Captain America: První Avenger (2011)

Prostě popcorn, ale ani nic jiného jsem od toho nečekal. Obrnil jsem se proti patriotismu, atd. a bavil se - lépe jak průměrně, ale ne zas tolik, abych dal 4 hvězdičky. Film je srovnatelný, ale o něco lepší, než film, co jsem shlédl nedávno: Green Lantern, kde mi ale byl hlavní hrdina sympatičtější, než tenhle bulík, co se chová jak Mirek Dušín

Rec 2 (2009)

To se nedá! Já prostě nevydržel. Vypadá to stejně, ale není to stejný - je to blbější. Speciální jednotka o čtyřech členech se chová hrozně amatérsky. Jejich šéf je idiot a furt křičí něco jako: ,,co se tu kurva děje?" Místo toho aby chladně jednal. No dobře, tak bububu Zombie a poprvý to beru, ale lidé ze speciální jednotky a jsou pořád posraní ? Už to viděli a teď můžou střílet, ne? Pro ně by to měla být hračka. Mají výstroj a zbraně. Oproti tomu má zombie hovno a ještě je varuje svým uáááááááááá ! No možná se chlapci vzchopili, ale já už to neviděl, protože jsem se na to nevydržel dívat déle a vypnul to. Hodnotit teda nebudu, aby to bylo fér...

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Místy vtipné, ale jinak takový "americký" humor a ne britský. Oblíbení herci v průměrný komedii - nic víc, nic míň. Ale jak jsem psal - občas jsem se usmál - např. při scéně, kdy napodobují nejhorší scénu ze Startreku - no, ale vtipnější je ta opravdová :-) viz. http://www.youtube.com/watch?v=Z1eFdUSnaQM

Horizont události (1997)

Zpočátku opravdu skvělá atmosféra, jenomže postupně upadá a přeměňuje se v tuctovou záležitost. A kdyby to bylo pouze béčko v podobném stylu, ale ono se to tak nějak smíchá s okultismem a mně už prostě sere dál se na to dívat. Nicméně vydržím a pak si řeknu: ,,hm" ... Při srovnávání, ale s jinými filmy nemůžu hodnotit podprůměrně

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Strašně rád bych tenhle seriál ohodnotil, ale nevydržel jsem u něj ani pět minut

Pevné pouto (2009)

Takže asi takhle. Já jsem film plný kýčů očekával již podle traileru. Trvalo mi dlouho, než jsem se na něj podíval. A musím konstatovat, že jsem viděl výborně natočený film. Uznávám, že by neuškodilo trochu ubrat záběrů, které se nabalují na "jednoduchý" příběh, ale i tak mně snové(posmrtné) obrázky neodváděly zbytečně od tématu, jako u filmu tohoto, kde se to těmi kýčovitými jenom hemží. Musím taky uznat, že se na film dívám příliš subjektivně, jakožto milující otec a jsem jím ovlivněn. To ovšem nemění nic na faktu, že celkově, i přes spoustu "výplní", film působí uceleným dojmem, kde herci odvádějí výbornou práci. Stanley Tucci netlačil na pilu a přesto to byl slizoun, jaksepatří. Dokonce i Mark Wahlberg odvedl dobrou práci a to ho jinak moc nemusim. Skvělá Susan Sarandon (její role sice vybočovala z konceptu filmu, ale zřejmě tam byla pro odlehčení-což nebylo na škodu), Rachel Weisz nezklamou. No a hlavní hrdinka výborná. Našly se i věci negativní, ale nebylo jich tolik a daly se překousnout.

Panika v městečku (2009)

Kdyby to byla jen krátká epizodka, bylo by to skvělý. Bohužel, jako celovečerák, je to poněkud dlouhé a to tak dlouhé, že i kdyby to bylo snad o polovinu kratší, pořád by to bylo dlouhé... No prostě uvedu názorný příklad -Robot Chicken

Upíři (1998)

Nebyla to nuda a to je hlavní. Rozhodně to bylo lepší, než druhá polovina snímku - Od soumraku do úsvitu

Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

Juchůůůůůůů!!!!!!! Tohle jsem potřeboval :-) BACHA, NĚCO,NE-LI VŠECHNO JE SPOILER!!! Jako malej jsem to hltal a byl to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. No a když jsem si to pustil nyní, mohl jsem se potrhat smíchy nad věcmi, jako jsou bojové scény - lidi, co dobrovolně skáčou na meče; chvíli stojí na místě, aby už je konečně někdo zneškodnil; desítka padouchů střílející do hrdinů a ani jedinou kulkou se netrefí, atd. Ale nejvíc mně bavil Wang, když lítal tam a zpět, jak létající Čestmír a ve vzduchu ještě šermoval s "bleskovym" zlounem ( to jak přeběhne po klenbě hlavou dolů se mi líbí i dnes). Vychytávky, jako naviják na samostřílu, kterej můžete držet pomalu v jedný ruce a minikladkou na mechanismu vytáhnete člověka; Makety zbraní; Nebo ta gumová zmutovaná opice, nebo pavouk; a co teprve ty všechny blesky, co vyluzovaly ti Raydenové (no, trochu mi to připomnělo hru Mortal Kombat); nebo absurdní obřad - dva bojovníci (každej zvlášť) se předváděj v bojovém umění-následně ten druhý předá dva meče, těm dvoum zelenookým (tento výraz se vyskytuje ve filmu docela často) dívčinám a ty se jich vzpaženýma rukama chytí - meče se rozzáří, dívky i s nimy vyletí ke stropu a tam se dotknou nějaké žárovky v lustru - nato se rozsvítí dvě diody v objímce(asi to vypadá jako nějaká hlava) a Lopan praví: přežili žhnoucí ostří - pokořili divoké srdce - ožením se s oběma! ... musel jsem si to pustit ještě jednou :-) A to ani nemluvim o dekoracích, které vypadají jako z tržnice - všude samý neon a sošky - no, krása. No a na závěr scénář, je jak z akční počítačový hry - no, ale šlape to a baví to! Dokonalé vymývání mozků !

Johanka z Arku (1999)

Milla mně tam fakt srala. Mám mnohem radši tuto Johanku, která byla taková přirozenější