Torque: Ohnivá kola (2004)

Film je těžké hodnotit je to sice naprostá hovadina, plná silných řečí, cool oblečení a hlášek, motorek morfujících ze supersportů na endura, nemluvě o finální scéně na turbínové motorce. Ale přesto se na tento film můžu dívat pořád, možná je to tím, že je to tak blbé až je to vynikající. Je to takový můj guilty pleasure.

Nidžusseiki šónen (2008)

V ději jsem se díky neznalosti předlohy chvílemi neorientoval tak jak bych měl a aby mi vše dávalo smysl, takže doufám, že další díl bude obsahovat trochu vysvětlení. Jinak námět a myšlenka vynikají, jen hlavní hrdina přehrává i na japonský film až moc.

Temné vzpomínky (2008)

Dějově nudné, ale výborně zahrané a dobře natočené.

Krajina přílivu (2005)

Výsledné hodnocení z hlubokých nížin vytahuje pouze výkon mladičké Jodelle Ferland. Nebýt ní, film by byl nedívatelně nudnou verzí Alenky o malé holčičce pobíhají po poli a prázdném domě, mluvící s hlavami od panenek, divnou sourozeneckou dvojcí a mrtvým otcem. Jedná se zatím o nejslabší film Terryho Gilliama.

District 9 (2009)

Zpracováním, výpravností (nechápu co stálo na Transformers tolik, když vidím co se dá udělat s takovým "málem") a atmosférou výborný film, ale dějově nepříliš originální a s několika momenty, kde si scénáristická dvojce vybrala hodně, hodně sloubou chvilku. Přesto vynikající film.