Pompeius

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 31.1.2018  12:17
    Viking (2016)

Příběhově slabší, ale výborné reálie (tedy až na toho obřího počítačového pratura v prologu).

• 24.1.2018  22:03
    Lincoln (2012)

Pro mě jako člověka se zájmem o historii a politiku - bomba. Velkolepý biják našlapaný odspoda nahoru hvězdami, Day-Lewis jako nejlepší Lincoln ze všech, kteří kdy byli na plátnu. Ale jako film, nuda. Škoda. Wikipedia k ruce nutná. O americké občanské válce toho vím docela dost, ale stejně jsem si pomocí Imdb a herců, kteří je hráli, vyhledával historické postavy, abych se lépe zorientoval. Ale jsem rozhodně rád, že jsem to viděl. I to doporučím dále, ale s upozorněním: "Nečekej od toho moc." Ovšem pro výuku dějin na americké střední škole ideální film.

• 18.12.2017  14:49
    Room (2015)

Kniha vyprávěná z perspektivy chlapce mohla být výjimečná, filmovému vyprávění něco chybí. Silnější dějový oblouk, zvrat, budování napětí, katarze. Ale vyšel z toho spíš (působivý) hraný dokument o životě v zajetí, útěku a životě na svobodě.

• 8.3.2017  03:33

Odporná bolševická agitka, jejímž hlavním hrdinou je "zástupce velitele pro věci politické", prostě politruk. Jedna hvězda kvůli lásce k letadlům, jinak příšerná normalizační sračka.

• 5.3.2017  22:52

Takový normální béčkový fantasy film pro náctileté hráče Dračího doupěte, kteří si myslí, že by se z něj mohli dozvědět něco o historii, ale jen si potvrdí klišé. Ale na švýcarskou produkci solidně natočeno. Shovívavé 3*.

• 5.3.2017  22:49

Dvě hvězdy za letecké prostředí, v českém filmu poměrně vzácné. Jinak normalizační romance jak vystřižená, zápletka a podzápletky jen o krapítek lepší než v Chlapcích a chlapech.

• 5.3.2017  22:47
    Zákon gangu (2002)

Prostě další plytký film o hustokrutopřísných negrech, jak to maj v hoodu těžký. O ničem.

• 12.1.2017  15:05

Aniž bych o případu něco věděl, přesto jsem měl pocit, že je v něm hlavní postava poněkud andělská a všichni proti němu zase až moc velcí zlouni. Prostě všechno podezřele černobílé, ždímající emoce, což je škoda u filmu, který má být podle skutečných událostí.

• 10.1.2017  05:15

Takové Nothing to Lose (http://www.csfd.cz/film/15748-neni-co-ztratit) pro novou dobu. Nic extra originálního, ale Ferrel se svým nevinně prostoduchým výrazem je prostě boží jako vždycky a Kevin Hart jako černošský sidekick (tenhle archetyp fakt nesnáším) překvapivě neotravný a naopak i zábavný - jeho Leroy/Carlos/Dante na tenisovém hřišti/"vězeňském dvoře" jsou super (https://www.youtube.com/watch?v=hhKcullMAtU).

• 21.11.2016  20:27
    Zulu (2013)

DOBRÝ. V sobotu 19.11. 2016 na Primě jako Krvavý písek. Forest je divně boží jako vždy a Orlando dostal konečně pořádnou roli místo ulízaného superelfa, kterému byste nejradši řáckou trpaslickou sekerou usekli půl prdele. Chvílemi se tedy scénáristé ztrácí (některé dialogy jsou opravdu vycpávky o ničem), chvílemi vám přijde celá zápletka trochu moc konspirační na obyčejnou kriminálku, ale na druhou stranu, před čtvrtstoletím jsme žrali Die Hard a Lethal Weapon, kde se obyčejný policajt utká se superpadouchy, tak co. Jihoafrické reálie, dusivá atmosféra a fakt dobrá kamera, která vysosá z (pro nás) neobvyklých exteriérů, co se dá, to vyrovnávají. Příjemné překvapení, doporučuji. Už jsem myslel, že Francouzi zapomněli, jak točit dobré kriminálky.

• 15.7.2016  20:15
    Pozemšťan (2007)

Pseudofilosofický blábol, myšlenkově hluboký asi jako Atlas mraků nebo knihy Paola Coelha. Jedna hvězda za řemeslné zpracování.

• 20.6.2016  14:57
    JFK (1991)

Stoneovi nelze upřít řemeslo, ale v hlavě má tedy takovou bramboračku, že ani ty konspirační teorie nedokáže podat důvěryhodně. Nejvtipnější je postava Donalda Sutherlanda, která všechno odhalí státnímu zástupci, ale "samozřejmě" nic svědčit nebude... Dobrý film pro prosťáčky... Docela mne šokovalo, kolik hvězd se zapojilo, přestože jim už ze scénáře muselo být jasné, že je to neuvěřitelná sračka paranoidního magora se sklony k bolševismu, co nenávidí vlastní zemi...

