• Fantasy

Hrdinové: Znovuzrození (2015) (seriál)

Heroes Reborn dokázalo skvěle navázat na oblíbený seriál a povedlo se mu to i přes všechny nejistoty, které většinou takové snahy doprovází. Příběh má spád a ačkoli nevyžaduje nějaký velký intelektuální zápal, dokáže člověka nadchnout ne tím, CO za látku zpracovává, ale JAK ji zpracovává. Místy sice pokulhává forma (konverzace občas působí nedůvěryhodně, vtipy nevtipně, některé grafické efekty působí jak z r. 2000), ale člověku to vyváží síla okamžiků, kde se zmíněné nedostatky obrací v přednosti. Příběh vraždícího párečku, Tommyho, Noah Bennet, zmínky o starých postavách, podobné hudební pozadí, scenérie... to vše je prostě prima. Mnoho seriálů, které se po určitém čase vrací na scénu, usiluje o vytvoření nového příběhu s novými lidmi a úplně novým konceptem. Heroes fungovali a proto se řídí heslem, že ne všechno nové je dobré. Chtějí zkrátka vyprávět příběh dál ve stejném komiksáckém stylu, jako jej vyprávěli před lety. Palec hore a těším se na další díly. (hodnoceno po šesté epizodě)

Muži v naději (2011)

Zkrátka nemohu jinak. Ani dobrá kamera, herecké obsazení, filtry a všechno další nemůže vynahradit morální katastrofu, kterou tento film představuje. Počínaje hudbou, která by si možná zadala tak s americkými "humornými" filmy z devadesátých, pokračuje toto vlhké a trapně veseloučké filmové fiasko cestou k něčemu lacinému, plnému klišé a záchodovou (nebo spíš kalhotkovou) pointou. Spíš než smích mě během snímku přepadával smutek, a to nad prezentací vztahů. Jejich rozklad a rozklad hodnot obecně byly násilně zakamuflovány křečovitě vtlačenou nálepkou s nápisem "toto je normální". Ne, nefungovalo to. A i přes to, že zde byla snaha o jakýsi druh humoru, kterému nerozumím, musím konstatovat, že fekální porno mi přijde méně ubohé a vtipnější než tento snímek. Jedna hvězdička je za možnost tento film dále rozebírat v humanitních oborech. Stejně jako historici zkoumají masové hroby z druhé světové, mohli bychom alespoň využít možnosti zkoumat náhrobek veškeré lidské soudnosti.