kurzan

okres Hradec Králové

4 body

<< předchozí 1 2
    • 30.5.2018  14:30

Moc hezká severská psychokomedie s výbornou atmosférou a úžasným vycpaným psem. Co mi na tom lehce vadilo byla lehká rozvleklost začátku - těch 89 minut je na tento film prostě moc. Hodilo by se to spíše jako jedna z několika povídek do delšího filmu. Toho by se dalo lehce docílit proškrtáním scén s tou hysterickou manželkou a bojem o dítě - i když na druhou stranu si říkám, že možná jen středoevropané nejsou vhodné publikum a pro místní to působí jako zdařené upozornění na místní absurdní přístup k pojmům jako je domácí násilí, znásilnění atd...protože se zdráhám věřit, že by postava Agnes neměla být odstrašující karikaturou. Celkem takové silnější tři a půl.

• 26.3.2018  10:24
    Viridiana (1961)

Popravdě více než protináboženská symbolika mne zaujalo ono pravdivé vylíčení lůzy. Ruku na srdce - chudina ve velké většině takováto totiž bývala, je a bude. Není to ona čistá bída lidí s čistým srdcem, jak je třeba líčena v našich salonních prvorepublikových filmech. Většina chudých lidí mívá svůj charakter formovaný či spíše deformovaný různými traumaty, jež je již od dětství provázejí celým životem právě v návaznosti na jejich socioekonomickou situaci.

• 17.1.2018  22:25

Helena Třeštíková má zvláštní talent vybírat pořád dokola model činorodý zajímavý muž x neschopná nezajímavá žena.

• 13.1.2013  13:15

Film s velikým potenciálem, který velice nevulgárním způsobem pojednává o jednom z nejvýznamnějších vynálezů lidstva :) Jako plus hodnotím i kritiku tehdejšího způsobu léčby některých nemocí a alespoň pokus o vylíčení propasti mezi west endem a east endem tehdejšího Londýna - byť tedy čistota dekorací onohu útulku zrovna dobová nebyla - nesálal z ní dostatečně onen tehdy všudypřítomný pach moči a splašků :) Až posud bych byl ochoten jít snad i na pět hvězdiček - ovšem tvůrci zjevně mají za to, že ženy jsou stále ony nemyslící bytosti a aby mohly sledovat nějaký film, je třeba jim tam dát nějakou romantickou linii na kterou by se mohl zbytek navěsit - tím pádem z filmu o vynálezu vibrátoru, který by mohl být "jiný" se stává tuctová romantická komedie, která onen vynález využívá jen jako berličku k tomu, aby měli jak rozvynout onu romantickou linii. Jinak řečeno, co si budete z tohoto filmu za tři roky pamatovat? Vibrátor nebo to, že se dal vynálezce dohromady s nějakou babou? Jistěže vybrátor - takže vynechání té holky by filmu jen a jen prospělo. Sečteno a podtrženo za tři.

• 30.12.2012  22:24
    O pokladech (TV film) (2012)

Tak tohle mě tedy absolutně minulo - snad ona hudba od Čechomoru, budiž, ale jinak? Scénář absolutně příšerný - s jakou rolí se tam má člověk proboha ztotožnit, když tam nikdo není ani trochu sympatický - snad jediný, kdo by pro mě mohl být hlavnímm hrdinou by byl Tomáš Topfer, který mě jediný nepil krev, avšak je zas divné mít hrdinu, který má v příběhu tak 40 vteřin. Režie? Teď těžko říct, zda se dalo s tak příšerným scénářem něco dělat, ale předpokládám, že alespoň ty postavy nemusel nutit neustále afektovaně odsekávat místo běžné, neřku-li pohádkové, mluvy. Tenhle styl prapodivně rádoby civilního hlasového projevu, který občas sklouzává k idiotskému afektu, mi k pohádce prostě nesedí - ano do divadla sklep, tam ano. No a nakonec herci - u Vorla bych ještě chápal, že se prostě nedokáže vymanit ze svého jediného typu herectví, kterého je schopen, ale u ostatních hlavnějších postav se snad o nějakém herectví ani mluvit nedá, nebo vy jste tu opravdu někdo viděl něco jako herecké umění? Nebo ještě jinak - po konci, jsem překlapl náhodou na televizi na Vesničku mou střediskovou a každý pohyb jakéhokoliv herce tam se nacházejícího se mi najednou zdál přímo nadpozemský, každá replika jak z jiného světa, každé intonační pohnutí hlasu mělo svůj význam....opravdu si vy co dáváte ony 3, 4 (určite se najde i někdo kdo dá pět) hvezdičky myslíte, že třeba ony herecké výkony jsou na řekněma 60% výkonů herců ze zmiňované vesničky? Nebo scénář? Nebo režie????