• 20.6.2016  14:53

Zajímavé jen, když se chcete dozvědět, jaké hollywoodské hvězdy jsou pošuci věřící konspiračním teoriím...

• 14.6.2016  14:48
    Bitevní pole (TV film) (2016)

Na české poměry výborné. O něco laciněji působící než podobné zahraniční pořady (což je dáno rozpočtem a omezenými možnostmi reenactmentu), ale věcné, výstižné, zajímavé, bez bludů, kterými občas tyto historicko-popularizační pořady oplývají. Blahopřeji tvůrcům.

• 11.7.2015  15:24
    Nixon (1995)

Výborný film, který Stone zabíjí svojí konspirační paranoiou a nenávistí k vlastní zemi...

• 11.7.2015  15:16
    Popravčí (2005)

Kvalitní, ale nijak převratný historický film za 3*. Čtvrtá za snahu v té záplavě pseudohistorických sraček.

• 11.3.2015  13:28

Taková škoda! Takový potenciál - to drama, konflikt, k tomu ty méně obvyklé reálie (kolik znáte filmů ze 16. století?). Z toho se dalo vytěžit tak strašně moc! Místo toho utahaná, nic neříkající, leklá a nezajímavá podívaná. Která se navíc polovinu čau odehrává ve tmě, takže se divák marně snaží ostřit, aby aspoň tušil, co se na plátně děje... Škoda, opravdu škoda, velmi jsem se na to těšil.

• 11.3.2015  13:10

Celou dobu film balancoval na tenké hraně mezi pseudointelektuálskou sračkou, kde "mladí a neklidní" řeší své pseudoproblémy, a milým civilním příběhem. Nakonec se přece jen překlopil v tu milou sympatickou historku. Ale bylo to těsně.

• 7.1.2014  18:08

Nuuuuuudaaaaaa. Dejme tomu, že Jackson a studia chtějí z řídké látky dětského příběhu vytřískat co nejvíce epična a stopáže, ale pak to bylo maximálně na dva filmy - což potvrdil tento naprosto zbytečný díl bez příběhu. Vážně uvažuju o tom bojkotovat třetí díl, který bude sice určitě stát za to, neboť vše vyvrcholí, ale už prostě nechci nikomu dělat hejla.

• 1.1.2014  23:10

Americká variace na Lásku nebeskou, ale bez její atmosféry a jejího kouzla.

• 21.11.2013  18:19
    Fáma (2000)

Škoda toho překalkulovaného a přehnaného konce, jinak by to bylo za 4 hvězdy, protože jinak je to natočené dobře a napínavě.

• 19.10.2013  16:13

Těžké zklamání. Na východě se občas vylíhnou zajímavé věci, ale tohle to není. Zbytečně komplikovaný příběh, který je navrch všeho vyprávěn strašně schematicky a staticky. Dvě hodiny nudy, navíc s příšernou a zcela nepatřičnou a řvavou hudbou. Hollywood také pracuje s klišé, ale dokáže je aspoň technicky zpracovat líp. Jediným pozitivem byla výprava - hlavně vybavení vojáků a poctivé masové bitevní scény, žádné laciné nerealisticky vypadající CGI. Za to jediné dávám druhou hvězdu.

• 20.9.2013  01:27
    Zlatá sedmdesátá (TV seriál) (1998)

Jeden z nejlepších sitcomů, co jsem viděl, škoda jen, že kvůli vysílání na HBO nezasáhnul větší část populace.

• 20.9.2013  01:26
    Waterloo (1970)

Pátá hvězda jednoznačně za výpravu a ztvárnění masových bojových scén, to se jen tak nevidí a v době CGI nereálných sraček už ani neuvidí.

• 20.9.2013  01:23
    Total Recall (2012)

Naprosto zbytečný a nudný film. Remake má překonat původní film, aby měl smysl, ne parazitovat na tématu a příběhu, ale přitom obojí vyprázdnit.

• 20.9.2013  01:04

Jednička byla neskutečná nuda, efekty holt prostě nejsou všechno. Dvojka je jen další sestup ke dnu.

• 18.9.2013  18:43
    Serenity (2005)

Větší rozpočet, větší možnosti i delší stopáž - a přesto to nepomohlo, filmu se ne zcela daří navázat na atmosféru seriálu, který je naprosto skvělý. Seriál za 5, film za 4. Kdybych neznal seriál a byl fenoménem Firefly nedotčen, možná bych dal filmu dokonce jen 3 hvězdy.

• 28.8.2013  19:17

Jedna hvězda navíc za výbornou vedlejší Jane Lynch, jinak je to fakt bída.

• 22.8.2013  22:51
    Big Hit (1998)

Fakt "big hit", výborný nářez i komedie. Nejlepší film Lou Diamond Phillipse, je tu úplně super.

• 6.8.2013  00:23

Je to oxymoron, ale Martin Lawrence prostě je nudný komik...

<< předchozí 1 2 3