Vyfič! (2009)

Film mi vnucuje pocity z kterýma se neztotožňuji. Možná kdybych byl 17tiletá........15ti.........no, tak 12ti letá teenagerka a chtěla bych být strašná rebelka a máma mně vůbec nechápala. Možná potom by mně to bavilo. Anebo kdyby to nebylo podávaný tak nuceně. Nebo kdyby se všichni nechovali tak, jak by se normálně nechovali. Nebo kdyby tam furt někdo někoho nepoučoval. Nebo kdyby si ženy o sobě nemysleli, že jsou cool. A teď to hlavní - kdyby se aspoň dalo dívat na to bruslení. Zpočátku jsem nepochopil o co tam jde a když jsem to pochopil, přišlo mi lepší zůstat nevědomý. A že by tam někdo předváděl nějaký skvělý výkon, to už vůbec ne. Bliss, přesto, že je ze všech NEEEEJrychlejší, jezdí asi tak rychle, jako já, když nesu dvě plný tašky s nákupem. Mezitím ostatní jezdí, jako když stojí a jediný na co se zmůžou je, chytnout se za ruce a pojmenovat to bičem (odtud zřejmě originální název). No, takže za co ta jedna hvězdička? Trochu toho medu při usmiřování matky s dcerou jsem slízl i já a nestydím.......no, dobře stydím se za to-ale tady dostali tyhle dobrý herečky možnost něco ukázat

Burke and Hare (2010)

Skoro bych dal i 4 hvězdičky, ale z filmu mám takový divný pocit. Nevím, jestli se mám smát, nebo brečet a pak si uvědomuju, že to vlastně ve mně žádné emoce neprobouzí. Výborně natočené, zahrané, ale chybí tomu něco víc, něco, u čeho bych si řekl, že bych se na to podíval znovu. Nejspíš kvůli Timu Currymu, přišla asociace s Barvou kouzel. No a pak jsem si uvědomil, že jsem měl u tohoto filmu úplně podobné pocity. Jestli měl být film pojatý něco jako vraždění s nadsázkou, tak se podle mně choval moc usedle a vážně. No a na vážný film tam bylo zase několik komických situací, které by to kazily. Takže hlavní problém je ve mně a v tom, že si tvůrci měli uvědomit, k čemu se přikloní a neměli zkoušet balancovat mezi dvěma rozporuplnými světy.

Příušnice (1998) (studentský film)

Nechci být hnidopich, ale vzhledem k vývoji jsem čekal nějakou výraznější pointu. Každopádně velice dobře se na to dívalo

Orphan (2009)

U tohoto filmu, nevím jaké mám dát hodnocení. Skoro celý film jsem si říkal, co je na tom tak úžasný - přišlo mi to přechválený. Příběh podle klasického schematu dítěte satánka - s tím rozdílem, že jde o malou psychopatku a Čertík Bertík žádný instrukce nepředal. Esterka si svoje choutky ošéfuje sama a pěkně si je vychutnává. Její herecký výkon byl zřejmě důvod, proč jsem se na to díval. Do této chvíle to byl stále slabý průměr. Pak přišla pointa, která mně opravdu pobavila a (otevřeně se přiznávám) opravdu jsem ji nečekal. Tím jsem se nakonec dostal na silný průměr, víc po mně, ale už nikdo nemůže chtít

To můj Láďa... (1981)

Lalala, lalala, lalalalalalala... Šťastný! Šťastný! Voba dva, takový šťastný! :-D

Dr. House (2004) (seriál)

Za první sérii. Přece jenom všeho moc škodí-v tomhle případě hlavně na mozku... PS: Hugh Laurie je výbornej herec. Vzpomínám si na Černou Zmiji, kde hrál totálního vymašťence a zírám, jak snadno se vcítí do role géniuse

eXistenZ (1999)

Dostat se přes polovinu filmu, aby se člověk měl konečně na co dívat, je opravdu oříšek. Nuda, která by se dala krájet. Zvládl jsem film dokoukat až napotřetí. Když se člověk dostane konečně do hry, pak už to letí a o zábavu je postaráno až do konce

Konzumní děti aneb Komercionalizace dětství (2008)

Jako v postatě nic novýho, ale jde o dobrý shrnutí a uvědomění si některých věcí. V každym případě se nelze na vše dívat s takovým zaujatým postojem. Ne všechno je vyloženě špatný

Tanec kostlivců (1929)

Určitě na svojí dobu výborný a zaslouží si respekt. Mně osobně, to však zrovna moc neuchvátilo. Animace dobrá, ale tohle tajtrlikování nemám rád a žádnou úžasnou pointu v tom taky nevidím