Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

TAk tenhle film na stoprocent není Áčko. Osobně bych se na to koukat nemohl,ale když nic jiného v televizi nedávali, a nakonec se z toho vyklubala vcelku slušná parodie/komedie na kterou se dalo koukat. Osobně nevím jestli dát dvě nebo tři hvězdy,každopádně občas trapný (OPRAVDU trapný) a občas nějaká inteligentní narážka, každopádně jsem se nakonec i trochu bavil a zabil večer. Pokud bych se nebavil, dal bych maximálně jednu,takhle za ten jeden,dva úsměvy dám tři hvězdy, bzť mám pocit že ne úplně zasloužené.

Evoluce (2001)

Příjemná hudba, dobří herci, dobrý scénář a ideální stopáž na ideální parodii/komedii, která sice není na OSCARA ale ve své lize patří ke špičce.

Zombieland (2009)

Příjemný film na večer kdy není co dělat, velmi dobře se na to kouká, není to příliš dlouhé ani příliš krátké a děj pěkně ubíhá, protože není třeba si lámat hlavu. Asi si začnu psát pravidla.

Avatar (2009)

Celkem se vyplatí podotknout, že na tenhle film sejinak než v kině s kvalitními 3D brýlemi a dobrou projekcí dívat pořádně nedá, mít víc peněz klidně na shlédnu i několikrát.

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Přiznám se že nebýt Bridget asi bych se na ten seriál vykašlal, první dva díly jsou tak neuvěřitelně plné žánrových klišé a občas opravdu zajímavých scénáristických nevím jak jinak to nazvat než můstků že se na ně skoro nedalo koukat. Bojové scény se mi zezačátku líbily ,ale kdyby nebyl každý boj zpomalený, možná bych se necítil jako v matrixu (možná že dokonce občas pomaleji než matrix a to je co říct). Knihu/y jsem nečetl,takže nemůžu hodnotit příběhovou linii,ale u fantasy je to opravdu klasika. Jenom doufám že až dojde Darken Rahl konce nenajde se nějaké větší zlo se kterým bojovat a po něm větší....a větší......a větší...to by mě opravdu sklamalo. Jako divák opravdu nezaujatý,který se k tomu dostal náhodou,protože byl nemocný a neměl na co koukat bych řekl ideální nenáročný seriálek ,při kterém můžu mít klidně 39 a stejně budu stíhat děj a i ty papundeklové efektíky jsem schopen odpustit. Seriál má u mě jasno. Sice průměrný dějově a podprůměrný co do efektů (průměr na televizi), si to zvihá kamerou,byť občas chaotickou v boji, ale ty záběry na začátku prvního dílu mi vnukly vzdálenou vzpomínku na pána prstenů a několik málo záběrů z přírody nového zélandu, takže opravdu zasloužené tři a půl hvězdy.

Gamer (2009)

Zajímavá ukázka toho, jak bude možná zanedlouho vypadat svět. Síla filmu není v ději, hlavní dějová linie se skrze ohromnou spoustu,jak tu někdo řekl, "audiovizuálních laskominek" ubírá k tipickému happy endu, kde všichni tleskají a fandí jako stádečko, ale v naprosto realistické ukázce jak to bude zanedlouho vypadat. Náš společenský život se už teď z velké části přenáší na síť, ale zamyslete se, jak by se Vám líbilo ovládnout reálnou lidskou bytost (a k tomu ještě takovou kost/svalovce). Jinak vcelku zajímavý obraz blízké budoucnosti, kde navíc všechny, a to opakuju všechny, tyhle technologie jsou již ve vývinu,snad krom NANEXU. Doufám, že se nedožiju doby, kdy bude nanex existovat. Jako programátor bych se cítil jako zločinec.

RocknRolla (2008)

Akční komedie, která Vás nenechá vydechnout. Smál jsem se celkem dost, zvlášť když vylupovali ty nelegální sázky. Asi si udělám kurz na řidiče rallye.

Constantine (2005)

Herecký koncert Keenu Reevese který s klidnou tváří osvětlenou nezbytnou cigaretou a brokovnicí z posvátných artefaktů zabíjí démony. Nemám co dodat, lépe zfilmovat to snad ani nešlo. Akční scény a efekty nejsou vtíravé, Weisz se reevesem nádherně doplňuje a nad tím vším je koňská dávka humoru a nadhledu. Perfektní konec s asi nejlepším luciferem jakého si dokážu představit (scéna procházení skrz déšť střepů ke Gabrieovi je OPRAVDU COOL). Tenhle film má opravdu něco do sebe. Vyplatí se ho skouknout několikrát a i po skoro deseti shlédnutích, ke kterým jsem se v průběhu čtyř let dostal, je film opravdovou lahůdkou, která nesklame. Asi si půjdu najít něco o hellblazerovi.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Po šesté sezóně jsem přestal seriál sledovat, sedmá sezóna mi nesedla.. Ale musím uznat že scénáristé se na tomto ílku mohou opravdu vyřádit. Třeba díl s šíleným měničem, který se odehrává na OKTOBERFESTU uprostřed Pensylvánie. Pak třeba díl s "ghost disease" i přesto že sem za toho tlustýho chlápka skoto uronil slzu jsem se opravdu celý díl bavil Deanovou paranoiou. Velmi zajímavý seriál se skvělou hudbou, který občas dost silně paroduje jiné seriály a ty jejich falešná jména mě taky občas dostávají, sice nedávám všechny, ale celkem dost jsem se přinutil toho zjistit právě kvůli tomuhle seriálu, abych pochopil i skryté žertíky, kterými se celkem dost nešetří.

Perný den (1964)

"Tell me, how did you find America?" - "Turn left at Greenland."