Sexmise (1983)

Fokus Fest 2016

Mládí v hajzlu (2009)

čekal jsem že převod knižní předlohy na plátno dopadne mnohem...mnohem hůř. Už i proto, že jsem do toho šel s naprosto nulovým (záporným) očekáváním, náramně jsem se bavil. Bohužel nemůžu posoudit očima diváka, který knihy nečetl.

Svět podle Garpa (1982)

Opravdu nepatrny zlomek knihy. Vzdycky je pro mne obtizne hodnotit film jehoz knizni predlohu jsem cetl. Jestli film knihu prevadi do filmu aniz by ztratila sve kouzlo - tady to je bohuzel naprosto jednoznacne spise pro ctenare knihy, kteri si atmosferu jeste dobre pamatuji.

U mě dobrý (2008)

trochu Saturnin, trochu Rozmarné léto, trochu Dannyho Parťaci :D Všechny výše zmiňované filmy mám velice rád a ten koktejl mě vůbec neuráží. Skvělý obsazení od hospodskýho, nebo kouzelníka až po kolotočáře, kteři jsou rovnež obsazeni výborně.

Dnes, zítra a pozítří (1965)

Prostřední epizoda podle mého názoru, úplně perfektní (5*). I když jsou zbylé dvě trochu slabší (jejich ustřední motiv už není tak krásně nosný), stejně musím celkově za 4.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Celý film jsem si říkal jak neuvěřitelně nadčasově na mě působí děj, interiéry, móda i samotní herci. Nebýt toho příjemně zdeformovaného barevného spektra, dalo by se říct, že mohl být natočen dnes.