11. hodina (2007)

Ekologicky agitující dokument, který obsahuje sice zajímavé myšlenky a teorie, ale bohužel v nezáživné formě. Zpracování mohlo být lepší, dané téma by si to zasloužilo.

Deník zabijáka (2007)

Není to ani černá komedie, ani pohled do duše nájemného vraha, je to prostě pomalu plynoucí film, v kterém je pár hlášek a vtipných momentů, ale to je tak vše. Od námětu nájemný vrah/alkoholik jsem čekal mnohem víc.

Vdaná snoubenka (2008)

Kde jen už jsem něco podobného viděl? Že by to byla desetitisícátá variace na to samé? ANO, je to tak. Pokud chcete vidět originální a zábavnou romantickou komedii, tak tady ji nehledejte.

Umírající zvíře (2008)

Melancholický příběh starnoucího profesora, jenž se zamiluje do o 30 let mladší studentky. Herecky skvělé, po dlouhé době jsem viděl Bena Kingsleyho hrát mu hodnou postavu. Hlavním problémem je přestřelená délka filmu a hluchá místa, která kazí zážitek z jinak zajímavého filmu.

Nemilosrdný střelec (2007)

Konečně po dlouhé době western, na který mě bavilo se dívat. Perfektně stylizovaný a zábavný film. .

Bílé peklo (2001)

Film začíná velmi poutavě a na rovných pět hvězd, ale s přibývajícím časem (zhruba od nástupu zlatokopů/lovců) postupně hodnocení i realističnost klesá až to dopadne oním mnohokrát zde zmiňovaným kýčem.

Stmívání (2008)

Celou dobu při sledování filmu jsem čekal, kdy se něco stane, kdy pochopím, kde se vzala nehynoucí láska hlavních postav, kdy bude nějaká pořádná upíří akce, ale dočkal jsem se akorát závěrečných titulků. Nudné, nezajímavé, hloupé a pokračování ani vidět nechci.

Zombieland (2009)

Tento film získává pozitiva úvodní zpomalenou titulkovou sekvenci, Woodyho Harrelsona ,Billa Murayho a efektní likvidaci zombies. Na druhou stranu potenciál námětu není využit naplno a občasná hluchá místa (kterých naštěstí není moc) z hodnocení ubírají jednu hvězdu. Z toho nám vyplývají velmi solidní 4 hvězdy.

Push (2009)

Celou dobu jsem si připadal, že sleduji nějaký pilotní film k novému spin-offu Heroes. Push je neoriginální, ale to by nebylo to nejhorší, horší je, že je nudný a nezábavný. Jakýkoliv díl Heroes mě bavil mnohem víc.

G. I. Joe (2009)

Závěrečná píseň Boom, boom, boom plně vystihuje celý film. Nic jiného než výbuchy a akci od filmu nečekejte, stačí vypnout mozek a dívat se na sled akčních scén jenž budou následující hodinu a třičtvrtě následovat.