• 21.5.2012  14:05

Vcelku zajímavé, avšak takové nedotažené - z popisku bych se spíše klonil k těm klipům Lady Gaga než k mechanickému pomeranči. Ten je svou propracovaností úplně na jiné úrovni.

• 15.5.2012  09:06

Že já se nedal na dráhu domovníka :) Po delší době je toto opět film, který u mě vyvolal nadšení. Přiznám se, že jsem Luisu Tosarovi celou dobu fandil a myslím, že určitě nejsem jediný. Také mě v životě občas hrozně štvou nějací lidé a vymýšlím, co bych jim provedl - ale končím pouze u představ, takže tohle pro mě bylo nádherně zadostiučiňující dílko :)

• 4.5.2012  09:54
    Fontána (2006)

Kdyby se určité pasáže vystříhaly, bylo by te hezké jako nějaké meditační videjko třeba na které by se člověk mohl dívat třeba při masáži. Jako plnohodnotný film mne to však dost zklamalo. Přijde mi, že si to hraje na hlubokomyslný příběh, avšak ve své podstatě je to poměrně jednoduchá zápletka zabalená do krásných (někdy možná ale až trochu kýčovitých) obrazů. Jinak řečeno nejprve jsem dlouho dumal o co tam vlastně jde a když jsem to pochopil tak mi přišlo, že to není nic moc.

• 24.4.2012  13:28

Myšlenka filmu nění špatná a dalo by se na ní vystavět jistě perfektní dílo, nicméně zde se tomu tak nestalo. Pokud si přečtete popisek k filmu, tak vlastně máte 90% děje za sebou a film vám již skoro nic nepřinese - abych mu nekřivdil, jeden malý dějový netušený (alespoň ne zcela) kousek tam je. Přitom co chvíli se zde nabízí nějaká boční dějová linka, která by se dala s hlavním dějem krásně propojit a dodat mu tak trochu víc šťávy. Sám jsem jen při sledování vymyslel aspoň čtyři - čímž nechci poukázat na své vlohy filmového scénáristy, jako spíš na prázdnotu filmu, kdy jsem měl na takovéhle hovadiny dost a dost času. Jinak řečeno, pokud by se jednalo o dvacetiminutové dílko nemuselo by to být vůbec špatné, ale takhle se to topí ve vlastní prázdnotě.

• 23.3.2012  14:26

Je pravdou, že film působí lehce nízkorozpočtovým dojmem, ale mě to přišlo právě velice vhodné. Film je založen na prožitku, že tohle se mohlo stát každému z nás, že se to může stát našim dětem nebo alespoň někomu z jejich spolužáků. Výraznější filmařské pojetí by tomu dle mého naopak ublížilo, jelikož by ten film řadě lidí odosobnilo.

• 23.3.2012  14:21

Abych řekl pravdu, čekal jsem daleko drsnější (nemyslím teď krvavější) podívanou. Tím jak je to vyprávěné z pohledu matky, která vlastně zpětně syna nenávidí již od první chvíle jeho života a chová se k němu velice chladně, jsem nakonec z filmu neměl vůbez zamýšlený dojem, že syn je téměř ďábel a chová se příšerně ke všem okolo, nýbrž pouze, že se s matkou prostě nesnáší jako mnoho jiných děcek v tomhle i jiných státech a s okolními lidmi celkem v pohodě vychází. Vezměmě si třeba jeho sestru - kdyby se k ní choval neustále zle, projevovala by mu tak veřejně náklonost a chtěla si s ním hrát? Prostě kdyby to bylo podáno klasickou narativní formou a oproštěno od artových prvků, vyznělo by to dle mého daleko silněji. Takhle se to konečné vyústění pro mne těžko zapadající do celkového dějového rámce. Shodou okolností jsem den před tím viděl estonský Klass a jeho dozvuky mi v hlavě stále rezonují, zatímco tento film šel takříkajíc jedním uchem a okem tam a druhým ven.

