pretože boli nanajvýš trefné. V celku hovorím, že to je klasická "woody-ovka" , miestami mi pripomenula sen noci svätojánskej. No proste som z toho trošku mimo. Ale aj tak sa mi páčil.

Play (2005)

Neviem ako to bude u vás, po pozretí si tohto filmu, ale u mňa vyvolal celý sled reakcií, ktoré začali myšlienkou na magický realizmus zasadený do prostredia mesta, a ďalej to šlo samo, čiže veľmi inšpiratívne. A ďalej by som iba povedal, že Matty do vystihol dobre, prečítajte si jeho komentár.

Připálený toast (2005) (TV film)

Pôvabné filmové dielko mapujúce manželský život od A po Z prostredníctvom 8 mini scénok uvádzaných toastovou analógiou.