• Krátkometrážní

Nesmrtelná garnisona (1956)

Podla obsahu filmu som ocakaval neustaly boj o dobijanie pevnosti nemeckymi vojakmi. Po prezreti tohoto kusku filmu som rychlo vytriezvel a musim skonstatovat, ze to nebolo nic vynimocne. Ked sa vo filme objavili nejake boje, tak vyzerali take chaoticke a pomaly som ani nevedel co sa tam vlastne odohrava. Zbytocny mismas vo filme mu len poskodil a ani poriadne tu pevnost neukazali v pnej krase. Vsetko sa to nejako odohravalo v stiesnenych podmienkach miestnosti a nadherny adrenalin z tuhych bojov niekde vyprchal do prazdna.

Nabitá zbraň 1 (1993)

Milujem parodie na rozne filmy a tento film starsieho data vyroby tiez neni zly a docela casto som sa na nom usmieval. Vsetky starsie filmy co sa tyka parodii su omnoho lepsie, ako filmy nove, ktore uz nie su take smiesne, skor trapne. Tento kusok ma dobre sceny, ktore vedia dobre navnadit cloveka, aby sa pri nom dobre odreagoval. Velmi rad som si ho pustil po dlhej dobe, aj ked kedysi ma to viac bavilo sledovat, ako teraz. Tym ale nechcem povedat, ze je to slabe, to ani omylom.

Bitva na Baltu (1987)

Pred zhliadnutim filmu som si myslel, ze tam budu ospevovat slavny komunizmus, ako som mal prilezitost vidiet v inych sovietskych filmoch. Mylil som sa, comu som len rad. Film je dost dlhy a je rozdeleny na dve casti. Pre mna osobne bola putavejsia ta druha cast, kde sa to vyvrcholilo kanonadou z diel. Celemu tomuto eposu davam tri hviezdicky, ale s prizmurenim okom, pretoze to bolo prilis natahovane do dlzky, comu to len dodalo par hluchych miest, bez ktorych by sa tento film zaobisiel.

Most přes Labe (1969)

Na moje necakane prekvapenie, ze to bolo z talianskej produkcie to nebol zly vojnovy film, co sa neda povedat o vacsine podobnych filmov od majstrov Talianov:) Zaujimavy pribeh o znicenie jedneho mosta malo dost dobre akcne useky, aj ked umieranie vojakov vyzeralo skor na smiech. Vypadali, akoby chceli tancovat:) To sa ale da prehliadnut, pretoze dolezitejsi je plynuly spad deja filmu, co sa da zrovna povedat o tomto filme.

Obléhání základny Gloria (1989)

Tak takto ma vyzerat poriadny vojnovy film, kde sa to len hemzi nepriatelmi a kvantom vystrielanych nabojov je tiez neurekom. Nonstop akcie na zakladnu Gloria je plna adrenalinu, nasledkom coho mi tento film ubehol extremne rychlo a ani som sa nenazdal a uz bol coskoro koniec filmu. Ziadna nuda nehrozi a preto mu davam len to najvyssie hodnotenie, ake sa tu len da dat.

Chyťte Hitlera! (1942)

Filmu zabudli pridat, ze to tiez malo komedialne prvky, hlavne ten koniec filmu, kde ten amik oholil Hitlerovi fuzy a na pamiatku si od neho odstrihol jeho vlasy:) Nemci ho nespoznali a zabili ho:) Pekna alternativa na ukoncenie Hitlerovho zivota.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Posledny diel tejto serie sa konecne prebudil a mozem ho smelo prirovnat k prvym trom dielom, co sa tyka kvality. Ostatne diely stali za velky prd. Velkym pricinenim ku skvalitneniu aj dopomohli povodny herci, ktory hrali v prvych dieloch. Hlavne Stifler je jedinecny v podani Seana Williama Scotta:)

Šanghajské překvapení (1986)

Ako dobrodruzny film to nestalo za vela a obsadit do hlavnej ulohy Madonnu tiez nebola najlepsia volba.

