Není úniku (1993)

Jean Claude víc hraje než bojuje a to je samozřejmě přinejlepším nuda, avšak bez něj a Rosanny Arquette by to byl normální naprosto nudnej rodinnej film a asi by se na to kromě nějakých nešťastných náhod nikdo nedíval. Příběh by se dal shrnout do jedné věty, veškeré delší vyprávění by již bylo nad rámec toho co opravdu ve filmu bylo. Akční opravdu pramálo, romantický jen asi pro opravdu skalní fanošky nahého JCVD...drama však to je opravdu dechberouci.

Vteřiny (2009) (studentský film)

Ono tohle skoro asi ani nemuze dopadnout spatne

Naděje (2009) (studentský film)

Ja Madla moc nemusim a nevim do jake miry je to ovlivneno i touhle antipatii, ale me to vylozene bolelo se na to divat. Ani si nemyslim, ze by to byla nejaka tezka role...ty vulgarizmu mu vubec nesly z huby.

Živý v Joburgu (2005)

Především vynikající nápad. Odvaha se kterou se autor zhostí na první pohled nijak nezajímavého tématu je opravdu obdivuhodna. Vše naprosto autentické a v dnešní době, kdy svět vnímáme především skrze média, se člověk opravdu lehce dostane do situace, kdy uvěří že je to pravda. Minimálně stejně dobré jako následný celovečerák.

Muž a jeho pes (2008)

Belmondo byl skvělej, je a bude...scénář se mě ovšem spíš nelíbil. Nevím jestli jsem už úplně zdegenerovanej z těch hollywoodských happyendu, ale mě to v takovéto podobě přišlo prázdný...cesta, která hlavniho hrdinu přivede na dno, příliš krátka a mě (zatvrzelemu optimistovi) příjde i značně nereálná.

Velká ryba (2003)

Nevim kam na to Burton chodi, ale z tech jeho svetu, kde je vsechno udelano tak, jako by skutecnost byla jen pouha demoverze, se me vzdycky do reality vraci tezko.

Blow Job (1964)

Na ulici potká dva homosexuální prostituty, zaplatí jim a ještě ten večer se točí film, který se za nějakej čas dostane až do galerií. Vyděl jsem na Moving Pictures v Rudolfínu a právě u tohohle snímku mě došlo jakej je ten Warhol genius (i co se týče filmů).

Kiss (1963)

Když uvážím dobu ve které snímek vznikal. Když si představím jaká musela být atmosféra na promítání ve factory, když se Warhol vytasil s něčím takovým.

Superpoldové (2001)

Já se u toho fakt skvěle bavil...Možná jsem poprvé pochopil jak nekteří jedinci film, který mě příjde naprosto dementní/odporný/trapný mohou hodnotit nejvyšším možným počtem hvězdiček. Nekdy to někomu třeba prostě sedne. Nejde opravdu o nějaký duchaplný příbeh. Uvidíte řadu po sobě nasledujících vtipů o policajtech, který jste z drtivé většiny neslyšeli. Troška se s Kameňákem může jít zahrabat.

Po zavírací době (1985)

Líbil se mě jeden moment ve filmu "Eyes wide shout" - film je skvelý, ale ten kousek na mě velice silně zapůsobil. Tento film je celý o tomhle pocitu. Noční New York může být podle všeho docela zkličující místo. Tvůrci natočili film, který kouzlu New Yorku "after hours" skládá opravdový hold. Všechno perfektní do nejmenšího detailu. Co taky jiného od Scorseseho čekat.