Stmívání (2008)

Jestli je něco co nesnáším tak je to prznění upírského téma. Prominte, ale pacifistický vegan-emo upíři? Co to má k sakru být? Takovou zvrhlost jsem jaktěživ neviděl. Dialogy jak z vlhkého snu čtrnáctileté školačky. Postavy charakterní asi tak jako igelitový pytlík. Film který má tu nejnižší hranici přístupnosti, což není náhoda, ale jednoduchý způsob jak nalákat širší publikum skládající se převážně ze zasněných puberťaček nebo žen ktere z tohohle stavu nikdy nevyrostly a zvýšit tím výnos. Stmívání je ten nejhorší film o upírech v kategorii Romantický / Fantasy / Drama, co kdy oko diváka mělo tu nešťastnou možnost spatřit. Prachsprostý komerční výkal mizivé hodnoty. Ovšem, pokud se chcete s partou lidí s výstřednějším vkusem pobavit, vřele doporučuji.

Stopy zmizelých (2008)

Zajímavý počin, který nebyl pořádně dotažený do konce. Obzvlášť jeho závěr dost zklamal. Jako by byl film utnutý, po tom co vstoupil do závěrečné části, ve které měl gradovat. Kategorie Thriller / Western tomu sedí, ale nechutnost nerovná se horror.

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Kdybych si měl udělat obrázek o Goodkindově tvorbě podle Legend of the Seeker, řekl bych si, že je to tuctový brak a né jedna z nejlepších ság všech dob. Goodkind musel mít asi zánět mozkových blan, když dal práva k natáčení břídilům, kteří z Meče pravdy udělali novodobou verzi Xenoherkula zprzněnou přehršlí trapáckých slowmotionů, (Pilot skoro trumfnul Resident Evil: Afterlife.) špatných počítačových efektů (především propojení reálné a virtuální krajiny bodalo do očí skoro jako ty příšerně šípy! Krista boha i v Herkulovi byli efekty reálnější!) nemluvě o ninja-jatka scénách s Kahlan, ve kterých podřezává krky, aniž by na ní ulpěla kapka krve. Výkony herců ztvárňující Richarda a Kahlan jsou mizerné. Bridget Regan mi příjde hrozně nesympatická a na roli Kahlan se nehodící. Její herecký výkon možná taky trochu zastiínil obsah jejího enormního dekoltu. Jediný kdo mě trochu udržel při vědomí, když už jsem napul vzteky začínal s tikem v oku bezduše slintat přez zatnuté zuby, byl Bruce Spence. (Mad Maxe jsem měl vždycky rád.) Legend of the Seeker je hyenou hodující na torzu mršiny příběhu The Sword of Truth. Je vidět, že vlastně vůbec není dělaná pro fanoušky ságy a není výtvorem někoho, kdo si předlohy opravdu cení. Meč pravdy je sám o sobě naturalistický, perverzní a brutální výtvor, který by se jako seriál mohl vysílat až po 22 hodině. Legend of the Seeker, zase klišovitá, úsměvná parodie pro teenagery. Nevím jestli šlo Goodkindovi o prachy nebo co, ale zprznit takhle někdo mé celoživotní dílo, osobně ho vykastruju a pak spáchám sebevraždu. A ještě poslední malicherný dodatek. Darken Rahl.. byl blonďák. * Nový Zéland. 1/2* Bruce Spence 1/2* Kahlanin dekolt, který by vlastně měl brát vyšší tantiémy za herecký výkon než Bridget Regan.

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

Výstižných komentářů je tu dost, ale všiml si někdo toho, že je seriálová Sarah bruneta? Chápu, že ti co ji na roli vybrali, možná nikdy neviděli žádného z Terminátorů, nebo prostě jen hledali obsah namísto formy (v dnešní době věc vyjímečná). Tak či onak, jí mohli aspoň přebarvit. Lena Headey se Lindě Hamilton podobá asi tak, jako Azrael Garfieldovi. Možná bych na seriál vydržel koukat déle, ale to vzhledem k tomu, že si každých pět minut musím připomínat, že ta cizí ženská je Sarah Connorová, zkrátka dost dobře nejde.

Endgame: Blueprint for Global Enslavement (2007)

Tak tohle je skutečný horor, protože jak to tak vypadá, není tenhle dokument smyšlený a pokud ano a fakta jsou čirou fikcí, jde o perfektně vykonstruovaný příběh geniálního, fantasií obdařeného paranoidního schyzofrenika s úžasnými schopnostmi manipulace s davem. Bohužel druhá možnost se mi v tomto případě zdá méně pravděpodobná než ta první.

Evangelium: 1.11 Monstrum (2007)

Seriál neznám, avšak film mi přišel povědomý. Zejména proto, že působí jako vykrádačka Matrixu, Power Rangers a Elfen Lied dohromady. Neskutečně nudný, pedantsky nalajnovaný, bež sebemenší improvizace nebo špetky originality. Všechny systémy jedou. Napoprvé to nevyjde, ale napodruhé je nepritel eliminován. Jak vzrušující.. Akční a mírně perverzní scény, které hold k anime tak nějak patří, na mne příliš nezapůsobily, přesto byly tím jediným co mne u filmu dělilo od spánku. Otřesné dialogy i charaktery hlavních postav. Nejlépe by se to dalo popsat slovy - Nemastné neslané. Rád se podívám na kvalitní Anime, ale tohle byla skutečně hrůza.

Grindhouse: Machete (2007)

Dnes již nefiktivní trailer k připravovánámu filmu. Bohužel současná předělávka došla jistých změn, ale přesto, bude se jstě nač těšit. Jen doufám, že film samotný nebude horší než tenhle užasný trailer. :-)

Hobo with a Shotgun (2007)

Oproti filmu, který byl podle tohohle fake traileru natočený, je tohle pěkná měkota, ale jako předloha perfektní. :-)

Můj Vůdce: Skutečně skutečná skutečnost o Adolfu Hitlerovi (2007)

To mělo být vtipné? Já se nesměju. Asi je moje chyba, že nechápu židovský humor nebo je to tím, že to vážně nebylo vtipné, ale hloupé. Film o Hitlerovi by měl v lidech vzbuzovat spoustu různých pocitů, ale lítost by mezi ně patřit neměla. Během sledování jsem se párkrát pousmál nad stupiditou a absurdností některých scén, ale to hlavní, co ve mě film vzbudil byla lítost. Né odpor nebo zhnusení, ale lítost. Jedna věc je dělat si srandu z Hitlera a druhá ukazovat ho jako slaboduchou změkčilou loutku a chudáka. Jako někoho kdo sebou nechá zametat a chodí spát do postele židovského páru, protože se cítí sám. Za celkové provedení filmu (ikdyž maska Adolfa byla příšerná) dávám ** Obsah si hvězdu nezaslouží žádnou. Upřímně, než ztrácet čas sledováním Mého vůdce, radši bych se byl býval podíval na záznam třech libovolných dílů večerních Událostí z minulého měsíce. Rozhodně by to bylo smysluplnější využití oněch 90ti minut.

Goyovy přízraky (2006)

Rozbor a hašteření se o kvalitě a nekvalitě Goyových přízraků ponechám ostatním. (Každopádně každý kdo film hodnotí pod průměr je mi k smíchu.) Podotknu jen to, že se mi Natalie Portman kdysi zhnusila rolí hloupé bezduché loutky jménem Padmé Amidala. Goyovy přízraky jsem viděl bohužel později než onen díl Star Wars ve kterém hrála. Co se týče úrovně, byl její výkon v přízracích natolik odlišný, až musím uznat, že si jím u mne získala cenné kredity.