Hellraiser (1987)

Hellraiser je zcela určitě film, který se stal legendárním. A to i přesto, že hlavní cenobiti se ukáží až na samý konec a ani nemají jména. Hlavní postavou tedy není, jak by se mohlo zdát, Pinhead ale Julie s Frankem. Mnoho dnešních diváků tedy může film zklamat, to ale starým pardům nehrozí. Dnešní diváci si spíše tedy užijí druhý a především třetí díl.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Výborný film od výborného režiséra. Mě osobně se Auto zabiják líbilo více než Planeta Terror. Nedávat na to, že je film příliš ukecaný je podle mě mimo, protože filmy od Tarantina jsou ukecaný všechny. Drsné hlášky a scény v baru jsou výborné, stejně jako závěřečná honička.

Záhada Blair Witch (1999)

Dle mého velmi přeceňovaný film, který se tváří strašidelněji, než opravdu je. Začáteční výpovědi "normálních občanů" mi příjdou zdařilé a více strašidelné, než samotné scény "kontaktu". Čistý průměr, nehledě na to, jak mě zklamal konec.

Šestý smysl (1999)

První zkouknutí je sice nejlepší ale i přesto se na Šestý smysl můžu dívat pravidelně. Je to totiž veledílo a nejlepší film od Shyamalana, kterému se vyrovná jen pár horrorů. Film je režírovaný naprosto profesionálně a děj je divákovi podávaný tak, aby to nebyla jen jedna z řad duchařin a líbila se i normálnímu ne-horrorovému divákovi. Při dalších reprízách můžete sledovat ty skvěle zvládnuté detaily a jen si říkat, jak je tenhle snímek výjimečný.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Skvělý muzikál a ještě lepší film! Johnny Depp tu nemá chybu a ponurá atmosféra z filmu přímo čiší. Jeden z nejlepších filmů jak od Burtona, tak od Deppa.

Kyklop (2008) (TV film) odpad!

Film tak blbý, až jsem měl chuť dvd vyhodit z okna. Herecké výkony jsou nulové, prakticky vůbec neexistují. Rekvizity nejspíš tvůrci koupili v hračkářství a Řím z ptačí perspektivy ukradli z nějaké PC hry. Kyklop byl trapný a ještě k tomu se mi zdálo, že má nějaké opožděné reakce. Jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl.

Vyvrženci pekla (2005)

Pokračování Domu tisíce mrtvol ubralo na horrorové atmosféře a místo toho můžeme sledovat nabušený exploitation. Rob Zombie má svůj specifický styl a je vidět, že se nechal hodně inspirovat (což mu nepokládám za zlé, protože to, co předvedl prostě nemá chybu). Otis zde dostal více prostoru a celkově jsou zde lépe propracované charaktery postav. Zombie si je už víc vědom, jak se dělá film a tudíž působí film více sebevědomě než Dům tisíce mrtvol. V mém pohledu je ale přece o něco lepší první díl (hlavně kvůli horrorové atmosféře).

Dům tisíce mrtvol (2003)

Roba Zombieho považuji za jednoho z nejlepších režisérů a docela přesně se mi trefuje do vkusu. Pamatuji si, když mi poštou přišlo dvd Dům tisíce mrtvol, nicmoc jsem od něho nečekal ale chtěl jsem si zase po dlouhé době dát nějaký horror. Režiséra jsem už znal od hudby a tudíž jsem byl docela zvědavý, jak se s tím popral. Když jsem se začal dívat (samozřejmě v originálním znění), nestačil jsem se divit, ďábelský klaun s kulervoucíma hláškama a skvělá atmosféra. Příběh mě naprosto vcucnul a nepustil až do samého konce a celou tu dobu jsem ten film prostě žral. A když skončil, bylo jasné, že jsem si našel novou oblíbenou horrorovou postavu - Captaina Spauldinga. Film Dům tisíce mrtvol mě vlastně přivedl nadšení pro horrory, za což mu jsem velmi vděčný.