• Pohádka

Lítám v tom (2009)

Čekala jsem víc. Fajn kamera a střih letištních scén, rozhovor hlavních hrdinek o jejich ideálním partnerovi... Ale film v podstatě nepřináší nic nového. Jeho hlavní poselství je, myslím, většině lidí už dobře známo ze svého vlastního života.

Pouta (2009)

Skvělá atmosféra, výprava a rekvizity... Vítejte v roce 1984 počesku.

Pravá blondýnka (2001)

Možná přeceňuji, možná je to jen "jednooká komedie" mezi ostatními "slepými", ale mě prostě bavilo se na ní dívat.

Dobrý ročník (2006)

Uvažovala jsem pouze o třech, ale kvůli úžasné atmosféře, kterou film dokáže na diváka přenést, dávám ještě jednu navíc. :-) Ostatní vystihla lépe už přede mnou ve svém komentáři Nathalie.

P.S. Miluji Tě (2007)

Nemůžu si pomoci, příběh, jednotlivé scény i chování postav na mě působilo strašně nevěrohodně...

Životní role (2004)

Průměrný film, avšak s nadprůměrnými charakteristikami postav - takhle realistické a nečernobílé postavy mi v jiných filmech chybí. A i závěr s polovičatě splněnými sny je prostě jako ze života.

Prázdniny (2006)

Prostě pohádka pro dospělé. Nechybí kouzelný dědeček, hodní a zlí princové a šťastný konec... :-)

Láska nebeská (2003)

Romantickým komediím dokážu leccos odpustit např. naprosto nevěrohodnou postavu premiéra, přechytralé a přeempatické jedenáctileté dítě, ale už ne vulgárnost a zaměňování sexu s láskou. Taky mi vadila ta spousta postav a zaměnitelných tváří. Kdyby z nich někdo vytvořil pexeso, myslím, že bych některé z nich nedokázala bez kontextu přiřadit ani ke správnému protějšku. Na druhou stranu oceňuji fakt, že se film dotkl i jiných forem lásky než je láska partnerská, a několik vtipných scén jsem si v něm taky našla.

Piráti na vlnách (2009)

Curtise je na romantické komedie škoda. Skvělá hudba, kostýmy, spád... A ta závěrečná scéna je lepší než v Titaniku! ;-D.

3 sezóny v pekle (2009)

Příjemná kamera (nadhledy, podhledy...), dobrá hudba, jeden skvělý surrealistický výjev (těch mohlo být klidně i víc ), uvěřitelné postavy... Škoda jen, že druhé třetině chybělo tempo.

Časové pásmo bylo změněno