Pro hrst dolarů (1964)

Mé úplně první setkání s panem Leonem a Morriconem. Tenhle film jsem viděl poprvé v roce 1995/6 a protože to byl jeden z prvních filmů,které jsem viděl, první western který jsem viděl a poprvé jse se ,při hádce o jeho hodnocení, porval (ve školce tenkrát), pamatuji si ho opravdu dobře. Pět hvězd je možná trochu subjektivních, ale je za pocity, které i po letech zůstávají a jak se říká poprvé si člověk vždycky pamatuje. To mi připomíná že bych si tenhle snímek měl zařadit do kalendáře pro opětovné prožití.

Statečné srdce (1995)

Krásné historické drama se slzičkou na závěr. Krásné prostředí,krásný děj,krání herci. A výsledek? Jak jinak než krásný film! :-)

Kult hákového kříže (1998)

K tomuhle filmu jsem se dostal opravdu velmi pozdě, vlastně až letos (2009) u kamaráda,který to zrovna koupil na DVD. Naprosto mě to chvátilo, protože tenhle film je tak realistický až to bolí. Edward Norton pod Kayovými křídly předvádí tak perfektního nácka, až člověk žasne. Sice se mi víc líbí anglický název ale i český se u tohoto filmu musím uznat povedl. Tenhle film do mého TOP 10 určitě patří právem.

Motýlek (1973)

Tenhle film patří mezi svatou trojici vězeňských filmů Shawshank, Motýlek a Zelená míle. Steve McQueen hraje perfektně a ten děj je tak děsivej že jsem měl noční můry.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

To tenhle film a ne návrat krále měl mít oscary. Jinak ale nádherný epický fantasy příběh dle předlohy, která fantasy de facto utvářela. Nádherná hudba, perfektní obsazení, tak dobrá předloha, že se to ani nedá popsat. Po několika projekcích musím film označit za vrchol fantasy filmů.

Sedm samurajů (1954)

K tomuhle filmu jsem se dostal v podstaťe náhodou jednou pozdě večer/brzy ráno na ČT2 a byl to mé úplně první setkání s japonskou tvorbou (pokud nepočítám teletubbies a pokémony) a jediné co mohu říct je, že i přes stáří onoho snímku je to DECHBEROUCÍ. Film jsem měl potom možnost shlédnout ještě jednou (shodou okolností za stejných podínek) a ani snad nemá cenu říkat jak moc krásný ten film je. Doufám že se jednou prokoušu celou Kurosawovou tvorbou.

Americká krása (1999)

K tomuhle filmu jsems e dostal opravdu pozdě a byť jsem ho měl v jledáčku dlouho,pořádně jsem si ho vychutnal až napodruhé. Perfektní.

Amadeus (1984)

Osmioscarový film Moliše Formana o člověku, jehož hudba údajně povzbuzuje matematické (a hlavně logické) myšlení. Naprosto perfektní herecké vystoupení s krásnou hudbou zastřešené světoznámým režisérem. Asi si tenhle film nedám do TOP 10, ale rozhodně mě zaujal a můžu říct že se mi opravdu líbil. Bylo to krásné, bylo to poučné a dobře se to poslouchalo, co víc říct?

Město bohů (2002)

Tenhle film jsem si užíval a popravdě k němu mám doteď zvláštní vztah, už proto že ze mne nevyšuměl hned po odchodu od obrazovky ale i po třech letech si na něj občas vzpomenu.

Tanec s vlky (1990)

Pocta všem vesternům tak hluboká a krásná, jak si jen fanoušek může přát. Pokud někdy budu točit film, nezbývá mi než si přát, abych byl tak dobrý jako Kostner nebo Darabont a moje prvotiny se zařadily do síní slávy hlubokým vrypem na bílém mramoru jako tento film. Snímek tak nádherný a romantický těžko jinde najdete, patří totiž k naprostým vrcholům filmové tvorby. Absolutní hodnocení za prožitek, na který se nezapomíná.