Moje chůva upírka (2011) (seriál)

Po zhliadnuti originalneho filmu k tomuto serialu, som dal tiez priestor pre toto serialove pokracovanie. V prvej serii sa to spusta prvou castou nazvanou LAWN OF THE DEAD. Tato epizodka uz naznacuje, ze sa bude jednat o zmrtvychvstanie a to konkretne jedneho psa, ktoreho ozivil jeden teenagersky carodejnik. Neskor sa to vymklo spod kontroly a nasledoval masaker od mnohych ozivlych zvierat. Spodobenie znovuzijucich zvierat bolo chabe, akurat, ze im svetielkovali oci do cervena. Najviac ma pobavila korytnacka, ktora utocila na nich:) Druha cast nazvana THREE CHEERS FOR EVIL sa mi viac pacila. Bandu roztlieskavacek vedie jedna carodejnica, ktora chce nadobudnut nadvladu nad skolou. Vela sa tam toho nedialo, ale mna uputal samotny dej a obcasne komedialne prvky. Tretia epizodka pomenovana BLOOD DRIVE zakotvila v naruci pri odbere krvi na miestnej skole, ktoru vykonavali dve pohladne sestricky a mimochodom boli upirky. Tato cast tiez nepatri medzi to naj co som zatial videl, ale dalo sa to pozriet. Skoda bolo, ze sa tam toho nedialo viac. Nasledujuca cast volajuca sa GUYS AND DOLLS zavanala ozivenim babiky do zivej podoby, ktora na prezitie potrebovala ludske obete. Tie zaroven premienala na babiky, ked ziskala ich zivotnu energiu. Tato cast mala dobry napad a ani samotne prevedenie do konecnej podoby nevyzeralo zle. To poskodenie tvare ozivenej babiky Debbie ala Terminator bolo pekne:) Epizoda nazvana DOUBLE NEGATIVE je o magickom, starom fotoaparate,ktory vytvara zle dvojca odfoteneho cloveka. Komedialna cast, ktora zamotala hlavu vsetkym. Siesta cast FRIDAY NIGHT FRIGHTS je o jednom duchovi trenera, ktory bol vyslobodeny z trofeje. Dej epizody je o ziskani vitazneho pohara v zapaseni. Cele to bolo skor komedialne, ako by ste sa mali toho ducha bat, aj ked nebol moc privetivy ku osloboditelovi. Romantika v podobe dalsieho dielu nazvaneho SMELLS LIKE TROUBLE je o elixiru na lasku, ktora sa neskor prevali do ohromnej velkosti. Neskor to ale malo opacny efekt a podobalo sa to na taky slasher, ale bez krvi:) Dalsi je na rade DIE POD, ktory je z celeho serialu zatial najlepsi a zavana takym hororovym feelingom. Pribeh sa mota okolo jedneho stromu, ktory bol staty a po case sa rozkorenil az do samotnej skoly a ovladol miestnu pocitacovu siet. Najpodarenejsia cast dielu bolo to ovladnutie toho upira, ktory s kombinaciou toho stromu mal hororovy vzhlad. Dielu tiez nechybali komedilane prvky na ktorych som sa aj pousmial:) BLUE MOON zanotilo na vlkodliacu strunu. Ocakaval som od toho viacej, co sa tyka premeny na vlkodlaka. Slaby pribeh, ktory by chcel dotiahnut dalej a nie len to obkecavat a skutek utek. DOUG THE VAMPIRE HUNTER je o jednom typkovi, ktory lovi duchov a roznu chamrad z radov upirov a vlkodlakov. Zabludil aj do miestnej skoly, kde chce natocit svoj lov na upira. Dalo sa to pozriet, ale ze by to bolo nieco extra putave, to nemozem povedat. Nasledujuca epizoda patri medzi to lepsie a jej meno je THE BREWED. Pribeh sa toci okolo jednej kavy z automatu, ktora je nainfikovana a nasledok sa dostavuje coskoro, ked vsetci sa nakazia a potom z nich zostanu zombici, ktory su hladovy po mozkoch:) Zombici nevyzerali najhorsie na tento serial. THREE GEEKS AND A DEMON je o hracej tabulke, kde nestastnou nahodou vypustia von na slobodu jedneho ducha. Duch sa prevtelil do upira a robil neporiadok okolo seba. Pribeh patri medzi priemer, ale ako parodia to celkom funguje.

Moje chůva upírka (2010) (TV film)

Cakal som od toho sracku, ked je to od Disney, ale prekvapilo ma to, aj ked to bolo skor urcene pre mladsie publikum ako som ja:) Filmy na temu upirov mozem a tento tiez nebol zrovna urobeny zle. Malo to prijemny spad do finale a suboje s upirmi sa dali tiez pozerat. Filmu davam vyssie hodnotenie, pretoze ma to nenudilo, aj ked to mohlo byt omnoho lepsie prepracovane do konecnej podoby.