Zbav se svých miláčků (2013)

Odsledovala jsem přibližně 50 minut a vypnula jsem to. Zápletka celého filmu mi nějak zůstávala ukrytá a jestli jsem to měla pochopit až ke konci filmu, tak jsem neměla trpělivost to vydržet. MCH, pro mě jediný důvod, proč jsem se na to vůbec dívala, tam skoro nebyl a zbytek hereckého obsazení bylo tragicky nesympatické (v čele s Dane DeHaanem, proč je v současnosti tak populární mi uniká). 2*

Zajatci předměstí (2011) (seriál)

Tenhle seriál měl docela slušný potenciál, škoda, že ho nevyužil. Upřímně jsem byla z pilotu a prvních pár dílů docela nadšená, bohužel seriál někdy po půlce první série spadl do nudné šedi, kterou si udržel až do konce. Zrušení ve třetí sérii tak nebylo žádné překvapení. Připadalo mi to ale škoda, seriál z předměstí je pro mě docela nová a neokoukaná věc, navíc docela sympatická hlavní hrdinka, na níž je naprosto nejlepší její sarkastický pohled na věc. Jinak ale musím přiznat, že s obsazením jsem tam měla velké problémy - Alan Tudyk, herce neznám, ale od prvního pohledu mi přišel neuvěřitelně nesympatický a ještě to umocňovala postava a styl, se kterým hrál, jeho postava byla sama o sobě příšerná a on ještě přehrával (důvod proč mi 3. řada přišla lepší než 2. byl nejspíš proto, že tvůrci došli ke stejnému názoru a z děje ho víceméně vymazali.) Ana Gasteyer, opět herečku neznám, ale sama o sobě působí příšerně nesympaticky a postava, kterou hrála byla na profackování, nechápala jsem, proč jí někdo nedal do zubů (opakovaně). A na vrch všeho plastické duo Cheryl Hines a Carly Chaikin. Cheryl hrála sice naivní, ale ještě celkem sympatickou postavu, barbie mámu by ale mohla zahrát kdejaká herečka, ze které alespoň na první pohled nezáří samá plastika. A vůbec nevím co mám říct o Carly. Její postava byla na facku, ale na druhou stranu její nezaujatý výraz, monotólní řeč a absurdní hlášky byli potřeba, avšak není mi moc jasné jestli to hrála, nebo jestli takhle vypadá i ve skutečnosti, protože jestli to nehrála, tak je to dost tragédie. 3*

Arthur Newman (2012)

Hlubší smysl tohoto filmu mi opravdu uniká, jestli chtěl autor unudit diváky, tak tleskám. Bravo, podařilo se. 2*

Prodloužený víkend (2013)

Asi jsem čekala něco lepšího. Podle obsahu to vypadalo zajímavě, ale film byl taková nudná šeď. Neurazilo mě to, ale taky mi to nějak extrémně nenadchlo. Přišlo mi, že tam byla jedna nelogičnost za druhou a jako celek mi to přišlo poměrně přitažené za vlasy. 3*

Řidič slečny Daisy (1989)

Na starší filmy zrovna nejsem, takže mě hodně překvapilo, že se mi to líbilo a že se mi to líbilo docela dost. Film příjemně ubíhá a vy nemáte ani čas se nudit. Je tam spoustu vtipných scén a hlášek, hlavně teda ze začátku, ale ani konec není nějak špatný. Role oběma hlavním představitelům padli. 4*

Labyrint: Útěk (2014)

První knížka z TMR série byla úžasná, trochu jsem se bála filmu, ale zbytečně. Sice tam bylo pár pozměněných věcí, ale jinak se víceméně drželi knížky, což je rozhodně velké plus. Taky se mi líbilo herecké obsazení (když teda pominu Willa Poultera, toho kluka já prostě nemůžu brát vážně po Millerových), hlavně Dylan byl v hlavní roli dost dobrý. Film byl napínavý a opravdu tam nebyla chvilka, kdy by se člověk stihl nudit, jedna akce střídala druhou. Akorát teda to "vysvětlení" na konci bych udělala nějak jinak, kdybych nevěděla o co jde, tak bych to nepochopila, ale nulové, či zmatené vysvětlení byl problém i v knížce, takže za to film tak úplně nemůže. 5*

Chuť znovu žít (2012)

Hrozně milý a příjemný film, který je, ano předvídatelný, ale komu to vadí, tak se na filmy tohoto tipu prostě nemůže dívat. Morgan Freeman je prostě Morgan Freeman, filmy s ním mě baví a i tady působil přirozeně. Dokonce jsem se u toho i párkrát slušně zasmála. 3*

Zůstaň se mnou (2014)

Vůbec bych neřekla, že je Chloë Grace Moretz jenom 17. Vypadá to, že se z ní postupně stává jedna z nejzajímavějších mladých hereček. Námět filmu je poměrně zajímavý, rozhodně to bylo udělané lépe a záživněji, než podobné "posmrtné" filmy, které jsem viděla. Prostě se mi to zpracování líbilo a vůbec jsem se u toho nenudila, no a na konci jsem vytáhla kapesník. Nu, váhám kolik tomu mám vlastně dát. Je to někde mezi 4* a 5*

Dárce (2014)

Nebylo to špatné. Nápad to mělo zajímavý, akorát jsem čekala, že to bude takové, možná víc akčnější. Líbilo se mi, že to začínalo černobíle, ale postupně, jak začal objevovat, že dřív bylo něco víc, tak se začal film obarvovat, až nakonec byl plnohodnotně barevný. Každopádně ten konec to úplně zkazil. Od chvíle co skočil z toho útesu s tím mrnětem mi to přišlo šíleně přitažené za vlasy, chápu, že to takhle asi bylo napsané v knížce, ale tu cestu by takhle nepřežil nikdo, natož novorozeně. Každopádně, když tohle opominu, tak to nebylo špatné. Bohužel existuje spousta mnohem lépe vymyšlených postapokalyptických příběhů. 3*

Drákula (2013) (seriál)

Nápad udělat seriál o Draculovi mi přišla natolik zajímavá, že jsem to hned zařadila do to-watch listu. Když jsem pak zjistila, že to utnuli v první řadě, tak mě to moc nepřesvědčilo, ale nakonec jsem si to stejně pustila a můžu teda říct, že se opravdu nedivím, že to přestali vysílat. Opravdu nuda, doslova jsem se dokopávala, k tomu, abych to dosledovala. Je fakt, že od půlky se to pak rozjelo, ale stejně. Přišlo mi to hrozně chaotické a upřímně jsem se vůbec nevyznala v těch jménech a ty hlavní vedoucí Order of Dragon mi přišli, že vypadali všichni stejně. Navíc Jonathan Rhys Meyers je možná jako Dracula hodně charismatický, ale já si nemůžu pomoct, mě na něm prostě něco vadí a jako herce ho zrovna nevyhledávám, ale ani nemluvím o tom, jak mi pila krev představitelka Lady Janey, opravdu snad nemohli vybrat nesympatičtější herečku. 2*