• 6.3.2012  11:34
    Srbský film (2010)

Tak tohle byl po dlouhé době opravdu nezapomenutelný zážitek. Už dlouho se mi nestalo, že bych u některých scém podvědomě odvracel hlavu. Nicméně to neminím jako negativum tohoto filmu - naopak to vnímám jako jeho hlavní pozitivum, kteýrm naplnil své žánrové určení. Pokud by tam tyto scény nebyly šel bych s hodnocením daleko níž. Vyčítat mu tyto scény je jako vyčítat komedii, že je vtipná. A v paralele k té komedii, by bylo tohle sranda až do nebe. Nicméně na plné hodnocení mi tam přece jen chybí určitá scénáristická dotaženost zejména toho závěru - ten mi přišel mimo. Ale i tak vytečný zážitek a termín novorozené porno mi z paměti dlouho nikdo nevymaže.

• 12.8.2011  14:52
    Byli jednou dva písaři (TV seriál) (1972)

Kdykoliv slyším úvodní melodii začíná se mi v duši rozlívat jakési příjemné teplo a pohoda....a nemyslím to nadneseně - na mne skutečně tento horecký koncert obou mistrů působí jako jakési analgetikum smíchané s antidepresivem...

• 12.8.2011  14:46

Existují desítky komedií založených na převlecích, které jsem viděl a předpokládám, že stovky či spíše tisíce těch které jsem neviděl, ale jen málokterá se dá nazvat skutečně povedenou. O někdo to rád horké to platí stoprocentně....nazval bych ji v tomto směru dokonce geniální.

• 12.8.2011  14:43

Trošku naivní ale k vánocům takové pěkné a hodící se. A já mám Becauda a jeho písně, ostatně jako všechny francouzské chansoniery té generace, tak rád.

• 12.8.2011  14:39

Nebudu zde zmiňovat výtečné vykreslení jendotlivých postav jednotlivými herci (ač bylo vskutku mistrovské) ani atmosféru, která by se dala tak říkajíc krájet. Chtěl bych pouze říci, že tenhle film by si měli pustit vždycky všichni ti šílení kecálisté na novinkách, idesu, lidovkách atd., kteří kdikoliv se napíše o jakémkoliv zločinu, hned by chtěli prvního podezřelého věšet či ještě lépe lámat v kole aniž by se nechávali zmást tak ubohou připoínkou jako jsou nějaké pochybnosti....

• 19.2.2011  13:39
    37 a půl (2005)

Hodina a půl čistého utrpení v brněnském kině Art. Film potacející se mezi nudou a trapností s naprosto předvídatelným scénářem snažícím se vyvolat u žen středního věku nával emocí. Brrrrrrrrrrr. EDIT: koukám, že Lenuse nepochopila rozdíl mezi komentáři a rubrikou diskuse, propřípadě soukromýma zprávama. Pokud máš jakýkoliv problém s mým hodnocením nechápu, proč vypisuješ své invektivy sem a nenapíšeš mi normální zprávu. Očekávám, že svůj příspěvek alespoň přesuneš do diskuse, kam patří a kde se oně něm je možné kolektivně bavit - nebo to neměl být diskusní příspěvek, ale jen žlučovité odplivnutí za to, že si někdo dovolil ohodnotit pravdivě film, který se mu prostě nelíbíl? Smiř se prostě holka s tím, že všichni nemají stejný filmový vkus a ty nejsi žádný arbitr správnosti - taky ti nikdo nevyčítá, že se ti nelibí třeba Happy tree friends - ale možná tam v komentáři k němu je právě řečeno to, co je tvůj problém - ty se totiž díváš na lidi, co mají jiný filmový vkus svrchu....EDIT2: Jestě jednou a konkrétněji - kupa lidí chodí k tvému nemalému překvapení i na filmy, ze kterých následně nadšena není - projevují se tam jisté prapodivné důvody zcela nefilmového charakteru jako je snaha někomu udělat radost (nic neříká?), neublížit někomu (pořád nic?), radost z radosti někoho jiného (ani tohle ne?), radost ze sdílení času s jinou osobou či osobami...atd....ale já vím pro tebe jsou tyhle důvody k politování. No holt někomu prostě příjde lepší než vstát po deseti minutách a odejit radši takový film dokoukat (když už si ho ostatně stejně zaplatil) a nekazit radost druhému či ostatním - no a potom napsat na CSFD recenzi tohoto filmu tak jak mu pripadal. Jeste takova otazka na konec - pokud by všichni chodili a sledovali jen filmy, které je baví, nemeli by zde být všechny filmy v červených číslech? ;)

