• Thriller

Legenda o Zu (2001) odpad!

Gigantický čínsky príbehový paškvil, ktorý ako Európan nemám šancu pochopiť. Načo aj. V tej odpudivej forme by sa ani nič urodiť nemohlo. (Videné 08.04.2020, Amc archív)

Aréna (2011) odpad!

Vystredna pomatenost rezisera s este popletenejsim scenaristom, ktori vedu totalnu herecku luzu Lutza do Spartakovskej areny. Hnusny krvavy uchylny pribeh Conana pre terajsich. V niektorych bodoch reziserovu vidinu by mali korigovat OCTK,. Film nikdy nemal vzniknut. Je potupou tela a mysle. Hnoj cervenej farby znevazujuci vsetko okolo vas. ( videne 04.04.2020, filmplus)

Přenašeči (2009)

Nezazivne podana snaha o navodenie pocitov konecnosti. V zaplave skor dialogov nez monologov sa neodohra nic, co by divaka sokovalo, uzmemnilo a na konci zmenilo. Par nacrtnutych scen, bez vlozenia hereckych kreacii, v absencii reziserkej zrucnosti, kde az dvojica niemandov nevie cely cas vypovedat o com malo byt posolstvo, co robit nerobit. Film sa len vezie na nedokoncenych scenach bez toho, aby divak nieco nie vedel, ale aspon tusil. Premhrany potencial a daleko lepsia existencia konecnych filmov. (Videne 03.04.2020, HDrip)

Ve službě (2019)

C miller ako amatersky babrak, ktory chce a chce tahat prvu ligu, ale nikto mu nechce dat lahko zarobene peniaze. A tak utoci a utoci. Je mozne cakat prekvapenie u filmu s nie prilis akcnym hercom Eckhartom? Je to mozne. Okrem toho, ze opat mozno u Millera hodnotit slusne zvoleny hudobny podton, mame do cinenia mozno s najlepsim scenarom jeho doterajsej tvorby. Ak ma hrdina 64 minut, ma ich aj divak. Je zrejme na kazdom kroku, ze penazi je malo a do popredia to vystupi pri konecnom ohni. Dovtedy sa drzi pri zemi. Fiat 500 fabrika, kamera, beh beh beh. Vynimocnou udalostou je, ze to mizerne dievca ktore bolo odsudene na posmech, ja akosi menej na nervy iduca nez sa to da pochopit. Jej zvracanie pri prvej drsnejsej akcii je bonusom. Je hviezdickou navyse. Je jasne, ze niektore veci idu mimo, su nedotiahnute a forma strelby je tiez naverimboha, ale Miller vytvoril konecne Bckovy film, ktory neuraza divaka do kosti a necitit trapnost na konci. Trpol som a cakal ze to bude **** , ale moze byt Miller. Tentokrat ti odpustam. ( videne 01.04.2020, BDrip)

Charlieho andílci (2019) odpad!

Az teraz si clovek uvedomi aku zabavu vlastne natocil McG. Toto je paskvil nedoziernych rozmerov. Muzi si dali pauzu. Jednoducho film od zien pre zeny. (Videne 01.04.2020, BDrip)

Radius (2017)

Už začiatok je jasný. Brilantné nepoznanie, temnosť kde pozrieš a bezútešnosť. Bez toho, aby človek odhadol čo ako, ale nastane typická stredná nuda a roztiahlosť, bez výpravy, a hlavne.... a hlavne bez nádeje a vysvetlenia, s dosť ohnutým twistom. Rádius má výbornú premisu umierania s jedným háčikom. Nikto nevie prečo a za čo. Naznačenie je typickou ukážkou, kedy scenár nevie vysvetliť čo ďalej. Vie spraviť twist, ktorý aj tu pôsobí tak nútene, a spraví to, že vlastne som nevedel, či pozerám sci-fi s darmi z vesmíru, kde muž žena musia byť Jing a Jang, alebo je to kriminálna anamnéza. Z jedného aj druhého by mal byť samostatný film, dať ich dokopy za 90 minút nebol šťastný nápad. Rádius nie je vyslovene zlý film, pár inovácií má, avšak jeho hybridnosť, nedotiahnutosť narobí zbytočné vrásky. (videné 31.03.2020, BDrip)

Zloději a lháři (2019) odpad!

