Ultraviolet (2006)

Hned někde na začátku se hlavní hrdinka svěřuje s tím, jak těžké je její svět pochopit. Svatá pravda! Pochopila jsem lautrhovno. Jedna hvězda za pravdomluvnost a krásnou Millu.

Hrabě Monte Christo (1954)

Když se dívám na všechna ta kladná hodnocení, přemýšlím, zda-li jsme všichni viděli tentýž snímek. Dle mého názoru jde o absolutní zpronevěření se knižní předloze, což v tomto případě nemohu odpustit. Zatímco seriálu z roku 1998 s Gérardem Depardieu odpouštím obzvláště díky výborným hereckým výkonům, výpravě a skvělé hudbě těch několik dějových nepřesností (a neuvěřitelně přeslazený neknižní konec), této snůšce nesmyslů, které kromě jediného dobrého herce vše výše jmenované chybí, dávám bez výčitek jednu hvězdu.

Hříšní lidé města pražského (1968) (seriál)

Skvělé, co do kvality dokonale vyvážené díly, nad nimiž lehce převyšuje Kaprova smrt. K tomu několik "šlágrů" a tanečních kreací z Jedové chýše a pod čtyři hvězdičky se nedostanete.

Ptáci v trní (1983) (seriál)

Seriál jsem viděla poprvé asi v devíti letech a musím uznat, že jsem tehdy byla z oné zakázané lásky u vytržení. O pár let později se už ale nekonalo.

Hostel (2005)

Nevim, co by ti lidi jeste nechteli. Vzdyt tam je i vytekly oko!

Dům naruby (2003)

Dvě hvězdy za negerský spirituál.

Škola zlomených srdcí (1994) (seriál)

Kam se hrabe Beverly Hills? Ja jsem teda zrala jedine tohle. Kazdej vsedni den po skole vystavena u televize s ocima na stopkach!

Zkrocená hora (2005)

Hm, tak nevim, nevim. O filmu jsem četla, co se jen dalo, těšila jsem se neskutečně. Popravdě, po včerejším vysedávání v kině jsem byla poněkud zklamaná. Podle některých z vás film není zcela bezchybný, podle mě je tam chyb až dost. Snaha vyhnout se klišovitosti, jaká je u podobných filmů zvykem, se poněkud minula účinkem. Osobně si myslím, že pokud by už nějaké to prověřené klišé filmu nepomohlo, jistě by mu ani neuškodilo. Ani herecký výkon Heatha Ledgera jsem neshledala nijak výjimečným a samotný Jake Gyllenhaal to bohuže utáhnout nemůže. Fakt mě to mrzí, ale čekala jsem trochu víc...