• 9.2.2011  14:03
    Tisíc a jedna noc (TV seriál) (2006)

Chtěl bych si zde na oplátku rýpnout trošku do lidí, kteří zde moralizují, že samé odpady jsou jenom póza a že si to tak špatné hodnocení nezaslouží, jelikož všechno nemusí být jenom kvalitní a máme tu i ženy v domácnosti, důchodce atd. Jistě, že máme - tak ať jdou sem a dají tomu pět hvězdiček když se jim to líbí. Já přece nebudu dávat vyšší hodnocení něčemu jen proto, že vím, že někomu se to asi libí. S touto informací pracují již televize a prodejci reklamy, ale mé hodnocení přece MÁ BÝT SUBJEKTIVNÍ právě proto, že to je moje hodnocení - já v něm vyjadřuju, jak se mi daný film libí či ne. Teprv souhrn těchto hodnocení právě na serveru jako je čsfd může ukázat nějakou objektivní informaci - a pokud tato informace není zcela objektivní mohou za to ti co nehlasovali a ne ti co hlasovali a dali odpad!!!

• 7.5.2010  11:29
    Zabíjení po česku (TV film) (2010)

Aneb jak si uměle - 65 let po válce v níž zahynulo obrovské množství našich lidí a nebexistuje snad rodina, kde by aspoň jeden z prarodičů nebyl v koncentračním táboře či alespoň otrocky nedřel v německých továrnách - vytvořit potic vinny za excesivní zabití několika němců. Ano bylo to špatné jako jakákoliv jiná smrt, ale tenhle dokument je tak dokonale vytržený z dějinného rámc, že jde spíše o propagandu a nic jiného než odpad si nezaslouží.

• 8.3.2010  11:18
    Velký žal (1966)

Jak psal Dárius - herce jako John Wayne opravdu nikdo nemusel přesvědčovat, aby se chovali tak jak se chovají ve filmu - byli to prostě nacionalističní idioti přesvědčení o své jediné pravdě. Těžko byste hledali fanatičtějšího obhájce amerického pohledu na uspořádání světa. Tenhle film je smutnou ukázkou glorifikace jedné z nejsmutnějších kapitol dějin blízkého východu.

• 3.3.2010  08:21

On je humor a humor. Neberu nikomu, že má rád humor páně Trošky, nicméně můj šálek čaje to prostě není. Já mám radši takový ten Svěrákovského typu, u kterého se musí i myslet, což samozřejmě může některým zdejším přispěvatelům připadatat vysilující. Dle mého se Doktor od jezera hrochů řadí na úroveň celovečerní verze primácké estrády Hádej kdo jsem, odkud si bohužel vypůjčil i některé představitele....

• 31.1.2010  14:15
    Barometr (TV film) (1969)

Velice silný příběh, kterému se dá jen těžko něco vytknout. Režisér Moskalyk měl s představiteli velice šťastnou ruku, neboť jak z pana Peška, tak i z paní Kurandové ono nostalgické a posmutnělé lidství přímo sálalo. A propo až se někdy bude hlasovat o nejsmutnější a nejdrsněší film myslím, že tohle by měl být jeden z horkých kandidátů.

• 23.11.2009  09:44

Děs a běs :( Zhlédl jsem asi 50 minut a ani když jsem vypil skoro celou petku domácího vína, tak jsem víc nevydržel. Je to takové zfilmované bravíčko, u kterého mohou děvčata slastně hekat - mám pocit, že kdyby si to každá udělala doma před filmem rukou a nechodily do kina nadržené, tak je jejich zážitek poloviční a na čsfd to zůstane v černých číslech.

