Resident Evil: Afterlife (2010)

Čekal jsem, že se u pokračování Residenta odreaguju. Prostě, že pujde o klasickou střílečku se zombíkama se závěrečným happyendem, ovšem ouha. Napětí aby člověk pohledal. O nějaké atmosféře, která od prvního dílu rapidně klesala, nemůže být ani zmínka. Víc zpomalených záběrů snad člověk může vidět jen shlédne-li celé mistrovství světa ve fotbalu. Na film jsem se díky nezáživnosti a nudnému ději moc nesoustředil, ale i tak jsem očekával všechny "děsící" scény přesně tam kde se záhy objevily a nezanechaly na mne ani jeden zježený chlup. Wentworth Miller nečekaně pomohl k Prison Break. (Obsazení do této role mi přišlo naprosto komické.) Megamutant rozbíjející bránu si zřejmě odskočil ze Silent Hillu. Jen slušivou večerníčkovu čepici vyměnil za kuklu a nůž na sýr za řeznickou sekeru, kterou si nejspíš i přez absenci vyšší inteligence ukoval namíru na koleni vlastníma prackama. Ale to už je jen detail. Vykrádaček je ve filmu víc. Samotný začátek silně připomíná scénu z prvního Matrixu a Agent Smith na závěr taky pobavil. Absence originality bije do očí a celý film se tak proměnil v obrovskou uzívanou slátaninu. Když si vzpomenu na útěk ze střechy následován zpomaleným útěkem uličkou nadržených zombů, ptám se sám sebe s jakým přemrštěným extrémem se Hollywood vytasí příště. Jedna hvězdička za pomalu vadnoucí krásku Millu Jovovich. Druhá, (trochu neoprávněně), za pesany co mi připomněly potvoru z The Thing od Johna Carpentera.

Tupíři (2010)

Skoro lepší než originál, (počítáno na scény u kterých jsem se řezal smíchy), ale bohužel byla spousta míst ve kterých se daly nasadit daleko humornější repliky. Třeba scéna se střídáním ročních období, kdy kamera krouží kolem hlavní hrdinky mi přišla příšerně nevyužitá, zato třeba imitace Belly vyhnaná do extrému byla dokonalá. 47%

Twilight sága: Zatmění (2010)

Do třetice všeho "dobrého".. Za trhání hlav a zabíjení malých holek připisuju třetímu dílu ságy, (oproti dílu druhému), jednu hvězdičku. Takže s odřenýma ušima **. Jaké jsem si z filmů odnesl dojmy nestojí za zmínku, ale napadlo mne, jak by to asi skoncilo kdyby se skřížil vlkodlak s upírem.

Zakázaná zóna (2010)

Víceméně souhlasím s Djkoma. Možná by chtělo hodit sem rozpočet filmu, který by odpad!ářům zacpal ústa. Pokud má někdo zájem o shlédnutí nervydrásajícího akčního sci-fi, Monsters ho určitě zklamou. Název filmu je vzhledem k obsahu né zrovna příhodný. Jasně, Lovecraftovy obludky se několikrát ukáží, (setkání jedné z nich s konvojem mi silně připomělo Jurský park), ale převážně jde ve filmu o mezilidský příběh trochu podivné dvojice. Pravá blondýna a zhýralý fotograf. Trochu mě tedy překvapilo, že během filmu nedošlo k žádné očekávatelné erotické scéně. Nečekal jsem žádný akční příběh, takže nemůžu říct, žebych se u filmu nudil. Jen mě rozčilovalo, že fotograf živící se focením tragédií nezdokumentoval, krom potápějící se stíhačky, nic z dalších daleko tragičtějších situací včetně závěrečné scény, která by ho na hlavní stránky rozhodně dostala. Třeba během cesty změnil názor a od teď bude fotit jen oslavy narozenin. Celkové hodnocení po přihlédnutí ke všem stránkám filmu - 55%

11. září - Když spadly věže (2010) (TV film) odpad!

Dokument je hlavně o hraní na city a podstatná fakta předkládá jen minimálně. Pokud někoho zajímají vědecká fakta oproštěná od emocí, doporučuji shlédnout přednášku o studii pádu budov WTC s doc. Ing. Ivanem Němcem CSc., ze stavebni fakutly VUT Brno. Pro většinu to asi nebude moc záživné, ale poslední část mluví zcela jasně a i výsledky předimenzovaných modelů, zvednou člověka ze židle.

Avatar (2009)

Tak oslnivé vítězství vizuální formy nad obsahem, že vrhá stín na méně dokonalé výkony 3D herců, které sice prokazují, že technika udělala další velký krok kupředu, ovšem zároveň s tím i fakt, že ještě nenastala doba kdy dokáží počáítačem vytvořené postavičky vyjádřit pocity jako skuteční herci. Vizuální inspirace Outlandem ze světa Warcraftu je snad pro každého hráče téhle hry nepopiratelná, stejně tak jako skutečnost, že scénář silně inklinuje k Pocahontas. Cameron měl scénář k Avatarovi před nosem už drahnou dobu a vzhledem k situaci ve světě si nemohl vybrat k jeho premiéře příhodnější čas. Který Amík by si sebemrskačsky rád nepoplakal nad tím jak je jeho země krutá a zároveň skvělá. Hodnotím hořkosladce za 3,5 a hvězdy by bez lákadla v podobě Sigourney, (která mi přišla víc zneužita než viužitá), určitě padaly dolů.

Caprica (2009) (seriál)

Ze začátku mi přišlo, že je Caprica seriál pro odrostlé teenagery, ale ten dojem brzy vyprchal. Už proto nechápu jak někoho mohlo napadnout srovnání s Dallasem. Caprica je seriál, který neparazituje na kultu jménem BSG a je plně schopný samostatného života. Hlavní postavy jsou výborně vykreslené a i herecké výkony jsou na úrovni. Retro nádech staré Capriky mi sedul a zaujalo mě i pojetí Tauronů. Něco mezi Yakuzou a Nosa Nostrou. Stejně tak ztvárnění monoteistů bylo jistě inspirováno jedním nejmenovaným středovýchodním náboženstvím a to bez servítek. Tím se podle mě stala Caprica určitým způsobem kontroverzní. V-World byl parádní a divím se, že ještě nikoho nenapadlo realizovat seriál s podobnou tématikou. Závěrečná epizoda byla skoro epická a zasloužila by si plných počet hvězd.

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Efekt téhle melancholické jízdy ještě posílila absence smíchu z obecenstva. Ono celkově bylo málo čemu se smát a nebýt natočena další řada, zůstalo by Back to Earth jen smutným mementem původních sérií.

Číslo 9 (2009)

Roztomilá steampunková záležitost. Něco jako Terminátor říznutý Matrixem, upravený pro mladší publikum. Celý film se mi moc líbil. Jen mi přišlo úsměvné, že tvůrci ponechali mrtvoly lidi nerozložené, jakoby dotyční zemřeli před týdnem a né před mnoha lety. Mám za to, že tomu tak bylo z důvodů minimální věkové přístupnosti. Vzhledem k mnoha děsivým až scifi horrorovým vizuálům, mi to přišlo krapet zbytečné. Jinak film vřele doporučuju. Krásná postapo atmosféra i "herecké" výkony. Zvlášť zpomalené bojové záběry Devítky byly místy dost efektivní a vůbec mi Sedmička s Devítkou tak nějak připomínali Nea a Trinity.