Zloba - Královna černé magie (2014)

Byla jsem zvědavá, protože se mi líbí příběhy, které "vysvětlují" proč se záporáci chovají tak jak se chovají a které ukazují, že vlastně nikdo se jako zlý nenarodil, vždycky ho k tomu něco dohnalo. Ač Angelinu Jolie opravdu nemusím, tak uznávám, že vypadá přesně jako kreslená Maleficent a asi těžko by se našel někdo lepší pro její stvárnění. Sečteno a podtrženo, dost se mi to líbilo. Dobře se na to dívalo. 4*

Vlčí mládě (2011) (seriál)

"Not all monsters do monstrous things." Na tom Teen Wolfovi prostě něco je. Zrovna tady u toho seriálu vůbec neplatí, že první série je nejlepší, tady to bylo naopak. Kvalita s přibývajícími sériemi (do určité doby) jen stoupala. Z první série jsem ve výsledku nebyla vůbec nadšená, spousta nesympatických postav, o speciálních efektech se snad nedá vůbec mluvit. Druhá série je o sto procent lepší. Napínavější, temnější, akčnější, postavy jsou sympatičtější a efekty lepší (nebo jste si snad už zvykli). Třetí série dle mě představuje vrchol seriálu. Bezkonkurenčně nejlepší od počátku do konce. Čtvrtá a pátá série byli slabší, nicméně palec nahoru, že tvůrci dokáží vymyslet zajímavé a pro mě dost neokoukané zápletky. Poslední sérií si to u mě pak znova vyžehlili. První půlka mi přišla prostě skvělá, hlavně nápadově. Druhá už trochu pokulhávala, ale ten závěr to zase zvednul a já na Teen Wolfa vždycky budu vzpomínat s láskou. Ačkoliv je v něm strašná spousta plot holes, když o tom nepřemýšlíte, a máte to jen na odreagování, tak je to skvělá zábava. Věčná škoda, že v průběhu let ze seriálu utekla strašná spousta zajímavých herců a postav. Teen Wolf ale pro mě zůstává jako jedno velké guilty pleasure, které si ráda čas od času re-watchnu, i když už dávno nejsem cílovka. 5*

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Jelikož jsem původní filmy o Spidermanovi neměla ráda, asi vždycky se mi tyhle budou líbit víc, i kdyby to bylo třeba jen kvůli obsazení. Pravda, dvojka působí velkolepěji a všechno, ale jednička se mi líbila víc. Na druhou stranu, ale na to, jak to bylo dlouhé jsem se nestihla vůbec nudit, byla jsem celá napnutá a čekala na ten strašný konec, na který už jsem byla (naštěstí) stejně připravená. Zasmála jsem se a nějaká ta slza přece jen ukápla. 4*

Zimní příběh (2014)

Svým způsobem mě ten film okouzlil. První část příběhu byla kouzelná, romantická a i když se mi zdála mírně přitažená za vlasy a uspěchaná, tohle jsem byla schopná vyignorovat a nechat se vtáhnout do děje, jenže pak bum a přešli jsme do části druhé a s tím jsem už měla menší problém. Víceméně to spolu souviselo, ale skok v kvalitě mezi první a druhou hodinou byl až neuvěřitelný. Dávám ale 4* protože to pro mě opravdu mělo svoje kouzlo.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Nevím jestli za to může fakt, že nemám Captaina ráda (i když mi nelez na nervy tolik jako v Avengers), nebo to, že jsem měla vysoké očekávání, když jsem všude slyšela tu slávu, ale mě se to nelíbilo. Tak 2/3 filmu se tam nic nedělo, v podstatě se jen mluvilo a ještě dost nepřehledně a zmateně, takže jsem většinu času vůbec netušila, o co jde. Tři největší a jediné plusy pro mě byly - Scarlett, Natasha mě prostě neomrzí; Samuel L. Jackson, přestřelka v autě byla dokonalá; Cobbie, která mě příjemně překvapila, že se objevila. Posledních 45 minut ještě docela ušlo, protože tam byla konečně nějaka akce, ale jinak za mě teda nic moc, přibližně stejně zábavný jako první díl. 3*

Užívej si, co to jde (2009)

Některá místa a situace jsou velmi vtipné, ale celkově mi to něják nesedlo. Objektivně říkám, že to byl docela dobrý a zajímavý film, ale mě se to zdálo až moc divné a něco mi na tom prostě vadilo. 3*

Lucy (2014)

Nápad mi přišel hodně zajímavý, obsazení dvou hlavních rolí (Morgan Freeman a Scarlett Johansson) bylo víc než dobré, ale to je asi tak všechna pozitiva která k tomu můžu dodat. Celkové zpracování mi přišlo dost nesmyslné, kdyby se radši víc zaobírali tou zajímavou částí o té mozkové kapacitě, místo toho, aby tam cpali přespříliš akce, která tam byla až nesmyslná, tak by to asi rozhodně dopadlo lépe. Takhle je to jen průměr. 3*

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Woody Allen umí napsat lepší komedie, vtipů tu moc nebylo, osobně jsem myslela, že jich teda bude víc, ale i tak jsem se u některých scén/hlášek, pobavila. Hlavní role byli vybrané dobře (především pak Emma Stone), i když věková hranice mezi hlavními hrdiny se mi zdála až příliš velká. Každopádně se jedná o příjemný film. Neurazí ale ani nenadchne. 3*

Reportér (2012)

Hodně divný film, od poměrně divného obsazení po celou zápletku, kterou jsem si musela přečíst na krabičce od dvdčka, jinak bych jí asi ani po půl hodině nepochopila. Hned ze začátku jsem se naprosto ztratila v ději a ve jménech, prvních 45 minut filmu ještě ušlo, pak se mi to ale začalo dost nesnesitelně táhnout a v celku se mi to opravdu moc nelíbilo. 3*

Život po životě (2010)

Celkem mě to zaujalo hned ze začátku. Zajímavé zpracování a celkem dobrý příběh. Bohužel konec to zkazil a to vskutku monumentálně. Rozuzlení příběhu s tím malým klukem bych ještě vzala, ale to s tou reportérkou už bylo hodně přitažené za vlasy. Někdy by bylo lepší utnout filmy čtvrt hodiny před koncem, tenhle film by to rozhodně potřeboval. 3*