• 26.8.2009  14:05

Krásný film - mám rád filmy ve kterých se nevyskytují scény, které by mě iritovaly (a že se skoro v každém alespoň jedna najde) a také filmy u kterých si nemohu říci, že nechápu za co berou filmové "hvězdy" tolik peněz, když bych jejich výkon zvládl pomalu také a levněji. U tohoto filmu si to opravdu říci nemohu, tohle bych opravdu nedokázal - v takových chvílích cítím opravdovou úctu k herecké profesi a pokud by byli herci opravdu odměňováni za kvalitu svého herecké výkony musel by Peter Sellers vydělat jen za tento film víc než Brad Pitt a Tomem Cruisem za celý svůj život dohromady. Škoda, že naše televizní stanice tohle nikdy nepochopí a jako "megafilmy" presentují ubohosti typu Pravých blondýn a podobně, ač narozdíl od tohoto filmu nic "mega" - tedy velikého - nepřinášejí.

• 22.6.2009  08:32
    Stmívání (2008)

K tomuto se dá snad napsat jen to, že by hodnocení na csfd.cz mělo být až od osmnácti jako řidičák - nebo možná ještě lépe od jedenadvaceti - pak by možná tento skvost spadl do černých čísel, kam poprávu patří.

• 16.4.2009  12:42
    Příběh Rudého zla (2008)

A to jsem si myslel, že jsme již z propagandy vyrostli - např. na M. Moorovi mám rád, že se alespoň netají tím, že stojí na jedné straně a že jeho filmy jsou propagandistické.

• 9.4.2009  13:46

Film, ke kterému dělala jedna (o dost starší) známá kdysi překlad pro české titulky a říkala, že si musela dávat tak po půlhodinách panáka, aby toho byla schopna :) Film je samozřejmě nechutný, ovšem není to žádné fekální porno, jak na to zde mnoho lidí nahlíží, aneb jak je psáno i na deskách předlohy od markýza De Sade "pokud jste si tuto knihu koupili jako porno, radši ji přenechte svému psychiatrovi". Dle mého jde o popis zvrácenosti moci, kde drsné erotické rekvizity byli zvoleny zaprvé proto, že autor předlohy k nim měl obecně blízky, za druhé však i proto, že dokáží člověku vymlátit do mozku vzpomínku na právě onen prvotní mocenský problém - sílu zážitku ilustrují i množství zdejších komentářů, a to jak kladných, tak i záporných - jediné co mi trochu vadilo, že bohužel film pro svůj omezený rozsah nemůže postihnout vše co je v knize - zejména onu úvodní část, kde je vykresleno chování postav před tím, než odjedou na onen "výlet" :)

• 7.4.2009  15:48
    TOP STAR magazín (TV pořad) (2008)

Tohle je přesně ona smutná otázka toho, že v dnešní době není v televizi ten kdo je něčím významný a něčím se proslavil, ale naopak ten kdo je v televizi se stává onou "celebritou" - člověku je z toho smutno a zároveň ho z toho bere vztek když si představí, že tohle je ona zářná budoucnost západního stylu...:(((

• 3.3.2009  21:48
    Nahá jsi krásná (TV pořad) (2009)

Dneska jsem shledl jeden dil tohoto skvostu (tedy zatim polovinu), a to zejmena z duvodu, abych ho mohl tady ohodnotit bez pocitu, ze hodnotim bez toho, aniz bych videl. Nicmene dopadlo to tak, jak jsem cekal - jde o neuveritelne koncentrovany sliz, bohuzel presne zapadajici do nastaveneho trendu vytvareni primetimovych poradu, jez vyjdou jeste levneji nez telenovely. Jedine co me prekvapilo - negative - bylo, ze zena, jez mela byt "zkraslena" vypadala presne jak z one telenovely - ve 33 letech temer dokonala postava, oblicej bez vrasek, celulitida nula, po detech ani stopa atd....

• 19.2.2009  15:50

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Mám ho rád jak kvůli neodolatelně lidskému výkonu Spencera Tracyho, tak zejména kvůli nesmrtelnému námětu boje proti lidské hlouposti a omezenosti. Sám jsem právník a vždy jsem si přál být jednou jako Clarence Darrow (právě on je předobrazem zde vystupující postavy Henryho Drummonda). Na jeho životním příběhu člověk totiž může vidět, že i od pohledu ztracený boj za lepší, solidárnější a spravedlivější svět nemusí být tak zcela beznadějný (jeho životopis sepsal Inving Stone pod názvem "Clarence Darrow obhajuje" a opičí proces je pouze jedním z mnoha jeho bravurních případů) .

<< předchozí 1 2