Svědomí (1948)

Miluji tento film, je tak parádně procítěný, není v něm snad žádné hluché místo. Jen jediné co bych vytknul je role manželky, která mi příjde že je až příliš klidná, když se dozví o činu, který manžel provedl. Neříkám, že by měla být histerická, jako je dnes ve filmu zvykem (což nemám taky rád), ale trochu více projevit city a zpytovat svědomí i za svého manžela. Rozhodně jí to nemůže nechat klidnou, aby v klidu pletací klubko si vinula. Ale i tak film hodnotím maximálně, vše co jsem zmínil beru jen jako kosmetickou úpravu jinak skvělého filmu

Jak se krotí krokodýli (2006)

Komedie bez vtipu, bez šťávy, bez herectví. Odpad si netroufám dát, protože hodnocení odpad je pro mě něco jiného, ale tento film mě zklamal na celé čáře. Hold bez Tomáše Holého už nikdy nemůže být završena filmová trilogie Jak....:-(

Krvavá neděle (2002)

Film byl hodně syrový, syrový v dobrém slova smyslu a podle mě tohoto chtěl režisér dosáhnout. Co mě ale trošku nepotěšilo, že po touze udělat film autetický, byla kamera filmu nestabilní a na film se tímto důvodem nedívalo zrovna nejlépe. Vím, ale že to byl záměr přivést diváka ještě blíže této problematiky, aby pochopili, jak vznikala IRA a proč vlastně vznikala a tímto (skutečným (filmovým) činem republikánská armáda posílila. Ale toto je ve filmu jen naznačeno. Vím jaká je Irská hrdost v jejich národ a vím že zde vznikal a je neustále problém spíše náboženský než územní a proto tento film jsem vnímal i tímto faktorem. Líbí se mi i postoj režiséra, který je Angličanem, který se tímto postavil proti svým lidem. Film se dá natočit z obou stran, že jeden je zlý a druhý hodný, nebo naopak, zde režisér vyjádřil svůj nesouhlas vůči tomu, co se odehrálo.

Ze Země na Měsíc (1998) (seriál)

Bohužel hodnotím seriál pod průměrem. Proč? Nevím, bral jsem seriál jako dokument, který měl cestu na měsíc představit lidem, jaké byli úskalí atd. Byla zde spousta nadbytečných informací, které se sice udály, ale byly absolutně nepodstatné vůči těm informacím, o kterých se ani nezmínili, nebo se autoři zmínili, ale jen náznakem slova. Konkrétně díl o manželkách astronautů bych kompletně vypustil a mnohem více se zmínil o prvních letech Apollo. Nejlepší díl byl jednoznačně poslední, kde je spousta informací a spousta zajímavostí ohledně letů na měsíc a nadbytečných věcí je zde minimum. Myslím, že Tom Hanks si byl vědom, že seriál se příliš nepovedl, ale rozhodně to napravil naprosto skvělým seriálem Band of Brothers, který byl mnohem divácky přitažlivější

Femme Fatale (2002)

vidím, že názory na tento film jsou docela rozporuplné. Byl jsem zvědavý na film Briana De Palmy, kterého jsem doposud znal jen ze starších jeho snímků a musím uznat, že se zhoršil, alespoň v tomto filmu. Sice film má spoustu zajímavých filmových nápadů, jak být originální, ale film je bohužel až moc zmatený, ale podle mě nechtěně zmatený. Snad sestřih tohoto filmu nebo špatný scénář může za tento nedostatek. Film hodnotím průměrně. průměrně za to, že nejsem ani nadšený, ale ani jsem se příliš nenudil

Vratné lahve (2007)

Film se nedá hodnotit průměrnou trojkou, protože průměrný rozhodně nebyl. Ale zase 5 hvězdiček si taky nezaslouží, protože mu trošku chybí kouzlo. Je nadprůměrně vtipný, moc pěkně jsem se bavil, ale něco prostě chybělo. Mc se mi líbila T. Vilhelmová, kterou jindy ve filmech nemusím a velmi mne zde potěšila

Tulák z širých plání (1973)

Zajímavý děj s předpokládaným koncem. Nevím jak jiným, ale mě se postava C. Eastwooda coby westernového herce velmi zamlouvá a proto filmy, ve kterých hrál tuto roli mám hodně rád. Tento nevyjímaje

Stroszek (1977)

U filmu jsem se nenudil, 7 hvezdicek patri za scenu kde je aukce domu a 7 hvezdicek za zaverecne psychozvirata:-) Podle filmu jde videt, ze co se rika o reziserovi je fakticky pravda:-)

Kohout plaší smrt (1961)

Bohužel film měl zajímavou zápletku, ale byl až příliš zmatený

Lazebník sibiřský (1998)

Julia Ormond mi ve filmu velmi připomněla Nicole Kidman ve filmu Moulin Rouge, a tím si mě od počátku zamilovala. Jen bohužel ke konci se její šarm a humou vinou scénáře ztratil, a komicky začátek se postipně měnil v klasické drama. Rozhodně jsem se u filmu nenudil, zasmál jsem se. Ale ke konci filmu chyběla duše, která 3/4 filmu tento film doprovázela.