Kde bydlely princezny (2010) (pořad)

Nemohl jsme se zbavit toho dojmu trapnosti za celou dobu sledování... Možná se bude líbit dětem.

S Arthurem za slony (2015) (TV film)

Zajímavě, povětšinou skrytou kamerou, natočený dokument o cestování napříč Afrikou za ještě živými slony a vedle toho i o boji s úřady, kterým musí každý cestovatel Afrikou projít. Spíše než dokument o slonech se jedná o cestopis. Skrytá kamera má i své nevýhody - občas neni moc rozumět.

Cesta po Itálii (1954)

Moje první setkání s Rosselinim. FIlm tak trochu o ničem a hlavně docela nuda. Ani to scénické využití italských exteriérů nebylo tak dobré, jako třeba v Prázdninách v Římě. Na druhou stranu je dobře, že film byl restaurován. Každopádně mi přijde film značně přeceňován.

Yle Live: SANNI (2016) (koncert)

Jako koncert po obsahové stránce hodně dobré, ale technické provedení jsem už u koncertů viděl mnohem lepší.

Fragmenty života (2009)

Několik obrazů, které hezky vypadají jako wallpaper monitoru, nedělají dobrý film. Klasicky experimentální film, u kterého autor musí vysvětlit, co zamýšlel, a co si má divák myslet. Trochu nuda. Autorka film vyráběla na workshopu ve kterém měla za úkol použít jen vybrané video, které jí poslal někdo z onoho workshopu. Ale jak můžeš vyprávět, pokud nesmíš mluvit?

Eilinen, kadonnut (2007)

Mizerná kamera, nehodící se hudba a celkově zmetené.

Královna pouště (2015)

Nudný historický film o ženě s bohatým a dobrodružným životem. Bohužel, o těch zajímavých častech jejího života asi Herzog vyprávět podrobněji nechtěl, takže Nicole Kidman jen postupně zajíždí a vyjíždí z pouště.

Věčná Slavia (2016)

Slávistovi vžene do očí slzy a nechá naskočit husinu, ostatní poinformuje.

Siskonpeti (2014) (seriál)

Právě z tohoto komediálního pořadu pochází odborně ceněná virální scénka "Viinapäivä" (ang. Booze Day), ve které jsou rodiče stylizováni do role dětí, vyžadujících alkohol tak, jako děti vyžadují sladkosti. Tento segment tu není zábavností rozhodně osamocen.