• Krátkometrážní

Hledá se Nemo (2003)

Další Pixar film který mám strašně ráda a který mě nemálo ovlivnil. Nemo mě učaroval. Umím zase celý film zpaměti... Takhle dětský a zároveň moudrý příběh se opravdu málokdy vidí. Příběh je strašně krásný, strašně dojemný, moudrý a opravdový. Mužů říct že film svojí myšlenkou převyšuje mnohé "dospělácké" filmy. Můžu ho vidět stále dokola, ale vždycky mě překvapí, pobaví a příjemně rozesmutní.

Hodina klavíru (2007) (TV film)

Příběh jak o mým tátovi.... Největší chyba filmu? Cibulková! Odporná žena, která neumí hrát, neumí vypadat a každý film ve kterém hraje hlavní sympatickou ženu je tak odkázán ke zkáze. Jinak dvojka Polívka + Liška - moc příjemné překvapení. Zdeněk Zelenka není zrovna nejlepší režisér, ale pro mě to určitý smysl mělo.

Hodinový manžel (2014) odpad!

Chcete-li se v neděli večer s rodinou maximálně nudit a naštvat tak vřele doporučuji. Mně to popudilo a urazilo. Střídalo se u mě "nudím se" pak "je mi trapně" a nakonec už jenom "kéž bych to neviděla. Pan režisér a scénárista si asi přečetl pár stupidních anekdotách a mužích a ženách, a řekl si že by tak mohl splnit sen průměrného českého idiota a natočil tuhle sr.čku. Výpovědní hodnota je minimální, uráží to jak muže, tak ženy. Celý příběh absolutně postrádá logiku, všechno je tam nepravděpodobný, a ke všemu Novotný je nesympatický a nepříjemný pro oko. Nakonec byl jediný z party mužů sympatický Matásek, ze kterého se nakonec vyklubal gay, ovšem nebyl takový debil jako ostatní. A manželka hlavní postavy by ani neměl důvod s ní zůstávat vzhledem k tomu, jak se k ní choval. Jedna blbost za druhou. Nezasmála jsem se ani jednou.

Hodiny zoufalství (1990)

...A dobro pokořilo zlo, a šlechetný Anthony Hopkins se vrátil ke své pěkné ženě Mimi Rogers, mezitím co Mickey Rourke prostřílený umírá na jejich trávníku, před domem jejich domu Amerických snů. Zlá právnička byla potrestána a nedůležitý bratr zemřel v kaluži krve. Divákům bylo opět dokázáno, že FBI je jednička, a že rodina je to nejdůležitější, a že drží vždy při sobě. Ach jo.

Hodný chlapec (2004) (TV film)

Další ze série Českých filmů naprosto o ničem. Sice se tváříme že jde o drama, o drogy, a o skutečný život skutečných lidí. Ale ve skutečnosti je to jen sentimentální slátanina, s nechutným happyendem. Fakt jsou mimo, v životě je všechno daleko komplikovanější. Lidé jsou jiní, jejich problémy jsou jiné, jejich chování je jiné, a všechno končí jinak. Nevím co tímhle Češi sledují. Jakože, máme problémy ale dokážeme je řešit? Nebo co vlastně? Jaký byl morální nebo hlavní důvod pro vzniknutí tohoto filmu? Protože mě přijde že to žádnou nad příběhovou myšlenku nemělo. Ne, postavy to byli nesympatické, a to zejména rodiče. Nechápu k čemu to celé je, a kam to směřuje. Ale ať si to tam směřuje beze mě.

Hog Wild (1930)

Ti tomu zase dali! Hardy a jeho tvrdá ruka, role hlavy rodiny kterou se tak urputně doma snaží prosadit, dopadne tak, že žena i hospodyně z něj mají pouze legraci. Místo ztrácení času s kamarádem Stanem musí postavit anténu, což samozřejmě dopadne klasickou katastrofou. Asi třikrát spadnou do studánky před domem, rozbijí sklo na oknech svého vlastního domu, a aby toho nebylo málo, strhnou komín. Samozřejmě konec je ještě peprnější. Nejlepší jsou jejich výrazy. Laurelův věčně nevinný výraz, neboť má pocit že za katastrofy kolem něj skutečně nemůže, a Hardyho naštvaný, protože on si uvědomuje že to asi nevychází tak jak by mělo. Je to zábavné, a je to plné jejich slavných gagů. Je to Laurel & Hardy.

Holka z města (2009)

Nijak zajímavý snímek, a nijak zajímavá podívaná. Akorát že musím uznat, že to ve mě zanechalo nějakej určitej dojem, nevím jestli to bylo dobou ve které jsem to viděla, nebo prostě tím filmem. (nebo mnou???) Kdo ví, prostě některé scény si pamatuju do teď. Jinak je to obyčejná romantická komedie, kterých natočí tolik, že je ani nestačíme počítat.

Homeboy (1988)

Uživatel OHI naprosto trefně napsal: "Mickey Rourke je skvělý herec, jen má prostě smůlu na hodně podprůměrné filmy." To je přesně ten problém. Film sám o sobě nevěděl co vlastně je. Jestli drama, romantický příběh, krimi, nebo akční komedie. Jenže nebyl ani tak od každého trochu jako spíš ani jedno pořádně. Já osobně jsem se dost nudila. Mickey je opravdu dobrej, jak boxer tak herec. A asi jedině on je důvod proč na tenhle film koukat. A ještě dost dobrej Christopher Walken. Jinak jsem čekala víc, a moje požadavky nebyli splněny, takže jsem byla jak zklamaná tak znuděná. Mickey má navíc,tak ať nám to dokáže.

Honba za diamantem (1984)

Docela sranda, celkem jsem se bavila. Tak trochu romantičtější Indiana Jones s bizarnějším příběhem i obsazením.

Honba za klenotem Nilu (1985)

Nepřišlo mi to nijak slabší než jednička, snad jen DeVito tu měl víc trapných scének. Jinak žádání o ruku visíc v provazech nad propastí, je dost vtipnej nápad!