Staré báje vikingů (2003)

Skvělý polský velkofilm s Zebrowskim, v titulní roli. Čekal jsem, že mně film unudí k smrti a zatím jsem ho hltal plnými doušky. Byly v něm nějaké mouchy - např. jsem myslel, že film je staršího data, ale celkově to byl zážitek.

Šestiraňák (2004)

Krátké, ale výstižné. Tak se mi to líbí :-)

Zrcadla (2008)

Podle mně, filmu hodně škodí rodina (žena a dvě děti). Dostávají ve filmu mnoho prostoru a pokaždý, když se tam někdo z těchto ukáže, přijde mi, jako kdyby dostal jiný scénarista za úkol dopsat jejich role. Vyškrtl bych je a získal bych skvělou, krátkou povídku.

Tahle země není pro starý (2007)

Josh Brolin, spolu s Javierem Bardem, jsou ve filmu výborní soupeři. Pokud by se film točil jenom kolem těchto osob, dal bych snad i plnej počet. Jenomže všechno to okolo, mi přišlo jaksi zbytečně navíc. Např. postava šerifa, byla úplně zbytečná. Možná to byl, ale záměr. Občas se v těch rádobyintelektuálních filmech, můj jednoduchej mozek přepne na "stand by" a začne se prostě nudit. Vždycky, když už jsem, ale pomalu usínal, objevil se jeden z těch borců, aby mně probudil. Slabý film, se silnými okamžiky... PS: Kamarád mi říkal, že napodruhý, je film lepší. Ale dívat se na něj znovu, to už fakt nedám

Triangle (2009)

Překvapivě skvělý deja vu...Podle některých komentářů tady, zamotaný a sračka - mně přišlo, že to do sebe zapadalo celkem slušně. Chování hl. postavy, je něco jinýho, tam by se i něco našlo, ale když jde o takový typ filmu, tak si každý, kdo chce pitvat, něco najde...

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Musim zde vyzdvihnout výbornou kameru, ale tím to asi vše končí. Atmosféra byla zpočátku dobrá, ale pak to bylo vše bezduché a o ničem. No a závěr? Ten prostě neseděl na sled předchozích událostí. Jasně, mohlo to být brané různými úhly pohledu, ale mně to prostě přišlo zbytečný, rvát do tohoto filmu takhle vykonstruovanou pointu

Highlander: The Search for Vengeance (2007)

Tak tohle byla jízda ! Toto je pro mně nejlepší Highlander, kterej existuje ! Já nemůžu prostě jinak. Je to přesně můj šálek kávy. Starověk, středověk, budoucnost a to vše v nepřeplácaném ději. Dám si to určitě ještě jednou. Děkuji srdečně tvůrcům, za skvělý film :-)

Horší už to nebude (2006)

Když jsem viděl tuto "komedii" , vzpomněl jsem si na zoufalé pokračování Trpaslíka (3dílný seriál "Red Dwarf: Back to Earth (2009)"), kde je podobná myšlenka. Říkal jsem si, že měli tvůrci aspoň zajímavý nápad a teď vidím, že to tu bylo dřív a lépe zpracované...PS: Ještě mně napadlo výborný In the Mouth of Madness , ale to už je horror :-)

Valkýra (2008)

Viděl jsem dokument, který mi přišel mnohem zajímavější, než film. Hezky natočené, ale to je asi tak všechno. Možná, kdybych viděl dřív film, bylo by to lepší. Prostě mi v tom něco chybělo

Všichni nebyli vrazi (2006) (TV film)

Nejsem tak dobrým znalcem historie, jako jiní zde a proto budu hodnotit hlavně film. A ten byl skvěle natočen a nikdo mi to nevymluví. Nebylo tam spoustu zbytečně emocionálně vypjatých scén a film se vyhýbal pro tuto tématiku, častým klišé. Snímek byl pro mně syrovým náhledem na tuto nešťastnou dobu a matce i synovi, jsem opravdu přál, aby přežili