Gýčový, novou dobou zmagorený trendový odľahčený snímok bez napätia a šikovného plánu, kde v ústrednej dvojici fandím skôr pohľadnému chlapovi, ako umelej Rajtakowski, ktorá slúži len na rajcovanie (mňa nie, tu som na Thea) ale nie na herecké kreácie. Jednoduchší dej už ani nemôže byť, a kde sa inde bavíme sofistikovanou zábavou (Ocean, Logan Lucky...), tu nudou obrastená forma a udupaný dej pomaličky, bez emócií plynie ďalej. Každú scénu budeš rozumieť, prečo ju nechal stáť vonku, kto je ten černoch, prečo ho zvádzam, reči agenta FBI. Lenže aspoň ja som sa pri tom cítil nevzrušene, sterilne. Tiež sa tu ťaží prežitie z nahrávky, ale pojem nahrávka nahrávky definuje aspoň zatiaľ Bessonova Anna. Zlodeji a klamári je zástupca trendového snímku, kde všetci sú sexi, nikto sa neumaže, drahé autá a pod. Len pod týmto holá prázdnota. (videné 31.03.2020, BDrip)

Rodinná loupež (2017)

Tak nejako v rozprávkovo infantilnom duchu prejde tých pár minút pozerania sa na nie príliš sofistikovaný plán, ktorý stojí a padá na scenáristovi, ktorí si ešte ako tak vie dovoliť pri detskom ratingu nejaké fígle. Žiadne terno sa nedeje, od úplného dna zábavy to zachraňujú neopozerané tváre, francúzske kormidlo. Nízky rozpočet cítiť z výberu len jednej lokácie. Miestami je to aj zábavné, lenže celý čas mám pocit, že to cieli priamo na deti. Utvrdenie, že nikdy by som nechcel byť pozvaný na snobskú párty. A utvrdenie, že vymletej stačí opäť pár ťukov do klávesnice a už sa "hackuje". X-krát videné, Y-krát skopírované a Z-krát odfajknuté. (videné 30.03.2020, BDrip)

7 vteřin (2005)

Scenáristické orgie, ktoré nám za 7 sekúnd sprostredkúva tento akčný rumunský film, by sa pokojne uplatnili pri lepšom rozpočte, hercoch a štábu aj v prvej lige. Tu si budeme musieť vystačiť zo zvláštnou, i keď miestami nie najspodnejšou réžiou. Čudné variácie postáv, zrád, sú doplnené nudným mučením, nezmyselnou streľbou, slušnou naháňačkou a nejakým dôkazom, čo vydržia Ople. Pravý Van Gogh nikoho nezaujíma, koniec je klasikou a dopracujeme sa k nemu, nízkou, ale ako tak pozerateľnou zlátaninou. (videné 27.03.2020, FIlm plus archív)

Lov (2020) odpad!

Tragickým, priam neobhájiteľným bludom je táto pozliepaná satira. Dementnosť nadľudských rozmerov v bezrozmerne načrtnutom príbehu, ktorý privádza tupé šliapanie po úcte, svojbytnosti, rešpekte, autorstve. Ničotným sa javí tento snímok po všetkých stránkach formálnej aj obsahovej rovine, vynáša súdy, paroduje, ale je hluchým výkrikom do tmy. Ani rádoby vtipnej, ani opojnej, ani výstrednej. Typická ukážka dnešnej doby s nulovým intelektom a snahou šokovať nudným, bezprizorným dejom bez zmyslu. Najhorší film za posledné dekády. (videné 26.03.2020, BDrip)